PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie użytkowników z joomla 1.0 do 1.5 - paramtery znikają



szopik
19-07-2009, 18:44
Witam, mam pewien problem i nie bardzo wiem co może się dziać. Otóż przenosiłem tabele z użytkownikami przez phpmyadmin 3 tabele i teraz widzę dziwną przypadłość w panelu administracyjnym. Otóż w panelu administracyjnym po wejściu w szczegóły danego użytkownika w rubryce parametry mam możliwość ustawień:

Język zaplecza
Język witryny
Edytor
Serwer pomocy
Strefa czasowa


jednak po przenosinach coś się stało i część okienek umożliwiających zmianę tych ustawień znika po zmianie hasła i zostaje tylko:

Język witryny
Strefa czasowa


Co może być przyczyną ? Wydaje mi się że przekopiowałem całość tabel.

alex51
20-07-2009, 06:47
Do przeniesienia użytkowników z joomla 1.0. do 1.5 nie wystarczy zwykłe przeniesienie tabel z użytkownikami za pomocą phpmyadmin. Konieczne jest przeprowadzenie migracji, której wyczerpujący opis możesz znaleźć >>TUTAJ<< (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/5/).

szopik
20-07-2009, 08:52
No tak tylko że to jest opis pokazujący jak to zrobić podczas instalacji, a jak można zrobić to przenosząc samą bazę danych już istniejącej witryny bo zapewne się to również uda zrobić.

alex51
20-07-2009, 09:25
Proponowałbym przeprowadzić migrację z 1.0 na 1.5 na localhoście i wykorzystać utworzone nowe tabele użytkowników z bazy danych do zaimportowania ich w bazie danych nowej witryny na serwerze.

szopik
20-07-2009, 10:54
A czy jest jakaś szansa bez migratora ? Ponieważ podczas Utwórz plik migracyjny SQL - jestem wylogowany z konta i nie mogę dokończyć migracji

zwiastun
20-07-2009, 11:37
Jedno rozwiązanie:
Tworzenie pliku migracyjnego trochę trwa. Zrób tylko plik z tabel użytkownika.
Drugie rozwiązanie: Użyj mtwmigratora: instalujesz go w 1.5, w konfiguracji podajesz, co chcesz przenieść. Trwa chwilę.

Załączam spolonizowany i wzbogacony nieco pakiet, pozwala przenieść dane standardowe oraz dane dodatkowo instalowanych komponentów: VM, CB, FireBoard, Artio JoomSef, JoomComment, Docman oraz dodatkowo Bookmarks i Version Manager

szopik
20-07-2009, 18:56
Niestety ani jedno ani drugie rozwiazanie nie działa, zatem co nalezy uzupelnić przenosząc bazę danych ręcznie ? Ewentualnie czy ktoś może umieścić 3 przykładowe rekordy ?

zwiastun
20-07-2009, 22:24
#_core_acl_aro,
#_core_acl_aro_map,
#_users
Porównaj sobie sam!