PDA

Zobacz pełną wersję : A czy Ty masz już nowego FireFoxa?



idek
14-07-2009, 16:33
Ukazała się najnowsza wersja Firefox, czyli prawdopodobnie najlepszej przeglądarki internetowej na świecie - zapraszam zatem do aktualizacji, przy średniej jakości łączu internetowym zajmie Ci to około 5 minut...

Używasz InternetExplorer'a? Koniecznie zmień go na Firefox'a i ciesz się prawdziwym wyglądem Internetu!

Nową wersje pobieramy stąd: www.firefox.pl

pozdro :)

magdaa
14-07-2009, 17:15
ta aktualizacja wyszła 30 czerwca - szczerze, niezbyt im wyszła ... http://www.vista.pl/artykuly/13010_firefox_3_5_liczne_problemy_z_dzialaniem_naj nowszej_odslony_przegladarki.html

Jac
14-07-2009, 17:40
Tylko widzisz magdaa, problemy opisane w artykule, do którego link podałaś, są niczym w porównaniu do problemów, jakie stwarza używanie Internet Explorera. Poza tym zawsze można zainstalować poprzednią, stabilniejszą wersję Firefoxa :)

idek
14-07-2009, 17:48
a to sorki, moj FF dopiero dzisiaj sie upomniał o uaktualnienie ;) nie wiedziałem, ze to juz 2 tygodnie mineły

moje
14-07-2009, 18:09
Używam FF 3.5 od tygodnia i nie zauważyłem, żeby coś było nie tak, net mi szybciej chodzi, może trochę więcej pamięci zajmuje.
Najbardziej mi szkoda, że nie ma jeszcze dodatku Resizeable Teaxtare do FF 3.5.

Ale co na innego zostaje?
Osobiście jestem przekonany do Gecko, Opera jakoś nie bardzo, a co do Chrome, polecam poczytać o Iron.

magdaa
14-07-2009, 22:36
jasne, ja nie neguję roli FF - sama korzystam główniez FF z (IE nie korzystam). Ale po aktualizacji FF mnie wkurza, chodzi właśnie o zużycie pamięci i jakoś ja odnoszę wrażenie, że gorzej teraz to wszystko "śmiga"...

big_krzysiek
14-07-2009, 22:41
witajcie...

a jak ma sie firebug i inne dodatki do nowego firefoxa... po zainstalowaniu wersji 3.5..nie dziala i nie da sie zainstalowac aktualizacji...

mam przy okazji pytanko...czy to jest wina firefoxa, czy mam cos namieszane w kompie...

bazyl3
14-07-2009, 22:43
U mnie nie działa Fast Dial, reszta ok.

moje
15-07-2009, 01:38
... Ale po aktualizacji FF mnie wkurza, chodzi właśnie o zużycie pamięci i jakoś ja odnoszę wrażenie, że gorzej teraz to wszystko "śmiga"...

U mnie na siedmioletnim kompie (AMD Athlon 1900+ (1,47 GHz), 1 GB DDR1, reszty parametrów tych wew. "paści" nie pamiętam) widać poprawę, to mnie jesr dziwne, że komuś może spowalniać.
FF ma opcję "Używaj maksymalnie X MB ...", spróbuj zwiększyć to choćby o 50 MB, a zobaczysz różnicę.



witajcie...

a jak ma sie firebug i inne dodatki do nowego firefoxa... po zainstalowaniu wersji 3.5..nie dziala i nie da sie zainstalowac aktualizacji...

mam przy okazji pytanko...czy to jest wina firefoxa, czy mam cos namieszane w kompie...
Po prostu nie ukazały się jeszcze te dodatki w wersjach, które są kompatybilne z FF 3.5.
U mnie Alexa Sparky, Google Toolbar (używam tylko PRkę) i Adblock Plus działają.

idek
15-07-2009, 01:44
FireBug działa bezproblemowo, od razu pobral mi aktualizacje przy pierwszym uruchomieniu.. reszta też dziala.. nie zauwżyłem braków w dodatkach.. festdial'a niesestety ostatnio nie używam, wiec cięzko powiedziec

magdaa
15-07-2009, 02:45
U mnie na siedmioletnim kompie (AMD Athlon 1900+ (1,47 GHz), 1 GB DDR1, reszty parametrów tych wew. "paści" nie pamiętam) widać poprawę, to mnie jesr dziwne, że komuś może spowalniać.
FF ma opcję "Używaj maksymalnie X MB ...", spróbuj zwiększyć to choćby o 50 MB, a zobaczysz różnicę.

ok, zrobiłam tak, zobaczymy, może się poprawi :)

indego
15-07-2009, 15:06
Właśnie zainstalowałem sobie nowego firefoxa i przestał mi działać przycisk Dodaj do koszyka w virtuemart 1.1.3 na ie8 dziala bez problemu. Pytanie czy to wina nowego firefoxa, czy moze u mnie cos nie tak. Czy mogłby ktos sprawdzić u siebie czy przycisk działa i czy dodaja się produkty do koszyka: link do jednego z produktów (http://sklep.cleanspec.indego.eu/pl/home?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=58&category_id=6)

idek
15-07-2009, 15:34
no to nieciekawie Panie Indego... ;/ u mnie tez nie działa Twoja strona... ale dodam, ze jeden ze sklepów postawionych przeze mnie na VM 1.1.3 dziala prawidlowo pod FF 3.5, wiec obawiam się, ze coś w Twoim sklepie wysioadło :|

indego
15-07-2009, 16:01
Dziękuję Panie Idku za poświęcony czas.
Znalazłem przyczynę problemu: gdy wpisuję adres sklepu poprzedzając go www, to wszystko jest ok, ale gdy adres jest bez www, to przycisk Dodaj do koszyka nie działa. Czy mogłby Pan Panie Idku sprawdzić czy w sklepie przez Pana postawionym jest podobnie?

idek
15-07-2009, 16:52
ale jaja! faktycznie, ale u mnie jak wpisze z "www" to dodawanie nie działa!

<kombinuje nad rozwiązaniem>

założyłem nowy temat w tej kwestii bo uwazam, że sprawa jest dość poważna..
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=124494

big_krzysiek
16-07-2009, 18:41
firefox 3.5 z dodatkami smiga bezproblemowo...co do ostatniego mojego postu...mialem namieszane w kompie...

Sova
17-07-2009, 00:24
Ogólnie nie jest tak źle z nową wersją FF - choć przyznam, że spodziewałem się czegoś więcej i właśnie tego "czegoś" mi brakuje :)
No i tradycyjnie trzeba chwilę poczekać na aktualizację dodatków - trochę denerwujące, szczególnie dla tych którzy przywykli do częstego ich używania....

@magdaa
Jak masz dobry komputerek - czyt. w miarę współczesny - to śmiało możesz dać dużo więcej niż te 50mb

Tak już na marginesie powiem, że od jakiegoś czasu do zwykłego przeglądania sieci korzystam z Chrome (szybkość i jeszcze raz szybkość), natomiast FF wykorzystuję do pracy...

moje
17-07-2009, 00:54
Polecam poczytać o różnicach między Chrome, a Iron- Iron jest pozbawiana jednej rzeczy, a tak się niczym nie różni.

Jdwind
17-07-2009, 11:01
Dzisiaj wyszła FF v. 3.5.1 z poprawką bezpieczeństwa.

idek
17-07-2009, 11:14
dzięki za info, własnie pobieram :)

Jdwind
10-08-2009, 22:11
No i jest już 3.5.2, ale to wiadomość chyba lekko przestarzała.... No właśnie, ale zapytam o coś związanego z Firefox - czy używacie i Firebug i dodatku Webdeveloper czy jeden wystarczy? Pytam, bo jeszcze nie używałem Firebug a nie wiem, czy używać obydwóch czy nie ma takiej potrzeby?

Bazyl
10-08-2009, 22:29
Oba.
Uzupełniają się. :)

Jdwind
11-08-2009, 14:47
Dzięki, właśnie sobie zainstalowałem. Kurczę, to jest świetne :)

Jdwind
10-09-2009, 23:23
Dzisiaj aktualizacja Firefoksa do 3.5.3. I, jakby kogoś interesowało, wyszła finalna wersja Total Commandera 7.50 :)

moje
13-09-2009, 18:37
Wraz z wersją 3.5.3 musieli poprawić działanie starszych wtyczek, Resizeable Textarea (mam w tej samej wersji czyli 0,1d), a w Google Toolbar zmieniły się ikonki, doszły nowe ustawienia- jedna z nich bardzo denerwujące, przy otwieraniu nowej (czystej) karty pojawia się strona googla ale można to wyłączyć w ustawieniach dodatku.

Jdwind
28-10-2009, 11:19
3.5.4 wyszła, z tego co widzę, to ma wbudowane sprawdzanie wersji wtyczki Flash Playera.