PDA

Zobacz pełną wersję : Strona głowna i PhotoSlide GK2



trzepiz
18-07-2009, 21:09
Witam,

Mam mały problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Założenia:

- Na stronie startowej ma być tylko slideshow z PhotoSlide GK2
- Slideshow ma być wipdoczny tylko i wyłącznie na stronie startowej, na reszcie stron slideshow ma być wyłączony

Wykonane:
1. Slideshow jest już zrobiony (można zobaczyć wersję roboczą tutaj (http://beyco.pl/index.php) )
W szablonie dodałem:


<jdoc:include type="modules" name="slide" />

kod wstawiony jest przed <jdoc:include type="component" />

2. moduł PhotoSlide GK2 jest wstawiony w pozycję "slide" (i działa)

3. Utworzyłem artykuł i zdefiniowałem go jako domyślny

4. Przypisałem pozycję menu "slide" - tylko dla tego artykułu


Problem:
PhotoSlide działa dobrze, natomiast poniżej zostaje jeszcze wolne miejsce którego właśnie chcę się pozbyć. Zasadniczo chodzi o to, żeby strona główna miała tylko ten slideshow a stopka była zaraz pod nim.

Co można z tym zrobić ? może jakieś inne pomysły ?

magdaa
18-07-2009, 21:35
a zerknij w style.css na ustawienia marginesu dla .Post i .Post-body, ale niech tu się wypowiedzą mądrzejsi w tej materii ....

P.S. a dlaczego strona o obuwiu pokazuje dziewczyny, u których tych butów prawie nie widać ? ;)

trzepiz
18-07-2009, 21:46
zasadniczo moge jedynie zmniejszyć margines Post-body z 10px do 0px - ale na tym koniec.

Cały widz polega na tym że slideshow jest przypisany do artykułu (który nie może być pusty) a więc pod slideshow zostaje pole contentu.

I tu pytanie - może jakiś inny sposób na przypisanie tego pokazu slajdów do strony startowej tak zeby pozbyć się innych rzeczy ( co pozwoliłoby na wyświetlenie strony startowej tak jak chce - czyli zaraz za slideshow jest footer ..)

moje
18-07-2009, 21:48
Zarówno .Post (drugie .Post- to pod .Post-9body) jak i .Post-body mają ustawiony margines zewnętrzny na 10 px, co w sumie daje 40 px wysokości + wysokość marginesu wewnętrznego, który nie jest wyzerowany (a przynajmniej nie zauważyłem, żeby był wyzerowano lub ustwiony na jakąś wielkość). Proponuje w obu tych miejscach wstawić:
margin: 0 20px;
padding: 0 20px;EDIT:

A PhotoSlide GK2 nie możesz przypisać w menu, tak jak komponenty?

trzepiz
18-07-2009, 21:54
A PhotoSlide GK2 nie możesz przypisać w menu jak komponenty?
ano właśnie nie mogę ale po przypisaniu mam:


404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ


Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem


edit: Sprawa z CSS i marginesami pomogła, natomiast cały czas nie wiem co zrobić z tym artykułem, który wyświetla się pod slideshow'em. Ponieważ artykuł nie może być pusty jest tam tylko spacja - i właśnie ona psuje mi moją wizję :)

Bazyl
18-07-2009, 22:00
Może wpiąć komponent do pustego artykułu?
http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/embed-&-include/8741/details

moje
18-07-2009, 22:02
W Morfeo Show możesz mieć taki sam efekt, a da się go przypisać w menu ;)

trzepiz
18-07-2009, 22:08
@bazyl - niestety sprawdzałem - slideshow sie rozsypuje - dzisje się różne dziwne rzeczy - do tego dochodzi ostylowanie artykułu tak aby nie miał marginesów.

@moje - hymm .. jak się nie uda z tym, będę sprawdzał morfeoshow - chociaż chciałbym uniknąć już zmian ..

Bazyl
18-07-2009, 22:12
No tak, a ujemne marginesy dla post i co tam jeszcze...

post -20 10

moje
18-07-2009, 22:14
Jak już to zmienić min-height na height i przypisać zero oraz dopisać overflow: hiden; :)

trzepiz
18-07-2009, 22:29
ok Panowie - na dzisiaj uzyskałem pożądany efekt dzięki ujemnym marginesom ( co prawda teraz w całym kontencie są ujemne - ale jutro przypisze styl tylko dla tego art. i reszta później będzie OK )


Mam nadzieję że przeglądarki łykną taki zabieg i nie będzie z tym problemów..