PDA

Zobacz pełną wersję : Język polski nie chce się zainstalować w Joomli! :(



Krokus
16-07-2009, 19:08
Witam. Mam mały problem. Otóż nie mogę wgrać spolszczenie do Joomli. Kiedy klikam ''Upload file & install'', za chwilę wyskakuje błąd ''Warning! - Failed to move file''. O co chodzi? Próbowałem także wgrać pliki za pomocą serwera FTP ale też Joomla nie widzi polskiego języka. Pomocy. :(

big_krzysiek
16-07-2009, 19:19
czy spolszczenie jest do wersji joomli ktora posiadasz?...
napisz jaka wersja joomli, spolszczenia i skad pobrales...

zwiastun
16-07-2009, 19:27
1. Prawdopodobnie - mimo tego komunikatu - pakiet został zainstalowany. Sprawdź.
2. Powodem są nieprawidłowe uprawnienia katalogu /tmp

Krokus
16-07-2009, 20:26
No nie wiem. Dalej jest tylko język angielski. A spolszczenie jest do tej wersji co trzeba bo było na płycie KŚ z Joomlą!

PeFik
16-07-2009, 20:33
KŚ - ta płyta ma już około 4-5 miesięcy. Chłopie daj sobie spokój i pobierz spolszczoną wersję z joomlapl.com

Krokus
16-07-2009, 20:47
A Ty myślisz że nie próbowałem? Próbowałem i z tej strony co podałeś. Dalej to samo.

idek
16-07-2009, 21:20
skoro cos masz z płytki KŚ, to proponowałbym usunąć wszystko co wgrałes na serwer, a następnie wrzucić tam pliki pobrane z joomla.pl + spolszczenie, ktore jeśli nadal nie będzie się dało zainstalowac, to po prostu nie ma bata - ale ręcznie poprzez FTP musi wejść! :)

rajfur
16-07-2009, 22:25
a czy zmieniałeś po tych operacjach z wczytywaniem pakietów języka język domyślny dla strony i dla zaplecza?

path8
19-07-2009, 20:56
Mam podobny problem... ale:

Fatal error: Class 'DOMIT_Doctor' not found in /home/hermandell/ftp/libraries/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1001


Nie mam pojęcia o co tu chodzi. Gdy chce uploadowac pakiet mam coś takiego.


Wrzuciłem pliki ręcznie to nie mam ich do wyboru...

ticp
02-08-2009, 23:31
Witam.

Ja niestety mam podobny problem co Krokus.
Zainstalowałem sobie najnowszą wersję 1.5.14 pobraną z oficjalnej strony joomla razem ze spolszczeniami.
Niestety nie mogę ich zainstalować...
Gdy chce uploadować paczkę pojawiają się komunikaty w stylu
"

Warning! Failed to move file.
JFolder::create: Could not create directory
Unable to create destinationStworzyłem sobie w katalogu /tmp/language/pl-PL i tam kopiuje pliki z site i admin one się pokrywają :( kopiując z admin mogę ustawić tylko polski w zakładce site dla admina zupełnie nie mogę ...

Proszę o pomoc jak temu zaradzić ...

Może to wina serwera ? korzystam z fastom.pl

pozdrawiam

PeFik
04-08-2009, 13:14
ticp - pobierz spolszczoną wersję i nic już nie musisz robic!

LINK: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,320/

zaloguj się, wybierz swojego użytkownika i zmień mu język na PL front i admin. Ja nie wiem skąd się wasze "dziwne" problemy biorą.

poza tym lektura wiki.joomla.pl

p.s.
Odpłatna pomoc przy instalowaniu kosztuje /szczegóły na priv/.

ticp
16-08-2009, 23:02
ok ale jak to jest że ściągam z oficjalnej strony joomla wersję instalacyjną i spolszczenie po czym wszystko się sypie. Przy wersji 1.5.3 nie było takich problemów (był też inny serwer) wiki.joomla przeglądałem te kilka dni i nie udało mi się...
może wystrczy zminić atrybuty jakiego pliku na serwerze?
Dziwne to jest.
A nie chce instalować innej wersji bo mam już trochę strony postawionej.

Czy ktoś wie jak to ugryźć?

"

Warning! Failed to move file.
JFolder::create: Could not create directory
Unable to create destination"

PeFik
17-08-2009, 10:18
gdzie ty masz hosting, u sołtysa na komórce?

"Przy wersji 1.5.3 nie było takich problemów" - gratuluje, może zainstaluj sobie jeszcze starszą wersję. Jak widzisz wina w 95% leży w twoim hostingu , przy założeniu że dobrze wszystko zainstalowałeś.
Jak z uprawnieniami do folderów u ciebie , parzyłeś na informacje (zobacz na ekran tu: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=31037

Krrris
17-08-2009, 13:40
Daj chmod 777 folderom language, administrator/language, tmp i już na zapas jeśli nie masz to modules oraz components.

zwiastun
17-08-2009, 14:08
@Krirris - po raz kolejny udzielasz co najmniej wątpliwej rady. Cenne, że chcesz pomagać, ale nie operuj wyrostka robaczkowego, jeśli nie jesteś chirurgiem, nie wyrywaj zęba, jeśli nie jesteś dentystą i nie doradzaj w sprawach praw dostępu, jeśli nie masz o tym zbytniego pojęcia!
"Na zapas" to można jeszcze na wszystkich formach świata podać włamywaczom dane konta takiej strony - po co mają sznupać, żeby je znaleźć.

Krrris
17-08-2009, 14:12
Przecież bez odpowiednich chmodów nigdy w życiu nie zainstaluje języka z pliku, więc nie wiem o co Ci chodzi.

zwiastun
17-08-2009, 14:35
No właśnie w tym rzecz, że nawet nie wiesz o co chodzi. Odpowiednie "chmody", jak to nazywasz, to prawa do zapisu w katalogu, a nie - jak podpowiadasz, do robienia w katalogu, co się komu żywnie podoba!