PDA

Zobacz pełną wersję : Morfeoshow - złe generowanie miniaturek



waz_2000
13-07-2009, 19:03
Jakoś dziwnie generuje mi miniaturki jakoś je ucina i przesuwa w prawo, duże zdjęcia są ok. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Jola
13-07-2009, 19:43
Witam,
chodzi o proporcje długości do szerokości obrazka. Te obrazki z prawidłowo generowanymi miniaturkami mają dla morfeoshow właściwe proporcje, te z czarnym bokiem - nie i dlatego dopełnia je czarnym tłem.
Wyjścia są dwa.
Albo za pomocą programu obsługującego wsadową konwersję obrazów - np. IrfanView - przyciąć duże obrazki do właściwej proporcji i na nowo wszytać je do galerii.
Albo przyciąć i zmniejszyć do wielkości miniaturek i nadpisać istniejące miniaturki galerii.
Pozdrawiam

Rafael_fEVO
14-07-2009, 22:11
Miałem to samo. A jest jakaś rada na szare obrazy? Zobaczcie co mi pokazuje morfeo po załadowaniu obrazu (ikonka w tym przypadku) LINK (http://i26.tinypic.com/2rgc3a1.png).
Dzięki za pomoc.

waz_2000
15-07-2009, 15:54
Troche z tym walczyłem ale nic mi nie wyszło. Dlatego z morfeo biorę tylko galerie Flashowe, a te z miniaturkami robię w JoomGallery wychodzą świetnie.

tkotwa
14-08-2009, 08:30
Witam ja mam również problem z miniaturkami.Problem jest taki ze ikonka jest w 100 px a fotka miniaturki robi sie w 50 px. Przeszukałem ustawienia i nie wiem który parametr odpowiada za konwersje fotkek do miniaturek.