PDA

Zobacz pełną wersję : @Rybik - zniewalająca wszechwładza



nikszal
14-07-2009, 23:51
@nikszal przepraszam, mogłem - nie uprzedziłem

Skasowałem posta i wstawiłem odpowiedź, ponieważ:
- staram się traktować ludzi jak dorosłych i jak mówią, że php to chodzi im o php
- staram się odpowiadać tak, żeby każdy inny kto tu trafi mógł skorzystać z odpowiedzi na pytanie postawione w pierwszym poście, niezależnie od tego czy autor wiedział co ma na myśli
- parę dni temu sam kląłem na jakieś widgety, bodajże z money.pl które są w php, plus własne rozwiązanie, które sam tak wstawiałem na stronę tym modułem

Co do linków to patrz regulamin pkt C.2 Wszystko zgodnie z zasadami.

@Rybik – Twoja odpowiedź powaliła mnie na kolana. „Mogłem – nie uprzedziłem” żywo przypomina mi nijakiego tow. Stalina – jeden wódz, jedna partia, jedna prawda (nie mylić z dziennikiem KPCC „Prawda”). Rozumiem, że Ty możesz wszystko zrobić, tylko nie rozumiem, dlaczego nie robisz tego w granicach zdrowego rozsądku. Żeby nie być gołosłownym zacytuję jeden z punktów regulaminu, którego jak się domyślam po zamieszczonym na dole linku, jesteś autorem:


5. Administrator ma prawo się wnerwić za ignorancję, lenistwo lub nieregulaminowego posta. [B]Forum ma być przyjazne, więc nikt nie będzie się czepiał regulaminu złośliwie, ani na siłę, jednak należy liczyć się z tym, że nieregulaminowe posty w skrajnych wypadkach będą znikały bez powiadomienia.

Tu zadam pytanie – w jak bardzo skrajnym stopniu naruszyłem zasady regulaminu, że mój post bez powiadomienia został usunięty? Nie neguję Twojego prawa do usuwania postów, ale rób to zgodnie z (Twoimi?) zasadami.

Staje się dla mnie jasne, że w pogoni za nędznymi punkcikami reputacji chcesz być naj… (tu sobie dopowiedz sam, jakim chcesz być), bo ja i inni społecznicy tego forum już wiemy. Tylko nie popadnij w samouwielbienie, bo to już jest narcyzm.

Nie ma dla mnie znaczenia, że z powodu przedstawienia Ci namiastki prawdy mogę zostać zbanowany lub usunięty. Jeśli tak się stanie, to świadczyć to będzie jedynie o Twoim swoistym poczuciu demokracji i prawie do swobodnej wypowiedzi, nie naruszającej zasad regulaminu. Czy będzie tak, jak w filmie „Sami swoi” [„Demokracja demokracją, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”] za chwilę się przekonam publikując tego posta.


Ja i większość użytkowników tego forum uważamy, że regulamin w części dotyczącej administracji forum należy ZMIENIĆ! Ograniczyć samowładztwo w usuwaniu postów przez moderatorów i administratorów bez wskazania konkretnej przyczyny. Inaczej z tego forum będzie Korea Północna.

W przypadku usunięcia tego posta roześlę go poczta elektroniczną do innych użytkowników z prośbą o masową jego publikację.

Pozdrawiam i oczekuję konstruktywnej polemiki.

bazyl3
15-07-2009, 00:04
Tak na szybko - mogę nie zdążyć.

Gdy ja przeczytałem @Rybika "przepraszam" opadła mi szczena - TAK TEŻ MOŻNA.

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że jestem tu rekordzistą jeśli chodzi o usunięte posty. Zaczęło się od... Ech, może kiedyś kliknę.

Poczytałem trochę regulaminów innych for i stwierdzam, że tu - na forum społeczności Joomla! - jesteśmy w średniowieczu.

Dyskusja na pewno jest potrzebna.

zwiastun
15-07-2009, 02:22
@nikszal:
Czytam, czytam, oczy przecieram, i przyznam, że nie rozumiem.
1. Reagujesz na zdarzenie, za które @Rybik Cię przeprosił. Uczynił to w sposób, któremu trudno cokolwiek zarzucić - przeprosił, a przy tym wyjaśnił, czemu Twoją wiadomość usunął.
Co jeszcze Twoim zdaniem miałby uczynić, aby dać Ci pełną satysfakcję?

2. Sugerujesz, że z powodu "wyrzucenia namiastki prawdy możesz zostać zbanowany lub usunięty". Nie przypominam sobie, żeby kogokolwiek zbanowano na forum tylko i wyłącznie za krytyczną ocenę, opinię, czy nawet nieuzasadnione pretensje.
Obserwowałeś, jakie krytyczne posty i w którym momencie były usuwane? Obserwowałeś i poanalizowałeś, kto z użytkowników, w jakich okolicznościach, za co konkretnie i na jak długo był banowany?
Owszem, blokowaliśmy i będziemy blokować użytkowników, którzy naszym zdaniem takim czy innym zachowaniem na to zasłużyli bądź takich, do których nie przemawiają prośby, by najpierw rozwiązań swoich "problemów" poszukali w zasobach.

3. O jakim to "samowładztwie" administratorów i moderatorów mówisz! Ileż to postów Ci usunięto? Jeden? Dwa? A nawet gdyby usunięto pięć, to czy jest to podstawa do twierdzeń o "samowładztwie"?


Ja i większość użytkowników tego forum uważamy, że regulamin w części administracją forum należy ZMIENIĆ! Ograniczyć samowładztwo w usuwaniu postów przez moderatorów i administratorów bez wskazania konkretnej przyczyny. Inaczej z tego forum będzie Korea Północna.
Niesamowite! badania prowadziłeś? A może już jesteś "większością na tym forum"?

4. Jesteś akurat jednym z nielicznych użytkowników tego forum, którzy przychodzą tu, aby pomagać. Za co Ci oczywiście dzięki! Nie jesteś tu wszakże od wczoraj ani przedwczoraj.
Więc może warto przypomnieć sobie, że bywają na tym forum dni, tygodnie, a i całe miesiące, gdy do uzyskania pomocy jest 20-40 lub więcej chętnych, a do udzielenia jedna lub dwie.
Może warto policzyć @nikszalów na forum?
I może warto także, żebyś zajrzał w swoją reputację! Jakże wdzięczni Ci są użytkownicy za udzieloną im pomoc!

Wreszcie i to może Ci warto wiedzieć, że @Rybik po dłuższej nieobecności pojawił się w drugiej połowie czerwca i tylko w lipcu za jego porady dodano mu do reputacji 22pkt. Jak nikomu innemu!

5. Groźbę, na jaką sobie pozwalasz, przemilczę!

Naprawdę, czytam, czytam, czytam i nie mogę się nadziwić.

zwiastun
15-07-2009, 02:28
@bazyl3
W dniu wczorajszym zostałeś jako @bazyl i @bazyl2 zbanowany na 3 dni. Rozumiem, że niektórym "zbawcom" i "chrystusom" honor jest zupełnie obcy!

Ponieważ sprawa drażliwa - dla niezorientowanych: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=30128

nikszal
15-07-2009, 03:31
Z całym szacunkiem @zwiatun, ale nie mam ochoty na prowadzenie dysputy nad wyższością świąt Bożego Narodzenia od Wielkiej Nocy. Poza forum mam także prywatne kontakty z użytkownikami, którzy skarżą się na przypadki wyrzucania ich postów nie wiadomo dokąd, bo w koszu ich też nie ma, Nie neguję prawa moderatorów i administratorów do usuwania postów. Chcę jednego – przejrzystości obowiązujących zasad. Post usunięty, a na jego miejscu pozostaje wpis admina lub moderatora o powodzie usunięcia. Czy to takie trudne do zrozumienia i zrobienia?


1. Reagujesz na zdarzenie, za które @Rybik Cię przeprosił. Uczynił to w sposób, któremu trudno cokolwiek zarzucić - przeprosił, a przy tym wyjaśnił, czemu Twoją wiadomość usunął.
Co jeszcze Twoim zdaniem miałby uczynić, aby dać Ci pełną satysfakcję? Uczynił to po moim drugim poście. A gdybym publicznie nie zapytał, to sprawa poszłaby ad acta? Nie chodzi mi o samo usunięcie, tylko o panujące tu zasady. Są równi i równiejsi i chyba nie bez kozery @Rybik ma status – „Ten niedobry”.


3. O jakim to "samowładztwie" administratorów i moderatorów mówisz! Ileż to postów Ci usunięto? Jeden? Dwa? A nawet gdyby usunięto pięć, to czy jest to podstawa do twierdzeń o "samowładztwie"? Tylko dwa. Ale jeszcze raz powtarzam – nie chodzi wyłącznie o mnie. Poczekajmy, aż pozostali się obudzą i wypowiedzą. Zwłaszcza Ci, których posty leciały w kosmos. Usuwajcie posty, ale ze wskazaniem przyczyny. Wklejając topic na forum mam przekonanie, że zostawiłem mniejszy lub większy wkład w rozwój forum. Jeśli łamie on zasady regulaminu, to powinien zniknąć. Ale jeśli nie łamie i znika bez śladu, a na jego miejscu pojawia się post „Tego niedobrego”, to wg Ciebie @zwiastun jest to normalna i uczciwa sytuacja? Jakbyś się czuł, gdyby to Twój post poleciał w kosmos i gdzie wsadziłbyś późniejsze przeprosiny?


Niesamowite! badania prowadziłeś? A może już jesteś "większością na tym forum"? Bez ironii proszę @zwiatun. Poczekajmy na głosy innych.


Wreszcie i to może Ci warto wiedzieć, że @Rybik po dłuższej nieobecności pojawił się w drugiej połowie czerwca i tylko w lipcu za jego porady dodano mu do reputacji 22pkt. Jak nikomu innemu!Teraz rozumiem. Po trupach do celu?


Groźbę, na jaką sobie pozwalasz, przemilczę! To nie jest groźba. W ten sposób zabezpieczam swe tyły.

zwiastun
15-07-2009, 04:00
Merytorycznych argumentów, niestety, nie przytaczasz.
Prywatne kontakty z kilkoma użytkownikami też nie dają Ci żadnych podstaw do wysnuwania tego typu pretensji. Nie pamiętam, dokładnie, ile osób zgłaszało pretensje o usunięcie ich wiadomości, ale starczyłoby mi palców u obu rąk na pewno, a kto wie, czy nie u jednej, żeby ich wszystkich z całych pięciu lat funkcjonowania forum policzyć! Co ciekawe, trzech miało pretensje w tym roku. W jednym przypadku okazało się, że użytkownik nie widział postów przeniesionych do kosza!

Tobie niekoniecznie musi być wiadome, natomiast administratorzy i moderatorzy widzą także notatki przy usuniętych postach - kto i dlaczego.
Nie pamiętam, by ktoś z moderatorów lub administratorów zwrócił uwagę, że jakiś post został usunięty niesłusznie.
Posty użytkowników zgłaszających problemy wędrują do kosza, zwykle z notatkami, dlaczego.
Aktualnie ilość postów usuwanych w stosunku do ilości postów niepotrzebnych, zaśmiecających forum, nic nie wnoszących (w tym także i moich, a tych sam usunąłem około 1000!) jest wciąż za mała! Z prostej przyczyny - nie ma tego, kto robić!

"Po trupach do celu?" - Czy Ty w ogóle rozumiesz, co piszesz?

Proponuję więcej dystansu... do siebie!

nikszal
15-07-2009, 04:05
Tobie niekoniecznie musi być wiadome, natomiast administratorzy i moderatorzy widzą także notatki przy usuniętych postach - kto i dlaczego.
Nie pamiętam, by ktoś z moderatorów lub administratorów zwrócił uwagę, że jakiś post został usunięty niesłusznie.

Więc jaka jest notatka przy moim ostatnim usuniętym poście?

zwiastun
15-07-2009, 04:19
Przeczytaj może, jak dwukrotnie (!) zareagował na sprawę najbardziej zainteresowany: @glombi i wyciągnij wnioski. Nie chciałem się w ogóle odnosić do zasadności decyzji Rybika, ale skoro się domagasz, to prosze Cię bardzo:
1) post nie zawierał porady, więc Rybik miał go pełne prawo usunąć.
2) nie wymagam od administratorów ani od moderatorów uzasadniania użytkownikom tego typu decyzji. I nie będę wymagać! I tak robią wystarczająco dużo!

PS.
Owszem - na forum są "równi" i "równiejsi" - jak to nazywasz. Równi plują czasem na równiejszych!

nikszal
15-07-2009, 04:47
1) post nie zawierał porady, więc Rybik miał go pełne prawo usunąć.
Miał prawo go usunąć, spalić, zgnieść, zwalcować... Ale w koszu go nie ma, więc gdzie widzisz tą notatkę? Nadal domagam się pozostawiania śladu po usuniętym poście.

2) nie wymagam od administratorów ani od moderatorów uzasadniania użytkownikom tego typu decyzji. I nie będę wymagać! I tak robią wystarczająco dużo!Czyli wszechwładza, zgodna z myślą przewodnią mojego pierwszego, dzisiejszego postu. Kogoś do kosza bez potrzeby uzasadnienia, kogoś w kosmos z życzeniami dla Wenus.


PS.
Owszem - na forum są "równi" i "równiejsi" - jak to nazywasz. Równi plują czasem na równiejszych!Proszę rozwiń tą myśl.

magdaa
15-07-2009, 10:54
Witam,

w sprawie technicznej: moderatorzy i administratorzy posiadają dodatkowy panel, za pomocą którego mogą przeglądać usuwane posty i gdzie mogą także zapoznać się z uzasadnieniem usunięcia wypowiedzi danego użytkownika (w 99% każdy usunięty post posiada uzasadnienie podane przez usuwającego). W tym panelu widzą również, kto usunął daną wypowiedź. Usunięcie postu nie jest równoznaczne z jego przeniesieniem do działu Kosz. Wątki, które znajdują się w koszu nie są wypowiedziami usuniętymi, a jedynie przeniesionymi do innego działu. Nie widzisz uzasadnienia przy Twoim usuniętym poście bowiem użytkownicy nie posiadają tego dodatkowego panelu - wynika to po prostu z takiej, a nie innej budowy skryptu forum vBulletin.

Najczęściej usuwamy posty, które:
nic nie wnoszą do wątku tematu (pogaduchy, wypowiedzi, które nie są żadną formą pomocy itp),
są spamem,
są obraźliwe.Dlaczego wypowiedzi są usuwane ? Najwięcej kontrowersji budzi chyba pierwszy podpunkt. Jesteśmy na forum tematycznym, staramy się oczyszczać forum ze zbędnych wpisów, aby go nie zaśmiecać. Wyobraź sobie, co by było, gdyby każdy mógł pisać co popadnie. Ile czasu więcej musiałby poświęcić każdy z nas, aby dotrzeć do interesującej porady ? Trzeba by było przebijać się przez stosy niepotrzebnych i nic nie wnoszących wypowiedzi, a co za tym idzie - tracić o wiele więcej cennego czasu. Nadmienię, że własne posty usuwamy i przenosimy do kosza równie często, jak posty innych użytkowników :) Usuwanie wypowiedzi userów, wbrew pozorom, nie jest prostym zadaniem. Zapewne każdemu się wydaje, że ot jedno kliknięcie i po sprawie. Nie, wszyscy staramy się dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw zanim usuniemy wypowiedź. Zdarzyć się oczywiście może błędna decyzja, u każdego z nas. Zdarza się to bardzo sporadycznie, przecież jesteśmy tylko ludźmi - nie botami. :)

Przyznam, że jestem bardzo zaskoczona Twoją reakcją. W sytuacji, gdy jak sam twierdzisz z Twoich wszystkich wypowiedzi usunięto tylko dwie (a Rybik przeprosił)- budowanie tak zaciekłego wątku jest bardzo zastanawiające. Czytam to wszystko i zadaję sobie pytanie: czy to TY, czy ktoś inny (liczba pojedyncza, bo nie widziałam na forum referendum użytkowników w tej sprawie, a i nie sądzę, aby ich tabuny zwracały się do Ciebie w tej sprawie) przemawia za pomocą Twojego głosu ... Póki co, w tym wątku rozmowa toczy się między Tobą, a zwiastunem, gdzie te rzesze niezadowolonych? a mamy na forum ponad 1000 aktywnych użytkowników. Nie będę w to wnikać, będąc w nadziei, że Twój głos nie jest prowokowany przez pojedyncze przypadki.

Na koniec. Jest jeszcze jedna sprawa, o której chyba wszyscy zapominają. Rejestrując się na forum Joomla! należy przeczytać i zaakceptować regulamin forum. Założenie konta jest równoznaczne z akceptacją regulaminu forum. Skoro konto jest założone, to znak, że zgodziłem się na warunki tu panujące, tak więc ? ...

Mam nadzieję, że po nocy emocje już opadły, dzisiaj szykuje się piękny słoneczny dzień, a forum to tylko cząstka naszego życia :)

bazyl3
15-07-2009, 13:29
Oczywiście zamierzam odpowiedzieć, ale dopiero wieczorem.

bazyl3
15-07-2009, 18:36
Właśnie tacy jesteśmy: dopóki coś nas bezpośredni nie dotyczy - milczymy.
Jak sąsiad katuje żonę i dziecko - milczymy, by później powiedzieć w telewizorni, że nic nie wiedzieliśmy.
Jak jest coś ważnego do omówienia - milczymy, lepiej napisać kilka komentarzy na pudelku.

Czy tutaj nie ma innych modów i adminów?

Dlaczego nie wyrazicie swojego zdania?

bazyl3
15-07-2009, 19:57
@bazyl3
W dniu wczorajszym zostałeś jako @bazyl i @bazyl2 zbanowany na 3 dni. Rozumiem, że niektórym "zbawcom" i "chrystusom" honor jest zupełnie obcy!

Ponieważ sprawa drażliwa - dla niezorientowanych: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=30128

Szanowny @zwiastunie
1. Nie wiem, dlaczego zbanowałeś mnie jako @bazyla. Już nie korzystam czynnie z tego nicka.
2. Kiedyś poparłem Cię w dyskusji dotyczącej różnych interpretacji tego samego słowa, zdarzenia. "Zbawców" i "chrystusów" odebrałeś po swojemu. Ja wyraziłem zażenowanie.
3. Honor - wiesz, co piszesz? Wiesz z kim rozmawiasz? Wydaje Ci się, że jesteś jakiś lepszy? Ludzie honoru, gdy mają coś do załatwienia, robią to. Nie ukrywają się pod płaszczykiem punktu 88a$6 regulaminu. Chcesz dyskusji to ją prowadź, a nie kasuj.
4. O Ktosiach. Domyślam się, kto kasuje moje posty. Ponieważ pewności nie mam - nie piszę konkretnie.


W środowisku, w którym się wychowałem, mówienie o konkretnej osobie per "ktoś" traktowano jako obraźliwe.
Ten Twój tekst jest w stylu: "czy Ty wiesz, kto tę rączkę ściskał?". Choćbyśmy mówili różnymi językami to wszyscy jesteśmy równi. A jeśli dwoje ludzi nie potrafi się porozumieć, to nie kwestia języka lecz ego.

Poznasz drugiego po postach jego...

p.s. Brak mi czasu na dalsze odpowiedzi. Kliknę jeszcze.