PDA

Zobacz pełną wersję : Extended menu (horyzontalne)



s87
15-07-2009, 13:49
Korzystalem z tego ,zeby zrobic sobie menu horyzontalne.

http://b-12.blogspot.com/2008/04/create-horizontal-drop-down-menu-in.html

Działa przyzwoicie ,ale chcialbym ,zeby lepiej to wygladalo jesli mam zagnieżdzone kategorie.

A wyglada to tak. Najezdzam na dzial OKNA i wyskakuje to:
http://img2.vpx.pl/up/20090715/134.png

I teraz gdy najezdzam na PROFILE POLSKIE to zamiast rozwiniecia w bok(lub innej metody) pokazuje sie podkategorie PROFILII POLSKICH zasłaniając przez to reszta poczatkowych kategorie (Profile zagraniczne,kolory profili)

http://img2.vpx.pl/up/20090715/284.png


Czy ktoś umiał by to rozwiązać ,bo nie znam sie na tym az tak dobrze ,zeby sobie z tym poradzic,a juz moja stronka jest prawie gotowa ;)

zwiastun
15-07-2009, 14:04
Już tyle razy to powtarzałem, że mi się naprawdę odechciewa:

Pełna implementacja rozwijalnego poziomego menu suckerfish jest w standardowo dołączanym szablonie JA Purity. Wszystko, co tzreba zrobić, żeby przenieść do swojego szablonu, to:
a) skopiować do swojego szablonu
- plik /js/ja.cssmenu.js
- plik/css/ja-sosdmenu.css
b) podlinkować w sekcji head oba pliki (jeden znacznikiem link, derugi znacznikiem script - można skopiować wiersze z oryginału
c) dodać w swoim szablonie (kopiujac z oryginału) sekcję z menu witryny (od: BEGIN: MAIN NAVIGATION do END: MAIN NAVIGATION
d) dostosować położenie pozycji hornav
e) dostosować kolorystykę menu.

s87
15-07-2009, 14:35
Wykonałem punkt pierwszy.
Wykonałem punkt drugi: Skopiowałem


<link rel="stylesheet" href="<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/css/ja-sosdmenu.css" type="text/css" />
<script language="javascript" type="text/javascript" src="<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/js/ja.cssmenu.js"></script>do mojego szablonu index.php

I pytanie czy punkt drugi dobrze wykonalem?

Punkt C. Za bardzo nie wiem gdzie to mam wkleic u siebie???

Punkt D. Jak dostosowac tę pozycję?

Punkt E. Poradze sobie ;)


I jaki modul mam dodac do joomli ,zeby za to menu odpowiadal?

zwiastun
15-07-2009, 14:44
Oj, nie tak na "chamca" :)
fragment: <?php echo $tmpTools->templateurl(); ?> zawiera zmienną zdefiniowaną w szablonie JA Purity - co tu wstawić w Twoim szablonie, wystarczy podejrzeć w innych wpisach nagłowka

C: ja też nie wiem :), bo niby skąd, przecież nie widzę kodu. W miejscu, w którym już masz być może aktualnie pozycję na poziome menu

D: też nie wiem, bo niby skąd ogólnie rzecz biorąc, wszystko, czym operujesz, to CSS, który masz w całości - dostosować: spowodować, żeby się wyświetlało dokładnie tu, gdzie chcesz.

s87
15-07-2009, 14:49
Ale ono w ogole mi sie nie wyswietla. I nie mam do wyboruy pozycji hornav w joomli.
'
Moze jest ktos kto by mi pomogl to zrobic bardziej mnie naprowadzajac.

zwiastun
15-07-2009, 15:07
to, że nie masz pozycji do wyboru, to zrozumiale, bo jej nie masz w pliku xml - można ją wpisać ręcznie w ustawieniach modułu.
Jak sobie wyobrażasz "bardziej Cię naprowadzając"? Masz wszystkie potrzebne Ci informacje + masz przykład w JA Purity działającego menu

I nie płacz, że się nie wyświetla, bo co się ma wyświetlać, jeśli nie skonfigurowałeś!

s87
15-07-2009, 15:18
Nie płaczę ;) Spokojnie.

No naprowadzajacego tak za rękę. Bo informacje sa, ale do konca nie umiem ich wykorzystac.

zwiastun
15-07-2009, 15:26
No to uruchom trochę główkę!
1. Przecież w swoim szablonie miałeś już pozycję na poziome menu. Czy to tak trudno dostosować swoją nazwę do tej, którą zastosowano w JA Purity. Albo odwrotnie (wtedy jest więcej pracy).
2. A poza tym jednym, to co Ci właściwie sprawia trudność, oprócz tego, że dobrze byłoby, aby to ktoś zrobił za Ciebie?

s87
15-07-2009, 15:37
Własnie myslalem o tym ,ale ja poruszajac sie w kodzie joomli troche sie boje ,ze cos namieszam zawsze.

chcialem zrobic tak ,zeby wlasnie hornav zmienic na top. Bo moja pozycja menu to top.

zwiastun
15-07-2009, 15:41
1. Strach ma wielkie oczy.
2. Kopie zapasowe tudzież edytor, w którym można cofnąć zmiany!
3. hornav na top zamiast odwrotnie: przecież wyraźnie napisałem, że to wymaga więcej pracy!

s87
15-07-2009, 15:45
To przeczytaj co ja napisalem. Dokladnie to co ty. "hornav zmienic na top"

;)

Pojde sie z tym meczyc. Jak nie bedzie wychodzilo to napisze;)

zwiastun
15-07-2009, 15:56
Przecież Ci napisałem odwrotnie!
Zostaw oryginał w spokoju - bo masz wszystko, co potrzeba. Jak zmienisz hornav na top, to będziesz musiał zmieniać swój arkusz CSS oraz dołączony arkusz formatujący menu!

s87
18-07-2009, 13:29
Kurde,nie potrafie tego wykonac... Czy jest ktos kto moglby to zrobic?