PDA

Zobacz pełną wersję : czcionka virtuemart



zajcef
16-07-2009, 14:51
Usiłowałem zmienić rozmiar czcionki w menu virtuemart z pakietu Jarzębina. Wszedłęm w szablony w plik css i pokolei metodą prób i błędów zmieniałem sobie a to tą czcionkę a o tamtą przy okazji dodając komentarze w kodzie by w przyszłości wiedzieć co jest czym. Efekt taki że chyba każdą prawdopodobną czcionkę zmieniłem podpisałem przywróciłem a rozmiar linków w menu virtuemartu się nie zmienił. Doszedłęm do wniosku że Virtuemart jako komponent pewnie ma odzielny css. Znalazłem plik install.css (dziwna nazwa chyba jak dla css sklepu) zmieniałem tu i tam ale bez reakcji na stronie. Czyżby to nie ten plik css jeszcze? Może jakaś podpowiedź gdzie i pod jaką frazą odnajdę kod odpowiadający za edycję tekstu w tym menu.

sunpietro
16-07-2009, 14:56
a dodawałeś klauzulę !important do formatu czcionki?
przydatna rzecz to jest

zajcef
16-07-2009, 15:04
Szczerze nie rozumiem co to za klauzula do czego służy,gdzie ją wstawić i po co ona. Jeżeli zmiana cyferki 11 na 16 powiększała mi przykładowe jakieś czcionki to i w menu virtue powinno, z tym że tym sposobem sprawdzałem sobie który kawałek css za co odpowiada i tego kawałka ze menu virtue chyba nie odnalazłem. Domniemam że taka klauzula miałaby za zadanie jakby "mimo wszystkich cssów powiększ czcionkę bo w tym miejscu jest klauzulka POWIĘKSZ i do niej się stosować trzeba" bo jest css templatki i css virtuemartu- to tak jakby jeden css byl wazniejszy od drugiego?

sunpietro
16-07-2009, 16:17
no właśnie, takie coś ma robić i ją się stosuje na przykład tak:

.klasa {
font: 10pt!important;
}

zajcef
16-07-2009, 16:32
OK jutro spróbuję użyć tego bo już kończę pracę choć nadal nie będę wiedział gdzie w tym css jest fragment odpowiadający ze to jedno menu ale jakoś znajdę, znowu będę dodawał już do połowy :) tych fragmentów bo sobie pooznaczałem co z czym działało. Dzięki za podpowiedź.

zajcef
17-07-2009, 11:24
Niestety ciągle nie mogę sobie poradzić. Mam wrażenie, że żadne style nie określają mi tego jednego menu. W templatce mam index.php który jest powiązany z plikiem css odpowiadającym za całą templatkę- w tym cssie nie mogę znaleźć menu od virtuemart. może wkleję css z tej templatki i ktoś mnie nakieruje? Mniej więcej wiem gdzie co jest np top left right no to kumam mniej więcej gdzie szukać ale jak zmieniam w tym leftcolumn coś to albo nic się nie dzieje (nawet z tym important) albozmienia się nie to co trzeba. Kod na ftp bez hasła:

ftp://ftp.brwstyl.pl/template.txt

to teraz tak- pod uwagę brałem głównie wszędzie gdzie miałem leftcolumn i div.module_menu
znalazłęm wcześniej coś takiego gdzie podpisałem
//CZCIONKA PO LEWEJ Z MENU ROZWIJANEGO I WIEKSZA CZCIONKA SZUKAJKI
sobie w kodzie. To jest właśnie przy tym menu kiedy najadę na menu
to rozwija się podmenu które się edytowało. Jest to na www.brwstyl.pl (http://www.brwstyl.pl)
można obejrzeć jak to wygląda. Brłem pod uwagę także
/* LEFTCOLUMN linkove */ bo wydawało mi się że też może tam to być,
lecz tam jest edycja jedynie menu głównego strony.

to był css templatki. W folderze admina w komponentach mam virtuemart tam
też znalazłem css tylko dziwny trochę. Nie znalazłem żadnego index.php
tymbardziej index.html połączonego właśnie z tym css. Plik css nazywa się
install.css

ftp://ftp.brwstyl.pl/install.txt

Tylko dlaczego nie jest połączony z jakimś indexem bądź innym plikiem
(może niedopatrzyłem choć patrzyłem dużo i może jest)
Tam znalazłem też trochę fraz !important; przypisywanych zwykle do szerokości.
Na razie jeszcze kombinuję na tym install. Aha pliki wrzuciłem na
serwer do oglądania w txt na serwerze ze stroną oczywiście .css
Jeżeli ktoś mógłby dać wskazówkę byłbym bardzo wdzięczny i chyba zaczynam
jakiś kursik css:)

i wydaje mi się że install.css to prędzej do jakiejś strony instalacyjnej? niż do określenia wyglądu komponentu, chociaż może po prostu taka nazwa tylko.

zajcef
21-07-2009, 12:39
Znalazłem dokładnie pliki css od modułu samego menu virtuemartu. Włączyłem sobie wyświetlanie menu w JSCook w stylu Menu pionowym. Odnalazłem katalogi w których mam vm_JSCook.php, i katalog vm_transmenu wewnątrz niego pliki taransmenu.php, Shop_Menu.php, transmenu.js, transmenuh.css, transmenuv.css- te dwa bo jest poziome i pionowe do wyboru. Najpierw zmieniłem wszystkie wartości font size w transmenuv.css (tyczy się pionu chyba)potem na wszelki wypadek w transmenuh.css też, dodałem do każdej zmiany !important; Już myślałem, że rozwiązałem mój problem ale jak po już x próbach na wszelkie sposoby nie pomogło i na stronie nic się nie zmieniło. To już na 100% te katalogi, te pliki i te rozmiary czcionek. Dlaczego ciągle nie działa?