PDA

Zobacz pełną wersję : Chciałbym za pomocą Joomla założyć bloga - ale jak?



Fafa
01-07-2006, 14:18
Chciałbym za pomocą Joomla założyć Blooga - jedyne co potrzebuje to to żebym mógł dodawać nowe wiadomości ze zdjeciem, które będą wyświetlać się na głównej stronie jedna pod drugą (jedna w rzędzie) np. po 18 na stronie i będzie można przewijać strony.

To wszystko czego potrzebuje - ktoś ma pomysł jak to zrobić?

Dzięki :)

zwiastun
01-07-2006, 17:24
To poszukaj skrypta do bloga, po co Joomla zaraz! Nie musisz miec fabryki, żeby chodzić w butach.

Fafa
01-07-2006, 19:37
Tak wiem, ale chcę mieć też możliwość dalszego rozwoju później... stąd zdecydowałem się na Joomla. ;) Skoro możesz mieć fabrykę... :)
Czy jest tam taka opcja, żeby wiadomości wyświetlały się jedna pod drugą po kilkanaście na stronie i można było przewijać na inne strony ze starszymi wiadomościami?
Próbowałem ściągnąć dodatek Joomblog ale tam też czegośtakiego nie znalałem ...:rolleyes:

zwiastun
01-07-2006, 20:16
jest taka opcja, widac to na wszystkich stronach joomla!

stone
01-07-2006, 22:55
Jest także specjalny dodatek do blogów, nie wiem tylko czy był tłumaczony, w każdym razie poszukaj na extensions.joomla.org

Fafa
02-07-2006, 01:11
ok... dzieki ...a gdzie konkretnie jest taka opcja?:D

Rybik
02-07-2006, 01:45
posiadanie fabryki zobowiazuje do czegos wiecej niz naciskania guzika, blog to zwykla strona z artykulami przeciez

Fafa
02-07-2006, 19:25
ja nie moge ...:D ludzie ... wiecie albo nie ...po co jakieś wymijające odpowiedzi i porónania do fabryki .... chce mieć joomle, chce mieć bloga i jak możecie mi pomóc swoją odpowiedzią to super ...a jak mam sie tłumaczyć co po co i dlaczego to moje pisanie staje się tu bez sensu ;) Pytania są prosto sformułowane ... więc jak ktoś wie to będę wdzięczny za pomoc - jeśli nie to lepiej nic nie pisać niż pisać nie na temat :D

tomasgor
02-07-2006, 20:56
hm schylić się po podręcznik ciężko, a już o fabryce myśli... moja podpowiedź: http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/428/38/

Rybik
02-07-2006, 23:24
zrob strone, pisz artykuly daj nazwe "moj blog" i juz masz blog - chyba ze ja sie na blogach nie znam :)

xqleg
03-07-2006, 14:03
...to moje pisanie staje się tu bez sensu ;)
Właśnie!!! Mniej pisz a więcej czytaj. Zacznij od podręcznika Joomla a najlepiej jeszcze wcześniej przeczytaj co to Joomla.

zwiastun
03-07-2006, 20:38
Wątek się jeszcze nie wyczerpal.
Teraz czas, żeby Nowy ostrzej zbluzgal, kogo się da, że mu pomocy nie chcą udzielic.
Ewidentny dowód na słuszność założeń regulaminowych:

Nie ma co odpowiadać na posty wszystkich kochanych, oczekiwanych, szanowanych, przyjmowanych z całą życzliwością świeżo upieczonych nabywców Joomli, którzy zgłaszają mniejsze i większe pseudoproblemy, dopóty nie wykażą:
- że przeczytali regulamin
- że poznali wystarczająco podstawy.

Sova
05-07-2006, 15:46
Fafa - jakiegokolwiek bloga byś nie zakładał to w czymś go musisz wykonać np.html a w tym przypadku Joomla! Zarówno blog w html'u jak i w Joomla! ma możliwość dalszego rozwoju - kto powiedział Ci, że stronę stworzoną w html'u nie można rozwijać? Tobie zapewne chodziło o dodawanie w przyszłości kolejnych elementów wzbogacających zawartośc strony (tu uwaga: wszystko co ma do zaoferowania Joomla! oferuje oczywiście html i php) - nie zapominaj jednak,że faszerowanie strony kolejnymi "super dodatkami" wcale nie musi oznaczać dla zwykłego ludzika odwiedzającego stronę wrażenia, że te "super dodatki" są super.

Teraz przechodzę do sedna.
1. Tworząc stronę w html należy przynajmniej znać jego podstawy - w tym celu albo przekopujesz internet(tutoriale itp. itd.) albo idziesz do księgarni i kupujesz "literaturę fachową"
2. Tworząc stronę bazującą na CMS Joomla! należy znać przynajmniej jego podstawy - w tym celu albo przekopujesz internet(tutoriale itp. itd.) albo idziesz do księgarni i kupujesz "literaturę fachową" (w tym przypadku angielski się kłania).
Ad.1
Aby skrócić Ci poszukiwania, ułatwić naukę i pracę z CMS Joomla! stworzono stronę:
http://www.pomoc.joomla.pl
na której znajduje się tak wiele materiałów i odpowiedzi na pytania - kierowanych przede wszystkim do zaczynających swoja przygodę z Joomla!, że choćby z czystej ciekawości byś tam się pojawił i przeglądnął zawartość.
Ponadto wystarczyłoby żebyś dokładnie zapoznał się z artykułami zawartymi w wersji instalacyjnej CMS Joomla! lub jeśli tego jeszcze nie robiłeś, to ze stroną:
http://www.demo.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl)
aby poznać samo działanie CMS Joomla!

Wiesz czego byś wtedy uniknął?
Zadawania pytań (na forum zajmującym się przede wszystkim technicznym wsparciem tego CMS'a) o możliwości jakie daje samo używanie Joomla!
Jaśniej - to są podstawy - najpierw je poznaj, później pytaj.

Fafa
05-07-2006, 19:02
wielki dzięki za pomoc tomasgor ...to dokładnie to czego szukałem. :)

tomasgor
05-07-2006, 19:04
nie ma za co ;)