PDA

Zobacz pełną wersję : logo-link



zajcef
20-07-2009, 12:52
Próbowałem stworzyć własny moduł html o treści <a href="http://www.brwstyl.pl">< img crc="images/stories/costam/2.jpg" width="150" height="86" border="0" alt="brwstyl" /> wstępnie tak obrazek z tłem zobaczyć czy wyjdzie.
Mianowicie chodzi o to, aby w logo wstawić obrazek który będzie linkiem do strony głównej (taki jakby cofacz jak się wejdzie gdzieś w menu to klik w logo i jest start) w sumie nawet może być bez wstawiania obrazka- całe logo header może być linkiem do strony głównej. Wiem, że to wydaje się banałem ale jakoś nie wychodzi mi. Gdzie mógłbym ten header.jpg zalinkować do http://www.brwstyl.pl/ jako takowy start?

Edit:
wydaje mi się, że najłatwiej można by w pliku index.php templatki tylko jak to zrobić- wstawić <a href="http://www.brwstyl.pl"> gdzies w tego indexa? ? chyba nie za bardzo:/

zwiastun
20-07-2009, 13:01
Dobrze myślisz, obejrzyj sobie np. w JA Purity.

zajcef
20-07-2009, 14:00
W ja Purity znalazłem fragment odpowiaqdający za header. Z niego


<!-- BEGIN: HEADER -->
<div id="ja-headerwrap">
<div id="ja-header" class="clearfix" style="background: url(<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/images/header/<?php echo $tmpTools->getRandomImage(dirname(__FILE__).DS.'images/header'); ?>) no-repeat top <?php if($this->direction == 'rtl') echo 'left'; else echo 'right';?>;">

<div class="ja-headermask">&nbsp;</div>

<?php
$siteName = $tmpTools->sitename();
if ($tmpTools->getParam('logoType')=='image'): ?>
<h1 class="logo">
<a href="index.php" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php echo $siteName; ?></span></a>
</h1>
<?php else:
$logoText = (trim($tmpTools->getParam('logoText'))=='') ? $config->sitename : $tmpTools->getParam('logoText');
$sloganText = (trim($tmpTools->getParam('sloganText'))=='') ? JText::_('SITE SLOGAN') : $tmpTools->getParam('sloganText'); ?>
<h1 class="logo-text">
<a href="index.php" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php echo $logoText; ?></span></a>
</h1>
<p class="site-slogan"><?php echo $sloganText;?></p>
<?php endif; ?>

<?php $tmpTools->genToolMenu(JA_TOOL_FONT, 'png'); ?>

<?php if($this->countModules('user4')) : ?>
<div id="ja-search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" />
</div>
<?php endif; ?>

</div>
</div>
<!-- END: HEADER -->


Z niego wydaje mi się ważne co do tematu to:


<?php
$siteName = $tmpTools->sitename();
if ($tmpTools->getParam('logoType')=='image'): ?>
<h1 class="logo">
<a href="index.php" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php echo $siteName; ?></span></a>

Tylko teraz należałoby to przewertować żeby nie linkiem było
</h1>
<?php else:
$logoText = (trim($tmpTools->getParam('logoText'))=='') ? $config->sitename : $tmpTools->getParam('logoText');
$sloganText = (trim($tmpTools->getParam('sloganText'))=='') ? JText::_('SITE SLOGAN') : $tmpTools->getParam('sloganText'); ?>
<h1 class="logo-text">
<a href="index.php" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php echo $logoText; ?></span></a>
</h1>


Tylko jakoś to przewertować żeby odnośnikiem był plik header? Wstępnie polubiłem joomlę a teraz http://www.forum.joomla.pl/images/icons/icon8.gif tęsknie za poczciwym lipnym statycznym html'em. Pojęcia nie mam jak to zrobić.

mój index.php templatki wygląda tak:


<?php

defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );

JPlugin::loadLanguage( 'tpl_SG1' );

?>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >

<head>

<jdoc:include type="head" />



<link rel="stylesheet" href="templates/system/css/system.css" type="text/css" />

<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template ?>/css/template.css" type="text/css" />



<!--[if lte IE 7]>

<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template ?>/css/ie6.css" type="text/css" />

<![endif]-->



</head>

<body class="body_bg">

<div id="wrapper">

<div id="header">

<div id="top">

<div id="logo">

<a href="index.php"><?php echo $mainframe->getCfg('sitename') ;?></a>

</div>

<div id="search">

<jdoc:include type="modules" name="user4" />

<div class="clr"></div>

</div>

</div>

<div class="clr"></div>

<div id="top_menu">

<jdoc:include type="modules" name="user3" />

<div class="clr"></div>

</div>

<div class="clr"></div>

</div>

<div id="content">

<?php if($this->countModules('left') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>

<div id="leftcolumn">

<jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" />

<?php $wd123 = 'banner'; include "templates.php"; ?>

</div>

<?php endif; ?>



<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>

<div id="main">

<?php else: ?>

<div id="main_full">

<?php endif; ?>

<div class="nopad">

<jdoc:include type="message" />

<?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>

<jdoc:include type="component" />

<?php endif; ?>

</div>

</div>

<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>

<div id="rightcolumn">

<jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded" />

</div>

<?php endif; ?>

<div class="clr"></div>

</div>

<div class="content_b">







</td>

</tr>

</table>

</div>

</div>

</div>

<jdoc:include type="modules" name="debug" />

</body>

</html>


i jak to połączyć żeby jakoś grało?

zwiastun
20-07-2009, 14:10
najprościej:


<div id="top">
<a href="index.php">
<div id="logo">

<?php echo $mainframe->getCfg('sitename') ;?>


</div>
</a>

Jeśli nie będzie działać poprawnie zamiast
index.php w href - adres witryny,

Możesz też zamiast nazwy witryny w bloku logo wpisac po prostu html-oy adres obrazka

zajcef
20-07-2009, 15:42
Krok do przodu jest. A jakie to proste się wydało. Działa z tym że pojawił się jeszcze mały problem. Firefox oczywiście śmiga dobrze. Zmieniłem rozmiar logo w css tak aby linkowany obszar obejmował mi napis STYL na logo strony. zwiększyłem wysokość tak aby do samego dołu loga był link i jest ok.W starych explorerach się rozjeżdża wszystko ale ym się nie przejmuje na nowszych IE jest ładnie tylko- menu virtuemartu rozwija się na tle zamiast obok menu co uniemożliwia nawigację strony. Co może być przyczyną? Ostatecznie mogę wyłączyć te menu i powrócić do plusików i folderów choć te jest o wiele ładniejsze. Zmiana szerokości logo także powodowała rozjeżdżanie się strony i w firefox ale najważniejsze by by obszar STYL był linkowany a reszta też może być ale nie musi.

Edit:
W IE6 menu działa dobrze ale na górze strony pojawił się biały prostokąt i cała strona opuściła się o jakieś 100-200 pikseli. W IE nowszym strona wyświetla się dobrze a rozwijana część menu wyświetla się jakby o te 100-200 pikseli ponad menu.

zajcef
20-07-2009, 16:30
Problem już rozwiązałem, co prawda zmieniając menu na inne ale też ładne. Dziękuję Zwiastun.