PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kłopot z wstawianiem grafiki do artykułu



MirekP
19-07-2009, 22:27
Wczoraj zobaczyłem, że nie mogę wstawiać grafiki do artykułów.
Klikam na"grafika", potem na "przeglądaj".
Zawsze pokazywał się wtedy wykaz katalogów, z których wybierało się plik.
Obecnie nie pokazuje się nic.
Co należy zrobic, by przycisk "przeglądaj" był znowu aktywny?
Mam Joomla 1.5.8
Dotąd nie było problemów.

big_krzysiek
19-07-2009, 22:36
najpierw zaktualizuj joomle do najnowszej wersji...

zwiastun
19-07-2009, 22:38
1. Nic samo z się się nie dzieje. Jeśli było dobrze, a jest źle, to zbadaj, co zostało zmienione i mogło spowodować, że jest źle.
2. Na marginesie: Liczenie, że ktoś będzie doradzać w sprawie działania Joomla 1.5.8, gdy aktualne wydanie nosi numerek 1.5.12 to wiara, która może wzbudzać podziw.

MirekP
20-07-2009, 12:29
Pisze "zwiastun":
Nic samo z się się nie dzieje. Jeśli było dobrze, a jest źle, to zbadaj, co zostało zmienione i mogło spowodować, że jest źle.

Nie ingerowałem wciało Joomli, także nie instalowałem żadnych dodatków i modułów.
Nagle zobaczyłem, że przycisk "przeglądaj" przestał działać.
Sądzę, że to może zdarzyć się w każdej Joomli - w najnowszych Joomlach też.

zwiastun
20-07-2009, 12:40
Nie musiałeś ingerować w kod Joomla!
Masz jeszcze do czynienia z aktualizacjami przeglądarek i np. oprogramowania antywirusowego i firewall.
Może miała miejsce aktualizacja oprogramowania na serwerze.
A może stało się to wcześniej, ale nie zauważyłeś.
Bez przyczyny się nie stało, choć przyczynę czasem trudno odkryć.
Mogło wszak nastąpić uszkodzenie plików na serwerze!
Poza tym - nie działa: najprostsza i najszybsza próba naprawy: nadpisanie plików

MirekP
20-07-2009, 21:40
zwiastun:
Mogło wszak nastąpić uszkodzenie plików na serwerze!
Poza tym - nie działa: najprostsza i najszybsza próba naprawy: nadpisanie plików

Dziękuję,
planuję zaktualizować Joomlę, choć mam pewne lęki z tym związane.
Kiedyś taka próba mi nie wyszła i trzeba byłostronę odtwarzać na serwerze.
Zobaczyłem - na joomla.pl - dokładnie opracowane zasady takiej aktualizacji.
Spóbuję.

Arianka
24-08-2009, 15:46
Proszę o pomoc!!! Nie mogę wstawić nowej grafiki do biblioteki Media. Otzrymuję taki komunikat :"Ostrzeżenienie. Przeniesienie pliku nie powiodło się! Błąd, nie można wczytać pliku." Nawet jeśli wczytam grafikę za pomocą FTP, to nie jest ona widoczna. Proszę o pomoc. Moja joomla to 1. 5.14

zwiastun
24-08-2009, 16:03
Na tym forum są dziesiątki postów odnoszących się do praw dostępu. I zasada regulaminowa, że w takich przypadkach należy podawać komplet danych o serwerze - z fusów wróżą wróżki.

Arianka
24-08-2009, 19:13
OK!!! Racja, tak to można sobie tylko powróżyć. Zatem raz jeszcze!!!Proszę o pomoc!!! Nie mogę wstawić nowej grafiki do biblioteki Media. Otrzymuję taki komunikat :"Ostrzeżenienie. Przeniesienie pliku nie powiodło się! Błąd, nie można wczytać pliku." Nawet jeśli wczytam grafikę za pomocą FTP, to nie jest ona widoczna. Proszę o pomoc. Moja joomla to 1. 5.11 Strona to www.sptsbydgoszcz.salezjanie.opoka.org.pl. Na serwerze petrus.opoka.org.pl Na początku mi to działało. Pozdrawiam!!!

zwiastun
24-08-2009, 19:28
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594

kotletini
29-11-2010, 14:56
miałem podobny problem, przycisk "wstaw" nie działał. Okazało się, że w moim przypadku rozwiązaniem było zaznaczenie opcji Włączony Flash Uploader "nie" .
Robi się to w: witryna/konfiguracja - zakładka "system", pole "media"

MirekP
03-12-2010, 16:42
Dziękuję za podpowiedzi.
Skorzystałem z rady, by nadpisać wszystkie pliki Joomli
w wyższej wersji.
Po tym zabiegu mogę wstawiać obrazki.