PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bazą danych



Krzysztof33
12-07-2009, 21:09
Witam wszystkich, cały dzisiejszy dzień poświęciłem na próby podniesienia moich stron... niestety bezskutecznie, admin serwera ma chyba wolne a sprawa jest dość dziwna ponieważ:
strony generują błąd:
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Po zalogowaniu się do phpMyAdmin czytam że serwer działa nieprzerwanie od 90 dni, sprawdziłem plik configuration.php i wszystko ok. No a baza nie działa,
przeinstalowałem jedną z stron i też nic - w czasie instalacji wywala brak połączenia z bazą. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Rybik
12-07-2009, 21:26
Na tym samym serwerze załóż innego usera bazy danych, przypisz mu hasło i uprawnienia do tej bazy. Nastepnie zrób strone statyczną ze skryptem php sprawdzającym połączenie z bazą:



<?php $link = mysql_connect('hostname','dbuser','dbpassword'); if (!$link) { die('Could not connect to MySQL: ' . mysql_error()); } echo 'Connection OK'; mysql_close($link); ?>


tzn zrób na dysku plik tekstowy mysqlcheck.php i wklej tam ten kod, plik wrzuć na serwer do głównego katalogu domey (może to byc katalog Joomla, to nie problem).
W kodzie podmień
hostname -> localhost (lub inny adres jezeli tego wymaga hosting)
dbuser -> nazwa_tego_nowgo_usera
dbpasword -> hasło_tego_nowego_usera

wywołaj skrypt http://www.tfojadomena.pl/mysqlcheck.php

obejrzyj wynik. Jak sie nie może połączyc to dzwoń z pretensjami do usługodawcy. Jak sie łączy to przestaw konfigurację joomla (w pliku) na tego nowego usera i pisz tu jakie efekty.

Krzysztof33
12-07-2009, 21:56
Usunąłem bazę i założyłem nową bo z zakładaniem nowego usera to się motam, resztę zrobiłem zgodnie z instrukcją i widzę:

Could not connect to MySQL: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Krzysztof33
12-07-2009, 22:06
Po założeniu nowej bazy i zmianie mysql_connect('localhost','','') na mysql_connect('mojastrona.pl','','') widzę:
Could not connect to MySQL: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111
instalacja joomla z danymi nowej bazy też wywala błąd połączenia z bazą?

Rybik
12-07-2009, 22:09
To jeszcze poszukaj u dostawcy jakiegoś helpa, może maja inny adres serwera. Swoją droga to tez zamiast w ciemno zmieniać localhost na inny adres dowiedz sie dokładnie o parametry swojego serwera mysql. Na kilku popularnych hostingach nie spotkałem innego ustawienia serwera bazy niż 'localhost'

Krzysztof33
12-07-2009, 22:15
Zawsze ustawiałem nazwę domeny a nie localhost tzn, mojastrona.netiz.pl no ale spróbowałem z localhostem, tez nic, ogółem padły mi 4 serwisy z 5 na netiz.pl jeden próbuje przeinstalować - był nowy, ale też nie idzie, kurcze jak się upewnić czy wina jest po ich stronie, serwisy chodziły kilka miesięcy i nie było problemów.

Jola
12-07-2009, 22:32
Witam,
a czy nazwa bazy danych jest prawidłowa?

Krzysztof33
12-07-2009, 22:40
Nazwa bazy jest ok ale znalazłem rozwiązanie problemu przy instalacji, zamiast tradycyjnego localhost czy mojastrona.netiz.pl nazwa hosta jest zupełnie inna, jak ją podstawiam to instalacja idzie ok, na pozostałych stronach również nazwa hosta jest inna niż wcześniej, jak mogą ją podmienić skoro nie mam dostępu do admina stron?

Edit: OK ruszyło uff... Zmieniły się nazwy hosta na serwerze, same? Wie ktoś dlaczego się takie rzeczy dzieją? Teraz tylko podmiana nazw w configuration.php i mogę myśleć o spanku, dziękuję za naprowadzenie na temat.