PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaPack



zajcef
16-07-2009, 14:07
Joomla Pack v2.0 i 2.1.b2
Instalacja poprawna, następnie w konfiguracji wszystko było ok- komunikat
"JoomlaPack jest gotowy do wykonania kopii zapasowej twojej witryny, chociaż wystąpiły pewne problemy" w szczegółach było o zipie to zmieniłem na JPAw szczegółach pozostało:"W tej chwili są już wykonywane operacje na domyślnym katalogu wyjściowym" (http://www.brwstyl.pl/administrator/components/com_joomlapack/help/en-GB/warnings/q203.html)
Trochę tego nie rozumiem. Katalogu wyjściowego chyba nie było- stworzyłem katalog /temp tak jak było w instrukcji (nie wiem czemu się nie stworzył) potem odnalazłem że w /backup się tworzy. Katalogom /com_jomlapack i plikowi jomlapack.xml nadalem prawa 766 jak w instrukcji ( nazwa pliku byla inna w instrukcji jpack.xml juz nie pamietam ale wydedukowałem że instrukcja jest dla starszej wersji która pewnie robi inne nazwy- a może to błąd? ) Mimo tych szczegółów rozpoczynam packowanie- rozpoczyna się ale za chwilę komunikat 403

Raz się udało na tej nowszej wersji jpack wyszła 77 mb, w adminstratorze pokazuje że jest i pomyślnie lecz w folderze backup tej kopii w ogóle nie ma. Są tylko te wcześniejsze nieudane. Dodam że te nieudane były zrobione starszą wersją jpack. Wydaje mi się, że powinienem nadać jeszcze gdzieś jakieś prawa bo ten komunikat mówi że nie mam dostępu. Nie znalazłem nic na wiki o tym.

indego
16-07-2009, 15:09
Ja używam wersji 2.2 i wszystko działa poprawnie. Komponent ten sprawdzałem na róznych serwerach i kazdy zachowywał sie inaczej. Bywało tak, że zip zapisywał sie bez problemu, w innym zapisywaly sie tylko jpa, na jednym serwerze dzialala dobrze wersja 2.1 na innym tylko 2.2. Nie wiem od czego jest to zależne.
Sprobuj zainstalowac wersje 2.2, w konfiguracji wybierz rozszerzenie jpa, utwórz katalog np. backup w folderze administrator (administrator/backup) i wskaz go w konfiguracji. Powinienes uzyskac komunikat ze joomla Pack jest ready.

zajcef
16-07-2009, 15:17
Ok poprobuje. Znalazłem trochę informacji że na serwerach home.pl cały ten proces marnie wychodzi, a to właśnie na home. Zadziwia mnie trochę czemu w panelu mi pokazuje kopię której w ogóle nie ma bo udało się jedną zrobić po wielu próbach.

Ad
Dzięki indego niby nic wielkiego a pomogło tylko co za różnica jest ten czy tamten folder? No ale mniejsza o to już, ważne, że działa. Teraz jeszcze tylko przetestuję czy tą kopię da się wypakować czy działa. Dzięki.

indego
16-07-2009, 15:36
Rożnica w folderze moze byc taka, ze ma on przypisane inne uprawnienia. Ja zawsze tworze nowy folder do backupów, nie korzystam z tych systemowych.

zajcef
16-07-2009, 15:43
Właśnie w tym celu zmieniałem te uprawnienia ale może coś źle widocznie zmieniłem. Nowo stworzony folder bez zmiany uprawnień był już odpowiedni. Dzięki.