PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostek CSS



xaver
17-07-2009, 20:12
Witam

Nie potrafię sobię poradzić z zmianą przyrostka CSS w szablonie. Dokładniej chcę aby w menu lewy było kilka typów kolorów górnych belek.

Mój standardowy kod to:


#leftcolumn .module_menu-zielone div div div h3, #leftcolumn .module div div div h3, #leftcolumn .module_text div div div h3 {
background: url(../images/h9.png) top center no-repeat;
font-size:12px;
font-family:Tahoma, Verdana, sans-serif;
font-weight:bold;
text-align:left;
height:33px;
line-height:33px;
margin:0 auto 6px auto;
padding:0 0 0 13px;
color:#fff;
}

I z tego co zrozumiałem to powinienem dodać przurostek za .module_menu czyli w moim przypadku wygląda to #leftcolumn .module_menu-zielone. Ale gdy tak zostawię to zastosowane jest to dla całej klasy leftcolumn.

Korzystałem z strony m.in. http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/196/26/ jednak nie potrafię sobie dać z tym rady.

DevSoft
17-07-2009, 20:21
_menu - to już przyrostek (wpisujesz w PA)
Widać dla całej kolumny ponieważ później dodajesz to samo do .module czyli dla każdego modułu bez przyrostka.

xaver
17-07-2009, 20:41
czyli ostateczny kod powinien wygląd tak: ?




#leftcolumn .module_menu-zielone div div div h3, #leftcolumn .module-zielone div div div h3, #leftcolumn .module_text-zielone div div div h3 {

DevSoft
17-07-2009, 20:49
A poco używasz trzech przyrostków. Wystarczy
#leftcolumn .module_zielone div div div h3
i w PA wpisz _zielone


Poza tym używaj opcji szukaj na forum.

xaver
17-07-2009, 21:27
Jak już dodałem tylko jeden przyrostek to jest lepiej bo wróciłem do etapu że menu lewo jest takiej jak było wcześniej a pożądany moduł nie ma żadnej ramki. Po prostu jest pusto pod nim. Plik png na pewno znajduje się na serwerze.

Czy to nie ma aby nic wspólnego z dalszą częścia tego wersu?

Bo sam nie mam pojęcia już jak do tego dojść.

DevSoft
17-07-2009, 21:48
jeśli dodałeś odpowiedni przyrostek w Panelu Administracyjnym to wszystko powinno działać.

rajfur
17-07-2009, 21:55
Może chodzi o to, że należy zdublować toto i w kopii dodać przyrostek o którym mówisz.

xaver
17-07-2009, 22:01
skopiowałem dodałem już dawno temu.

zwiastun
17-07-2009, 23:18
Bo to tak truuuuuuuuuuuuuuudno znaleźć!
http://wiki.joomla.pl/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_w_Joomla!_1.5