PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 1.5.9 do 1.5.12 i kłopot ;(



jajacek
20-07-2009, 13:38
Czesc..
Generalnie przygotowac sie chcialem do przeniesianie swojej strony do innego dostawcy usług hostingowych. Baze sobie zabezpieczylem i na komputer zapodalem. I dalej chcialem sobie rozpoczac prace od aktualizacji joomli. Nigdy wczesniej nie mialem zadnych problemow z tym zagadnieniem a dzisiaj "zonk". Pliki aktualizacyjne przesylalem po ftp. Niby sie wsio przeflancowalo. Tylko klopot taki jest ze nie ma sajta (http://www.jacekzawlocki.pl) w dotychczasoewj formie a jest komunikat (nie wiele mi mowiacy) : Fatal error: Class 'modMainMenuHelper' not found in /home/cedim/ftp/jacekfirma/templates/yoo_rollout/html/mod_mainmenu/default.php on line 24

To co jest tam zawarte to;

<?php
/**
* YOOmenu system
* Adds extended styling ability to Joomla 1.5 Menu module by Louis Landry <louis.landry@joomla.org>
*
* @version 1.0.0 (03.05.2007)
* @author yootheme.com
* @copyright Copyright (C) 2007 YOOtheme Ltd. & Co. KG. All rights reserved.
*/

// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');

// include YOOmenu system
require_once(JModuleHelper::getLayoutPath('mod_mai nmenu', 'yoomenu'));

// set YOOmenu params
$yootools = &YOOTools::getInstance();
$accordion = $yootools->getParam('accordionMenu', array());
if (array_key_exists($params->get('menutype'), $accordion)) $params->def('accordionLevel', $accordion[$params->get('menutype')]);
$yoomenu = &YOOMenu::getInstance();
$yoomenu->setParams($params);

modMainMenuHelper::render($params, 'YOOMenuXMLCallback');
?>

Byc moze to pierduła jakaś........ niestety ja nie bardzo kumejszyn.... jak, co i gdzie poprawić nalezy...zeby zaczęla strona dzialac poprawnie.
Panael Admina funkcjonuje normalnie.... napiasane mam ze posiadam wersje 1.5.12
Pozdrawiam serdecznie.. i poprosze o pomoc .

moje
20-07-2009, 15:07
A czy nie pomysłalaś o zainstalowaniu dodatku do wykonania kompletnego backup'u plików i bazy danych, następnie na nowej Joomli też zainstlowac ten dodatek do backup'u i ta przywrócić poprzednią stronę?
Jest jeszcze coś takiego jako Joomla Ghost pozwala na klonowanie stron.

jajacek
20-07-2009, 15:31
No jak widac na zalaczonym obrazku nie pomyslalem. Nie stawiam stron za czesto a rzeklbym bardzo rzadko. Obsluga strony sprawadzala sie do aktualizacji joomli ( gdzie jak dotad nie mialem nigdy klopotow bo wszystko pieknie ladnie sie robilo) i do pracy z panelem administratora i uzupelnianiem danych. Chcialbym teraz tylko przywrocic serwis do poprzedniego stanu.
Pozdr

moje
20-07-2009, 17:12
Wychodzi na to, że nie można odnaleźć klasy "YOOMenuXMLCallback", wgranie samej Joomli, to nie wszystko, trzeb wszystkie dodatki też powgrywać.

jajacek
20-07-2009, 17:35
Dzieki..
cos bede walczyl..
ostatecznie jak nie opanuje tego ( a wsio sie na to zanosi..:D)... postawie od nowa serwis...
Jak sie nie ma w glowie to ma sie niestety w nogach jak to wieszcz kiedys powiedzial..:D

Pozdr.

zwiastun
20-07-2009, 17:43
Jeśli dobrze kojarzę, szablon yt_rollout był w wersji dla Joomla 1.0. Czy na pewno masz wersję do 1.5? Może zapomniałeś włączyć tryb zgodności wstecznej?

jajacek
20-07-2009, 17:52
na pewno mam wersje 1.5
ta tamplata jest z grudnia 2007
no dzisiaj rano wsio sie jeszcze bujalo....:D...dopoki..moje "miszczostwo" nie dalo znac o sobie..:D

zwiastun
20-07-2009, 17:57
Wrzuć jeszcze raz szablon, odinstaluj i zainstaluj moduł yoo_menu

jajacek
20-07-2009, 18:11
Niestety nic to nie dalo..;(.... a po przelaczeniu w panelu admina na inna template... opis bledu jest inny:
Fatal error: Class 'modMainMenuHelper' not found in /home/cedim/ftp/jacekfirma/modules/mod_mainmenu/tmpl/default.php on line 81

;(...

zwiastun
20-07-2009, 18:17
Komunikat ten sam, w kodzie akurat odwołanie jest w innym wierszu.
To jest odwołanie do podstawowej klasy obiektu modułu menu: w pliku, zdefiniowanej w pliku /modules/mod_mainmenu/helper.php.
Może Ci wcięło ten plik albo jest uszkodzony tudzież nie ma praw do odczytu!

jajacek
20-07-2009, 18:31
Łe..jesuuuu...sir ZWIASTU-nie.. jakby to .za czasów "Robinchuda"..albo innego rycerstwa..rzec mozna.....!!!!....
No dzieki stokrotne za uratowanie życia..!!!!! Wcieta zostala zawartosc... tego pliku o którym napisales...:D... podmianka strzelona z instalatora......i sie buja wsio....:)))...
Mądrego to warto posluchac...:))))...no alkohol jestem Waści dłużny.. ..:D

Teraz tylko musze gdzies poszukac tych dodatków do wykonania kompletnego backup'u plików i bazy danych o których "moje" napisal.... i przygotowac sie do przeskoku na inny serwer..

Pozdrówki.

zwiastun
20-07-2009, 18:33
JoomlaPack, za kasę JoomlaCloner, ale równie dobrze można tradycyjnie (zrzut bazy np. w phpMyAdminie ikopie katalogow na serwer)

jajacek
20-07-2009, 18:51
Dzieki wielkie raz jeszcze..:D