PDA

Zobacz pełną wersję : joomfish zmiana wesji językowej strony



joomolek
13-07-2009, 20:20
Witam, "walczę" z joomlą i jest super ale przy tworzeniu strony z użyciem komponętu joomfish nie potrafie dojść jak przełanczać serwis na wersje dajmy na to poską, angielska lub hiszpańską , czy na stronie startowej w języku głównym dodać menu wybierz jezyk ? Ktoś z was ćwiczył ten temat? jak to rozwiązać?pozdrawiam , joomolek.:confused:

indego
13-07-2009, 20:29
musisz doinstalować dodatkowe języki (standardowo masz angielski i jesli zainstalowales to masz tez polski), opublikować je w komponencie jomfish, włączyć moduł jflanguageselection w dowolnym miejscu na stronie, w tym module wybierasz czy zmiana jezyków ma byc na zasadzie małych flag lub listy

joomolek
21-07-2009, 18:59
Witam, na wstępie dzięki za pomoc. Mam problem z umieszceniem modułu joomfish na samej górze strony i powiem szczerze obleciałem chyba wszystkie opcje umieszcenia modułu - i left i user, itd.... a ja chciałbym aby napis Wybierz język ikonki flag umieścić nad wszystkim w prawym górnym rogu strony czyli tam umieścićcały moduł,i nie potafię.... pozdrawiam joomolek:mad:

wojsmol
24-07-2009, 04:43
Witam
@joomolek najprawdopodobniej nie masz w swoim szablonie pozycji modułu w odpowiednim miejscu. Podaj nazwę szablonu lub link do niego to cos postaram się na to zaradzić.
Pozdrawiam

ogi
25-07-2009, 14:18
Mam ten sam problem. Możliwe ze tak jest jak napisałeś wojsmol ale co w takim razie moge zrobić aby zachować ustawienia strony takie jakie są a przycisk zmiany języka umieścić w prawym górnym rogu obok menu?. Adres strony www.daniel.prajzner.pl

wojsmol
25-07-2009, 15:39
Witam
@ogi rzeczywiście nie masz pozycji modułu po prawej stronie na górze obok menu, widać to po wejściu na ten (http://www.daniel.prajzner.pl/?tp=1) adres. Aby dodać tam pozycję modułu musisz przerobić index.php swojego jak mniemam autorskiego szablonu umieszczając w odpowiednim miejscu taki zapis:

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
Parametr style możesz zmienić zgodnie z tym (http://wiki.joomla.pl/Ramka_modu%C5%82u/Standardowe_style_ramek_modu%C5%82%C3%B3w) artykułem. Może się też okazać konieczna zmiana arkusza CSS szablonu.
Pozdrawiam

ogi
26-07-2009, 09:47
wielkie dzięki dodałem ten moduł i wszystko działa :)) Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

raczkujący
31-08-2009, 23:52
Szukam informacji w sieci lecz nie mogę znaleźć instrukcji, jak ustawić wybór języka na wejściu na stronę, mianowicie, marzy mi się takie coś, aby osoba która chce odwiedzić mą stronę pierwsy raz została powitana czarnym ekranem, na którym będą znajdowały się dwie flagi. Następnie po kliknięciu na jedną z nich strona załaduje się w odpowiednim języku.

kurtz
01-09-2009, 07:55
spróbuj wykorzystać jakiś moduł wyskakujących okienek.
podmień obraz tła albo kod hex # koloru tła na bardzo ciemny a w moduł załaduj obrazki z podlinkowaniem do strony głównej
http://strona.com/index.php?lang=pl/
http://strona.com/index.php/?lang=en/
itd ...
okienko musi wyskakiwać tylko raz na daną sesję! ale to pewnie jest w ustawieniach, a jesli nie pewnie łatwo przerobić.

raczkujący
01-09-2009, 22:08
Dziękuję za odpowiedź. Nie mogę wymyślić jaki moduł mógłbym do tego dopasować, gdyż zależy mi, aby na stronie startowej z wyborem języka, było dość duże zdjęcie, wraz z krótkim opisem i do tego te dwie flagi. W innym temacie wyczytałem, że można to zrobić w ten sposób, że do samej strony startowej, należy ustawić inny motyw niż do reszty, a problem zaś w tym, że mam zbyt małe umiejętności aby to połączyć w całość.

kurtz
01-09-2009, 22:17
więc skoro masz niewielkie umiejętności, wykorzystaj pomysł podany na tacy.
http://extensions.joomla.org
znajdziesz tam ponad 3000 róznego rodzaju dodatków.
a choćby jeden z nich nazywa się moopopup - wierzę, że wielkość okna da się konfigurować!

zwiastun
01-09-2009, 22:23
Na forum jest nie tylko informacja, że, ale także informacja jak. Co jakiś czas ktoś wpada na genialny pomysł, że internaucie lepiej będzie wejść na pseudostronę, na której sobie może kliknąć cóś, by zobaczyć nie wiadomo co. Jak się można spodziewać, tymi wpadającymi na ów genialny pomysł są osoby, które mają " zbyt małe umiejętności aby to połączyć w całość".
To i po co się za coś takiego brać?
Nie lepiej użyć Joomfisha i zwykłego modułu do zmiany jezyka? Zwłąszcza, że jak już sobie człek raz zmieni, to potem zawsze mu się strona wyświetlać będzie w jego języku.

kurtz
01-09-2009, 22:28
rzecz w tym, że użytkownik joomfisha ma. ale pewnie flagi są zbyt małe aby zwykły zjadacz chleba mógł je dostrzec. stąd idea potraktowania go bannerami w barwach narodowych!
użytkownik pyta i dostaje odpowiedź.
natomiast mnie wydaje się, że najważniejszy jest ten czarny kolor.

zwiastun
01-09-2009, 22:33
Chyba rzeczywiście o ten czarny ekran chodzi, bo obsługa zmiany języka jest w joomfish rozwiązana tak, że jak ktoś chce, to może zrobić flagi szerokie i na 200px albo dać odnośniki!

raczkujący
02-09-2009, 22:24
Panowie z pokorą przyjmuję Wasze drwiny. Są dziedziny w których się specjalizuję i nie jednej osobie już pomogłem odpowiednią radą, a są i takie jak ta w wątku, gdzie ja zadaje pytania. Zapewniam Was iż nie jest istotne czy tło będzie, czarne, czy też zielone. Flagi będa na 50 czy 200 px (z tym sobie jeszcze radzę). Po prostu chodzi mi o to w jaki sposób mam stworzyć wyskakujące okienko. Jak mam to wszystko powiązać. W tej chwili próbuję skorzystać z pomocy icka_klezera któremu dziekuję za odpowiedź, której oczekiwałem. Pozdrawiam

zwiastun
02-09-2009, 22:54
No to po co udziwniasz? Naprawdę lubisz wyskakujące okienka? Bo internauci ich nie znoszą! Co właściwie chcesz rozwiązać tym swoim rozwiązaniem?

Te nasz "drwiny", jak je nazwałeś, są po to, żeby przemyśleć, co się chce zrobić, pamiętając, że nikt recepty na jedynie słuszne rozwiązanie nie ma. My także :)

Na pewno nie są po to, by komukolwiek docinać.

raczkujący
02-09-2009, 23:13
Co chcę rozwiązać? chcę aby potencjalny klient francuski który, od swojego znajomego usłyszał o mojej firmie, przed obejrzeniem strony, mógł zobaczyć moją ulotkę, dzięki której pozna nieco moją firmę, zanim zacznie czytać pełen opis. Specem od marketingu również nie jestem, tak więc wierzę tym którzy, poznali lepiej tą dziedzinę i radzą aby przedstawić najpierw firmę, zanim przejdziemy do proponowania usług. W moich oczach preloader był do tej pory najlepszym miejscem na wklejenie ulotki, ale Pańskie słowa o złśliwych banerach dały mi do myślenia.
Nie mniej jednak proszę spojżeć chociażby na tę stronę:
http://www.defensedufrancais.ch/
gdyż mnie osobiście ten preloader nie zniechęca.

zwiastun
03-09-2009, 01:51
Na forum zwracamy się do się bezpośrednio.
A gdy tam wejdziesz po raz drugi, trzeci piąty i setny?

raczkujący
03-09-2009, 12:17
właśnie chciał bym to rozwiązać w ten sposób, aby przy kolejnych odwiedzinach strony, ulotka (strona startowa nie pokazywała się a język był domyślny- wybrany wczesniej przez odwiedzajacego).