PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie rekordów do MySql



narcin
20-07-2009, 11:56
Witam. Mam następujący problem. Skrypt, który wygląda następująco:


$sql_conn = mysql_connect('adres', 'login', 'haslo');
mysql_select_db('baza');
$zapytanie = "INSERT INTO `przklad`.`przyklad` (`id`.....) VALUES ('9'......)";
$idzapytania = mysql_query($zapytanie);

działa, jeżeli wstawię go np. w przykład.php i odpalę www.strona.pl/przyklad.php jeżeli natomiast wstawiłem ten skrypt do artykułu w joomli, to nie mam pojęcia jak dodać coś samemu do mysql'a. Jeżeli chodzi o pobieranie danych, to nie ma większego z tym problemu, natomiast zapis jest jakby zablokowany. Nie wyświetla się żaden komunikat błędu.

Proszę o pomoc, lub ewentualne wskazówki.

Czy muszę zapisywać rekordy do mysql przez jakąś funkcję joomla ?

Chodzi o to, że zbudowałem pewien automat do tworzenia artykułów i na podstawie danych z formularza z jednego artykułu, chciałbym, aby do tabeli content w mysql został dodany nowy wpis jako artykuł. Wszystko dział na zewnątrz, ale wewnątrz już niestety. Jeżeli ktoś nie wie jak mi pomóc, to może chociaż zna sposób aby jakoś podejrzeć kod wykonujący się podczas dodawania artykułu przez joomla ?


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

artmajster
20-07-2009, 16:42
tak prosto to się nie da, że wstawisz kod i on się wykona, bo było by to strasznie niebezpieczne

musisz znaleźć dodatek do joomli który wykona tą operację (pozwoli wstawić kod który zostanie wykonany)

http://extensions.joomla.org twoim przyjacielem

powodzenia

narcin
20-07-2009, 16:51
Da się tak prosto :) Zrobiłem tylko mały błąd i w $zapytanie = "INSERT INTO" napisalem zla nazwe tabeli, ale już wszystko działa :) Jedyne co, to nie działa mi polecenie zamknięcia połączenia z bazą mysql. Joomla wywala mi błąd.