PDA

Zobacz pełną wersję : virtuemart- atrybut i waga produktu



indego
13-07-2009, 18:25
Jak rozwiązać problem wagi atrybutów?
Stawiam sklep, w którym będą produkty płynne, każdy produkt występuje w kilku wielkościach (1 litr, 5 litrów, 20 litrów, itd), aby zaoszczędzić pracy w prowadzaniu do sklepu kazdej wielkosci produktu osobno, zastosowałem atrybuty. Problem w tym, że atrybut ma mozliwość wpisania dodatkowej ceny, ale nie ma mozliwosci wpisania nowej wagi. Bo wybierając z listy np 5 litrów automatycznie waga przesyłki rosnie o 4 kg w stosunku do wagi produktu standardowego, a koszt wysyłki naliczany jest od 1 kg.
Czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji, inne niz wprowadzenie kazdej wagi jako osobny produkt?

kubel-junior
30-11-2010, 16:15
Witam, miałem ten sam problem. Chciałem go rozwiązać w ten sposób że obok ceny po przecinku podajesz wage... dopóki nie przeczytałem sobie instrukcji virtuemartu:

Mamy dwa rodzaje atrybutów o których możesz poczytać tutaj:
http://wiki.joomla.pl/VirtueMart/Atrybuty_produkt%C3%B3w

jeżeli wybierzesz typ z inwentaryzacją odmian wszystko będzie ok. Dodatkowo w każdej odmianie możesz dodać kolejne atrybuty.

Ja np miałem coś takiego:
Przewód Y - 5 m / 3bar
Przewód Y - 10m / 3bar
Przewód Y - 5 m/ 5bar
Przewód Y - 10m/ 5bar
Przewód Y 15m / 5 bar

Waga przedmiotu była zależna tylko od długości przewodu a nie od wytrzymałości. Stworzyć należy produkt : Przewód Y

Do niego robisz produkty dzieci :
5 m
10 m
15 m
i w każdym możesz sobie ustalić wage. W tych produktach dzieciach ustalasz sobie juz te zwykłe atrybuty ( ciśnienie: 3bar , 5bar itd// )

mam nadzieje że pomogłem.