PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa do katalogów



djdrake
14-07-2009, 15:50
Witam, mam kłopot, po moich wszystkich ostatniego czasu perypetiach z galeriami i kłopotami z ich instalacją i z jakimkolwiek innym dodatkiem w joomla, dzisiaj postanowiłem dokładniej przyjrzeć się przyczynie moich ciągłych niepowodzeń. Wszedłerm do Panelu Admina kliknąłem na Pomoc > Informacje o systemie > Prawa do katalogów i ujrzałem że wszystko jest na czerwono - Niezapisywalny żaden możliwy katalog widoczny na liście - moje pytanie jest prościutkie - jak to zmienić żeby wszzystko było na zielono ;) wydaje mi się że kiedy to się naprawi znikną wszytkie moje kłopoty

zwiastun
14-07-2009, 15:57
Wiele razy odpowiadaliśmy już na takie pytania, w tym także informowaliśmy, że ów czerwony komunikat "niezapisywalny" najczęściej znaczy, co znaczy, ale też nie zawsze.
Nie ma jednej recepty na rozwiązanie takich problemów, a w przypadkach niektórych "dziwnych" serwerów z "dziwnymi administratorami" nie ma w ogóle rozwiązania.
Wszystko, co w tej mierze wiemy i potrafimy doradzić, jest zawarte w materiałach o prawach dostępu na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) i na http://wiki.joomla.pl

djdrake
14-07-2009, 16:16
Ok rozumiem, ale czy zatem problem jest z joomlą czy z bazą danych i uprawnieniami ?

zwiastun
14-07-2009, 16:35
Źródła czy przyczyny problemów, jeśli Cię to interesuje, również są omówione w opublikowanych przez nas materiałach. To nie jest problem z Joomla!

djdrake
14-07-2009, 16:49
:cool: Już sobie poradzielm z moim kłopotem (wszystko na czerwono) nadałem z ciekawości chmod 777 wskazanym katalogom przez joomla i wszystko zrobilo się na zielono:D - nie dziwie się teraz że nie chciało się tobie wałkowac tego po raz kolejny - Szacunek i dziękuje za zainteresowanie.
Ps. wystarczyło napisać krótko w odpowiedzi w moim poście "prawa chmod dla wskazanych przez joomla katalogów" i wszystko było by jasne:rolleyes:
BTW przeszukałem (zawze zanim zadam pytanie szukam) na forum sporo blizkoznacznych tematów i nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi no ale może dlatego że niewłaściwie czytałem ;)

zwiastun
14-07-2009, 16:52
Uważaj! To nie do końca tak:
Uprawnienia 777 są niebezpieczne - można je włączyć chwilowo, ale nie na stałe. O tym też piszemy!

djdrake
14-07-2009, 17:27
Uważaj! To nie do końca tak:
Uprawnienia 777 są niebezpieczne - można je włączyć chwilowo, ale nie na stałe. O tym też piszemy!
Hmm wiem no ale ciągłe zmienianie uprawnień i dostosowywanie to staje się uciążliwe jeśli będe chcial cos w przyszłości zainstalować to zaś będe musiał zmieniać to wzystko, to się mija z celem

zwiastun
14-07-2009, 17:37
Zrobisz, jak uważasz. Jeno byś nie płakała, że Cię zhakowali. Zamykanie drzwi do domu też wymaga:
-wyjęcia kluczy z kieszeni,
- odnalezienia tego włąściwego
- włożenia go do zamka
- przekręcenia ze 2 razy
- wyjęcia z zamka
- schowania
- pilnowania, żeby go nie zgubić albo żeby ktoś go nie pdwędził.
Tyle roboty!