PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowy Przycisk koło "Czytaj Więcej"



sh0tek
20-07-2009, 16:37
Witam.

Korzystam z szablonu Colourful-world
Strona wygląda tak

http://controlsys.pl/rejestracja-czasu-pracy

Chciałem wstawić dodatkowy mały przycisk koło przycisku "Więcej" dla każdego artykułu/urządzenia (idealny taki sam, poprostu obok po prawej bądź lewej stronie od tego przycisku) . Tzn nie chodzi o wykonanie przycisku z linkiem, chodzi tylko o to żeby umieścic tam małą grafikę, która wyglądałą by idealnie jak ten przycisk.

Myśli ktoś że jest taka możliwość ? próbował ktoś tak już robić ?

zwiastun
20-07-2009, 16:46
Technika przesłaniania szablonów - dodać w szablonach przeglądów

sh0tek
20-07-2009, 16:48
a pełnym zdaniem można prosić ?
niebardzo rozumiem
oczywiście jeśli to nie jest problem :)

zwiastun
20-07-2009, 16:54
Nie problem, ale: wyszukiwarka jest w 6 przycisku w menu!

sh0tek
20-07-2009, 16:58
aaa
nie mogłem jej znaleźć :)))

dzięki za szybką pomoc

zwiastun
20-07-2009, 17:02
Pytanie, czyś materiał znalazł :) ?

sh0tek
21-07-2009, 08:28
szczerze, znalazlem jeden post w ktorym jest link do 'techniki przeslaniania szablonow' dzis bede to czytal dokladniej.... ale tak jak wczoraj zerkalem nie wyglada to zbyt prosto :))

jak chcesz mi cos pomoc, doradzic, albo rzucic linkiem to będzie miło ;)

o znalazlem tylko to http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_podmiany

ale nie szukałem zbyt dobrze :))

zwiastun
21-07-2009, 08:41
Tu przykłady:
Beez - Przesłanianie szablonów (http://wiki.joomla.pl/Beez/Przes%C5%82anianie_standardowych_szablon%C3%B3w)

sh0tek
21-07-2009, 10:58
ogolnie wiem o co chodzi :) ale bardzo ogolnie, wywnioskowalem nie wiem czy slusznie ze powinienem wrzucic do folderu_z_moja_templatka/html/com_content/ jakies pliki ;D ( moja templatka standardowo nie miala w tym folderze html zadnych innych folderow :D to jak to bylo zrobione ? )

Wrzuciłem te z szablonu Beez dla testu, rzeczywiscie coś tam się zmieniło ale szukam dalej w którym pliku zmienie część wyświetlającą kawałek artykułu wraz z przyciskiem "więcej" ...i jak narazie bez skutku


---------------------------------

znalazłem folder, znalazłem plik :) default_item.php


Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :))

zwiastun
21-07-2009, 14:42
Ogólnie rozumiesz b.dobrze. Teraz tylko myślenie.
A) Przeniesienie z Beez rozsądne nie jest: projektanci tego szablonu wykonali ogromną pracę (w szablonie rhuk_milkyway dopiero trwa implementacja), zastępując z rdzennego kodzie przestarzałe rozwiązania. Warto z tego dorobku skorzystać, ale wówczas trzeba także dostosować CSS swojego szablonu, a to znaczy, że trzeba znać się na tym dobrze.

B) Więcej wyświetla się w przeglądach, zatem potrzebujesz zmodyfikować tylko pliki odpowiedzialne za wyświetlanie przeglądów. Zaglądasz do katalogów i widzisz, że cos z "blog" mamy w
- com_content/views/category/tmpl,
- com_content/views/section/tmpl.
Zaraz, zaraz, ale przecież startowa to też przegląd, a tu plików z "blog" nie ma. Trzeba wszakże i ten katalog przejrzeć
- com_content/views/frontpage/tmpl.
C) Oglądasz, w którym z nich i gdzie siedzi odnośnik: Czytaj. Najlepiej przeszukać te katalogi, zadając do wyszukania tekst: "readmore".
D) Poszukał i znalazł, że napis "readmore" jest w plikach
blog_item.php, a w katalogu z frontpage w pliku default_item.
E) Zakładasz w głównym katalogu szablonu katalog /html/com_content, a w nim:
/category
/frontpage
/section
I kopiujesz do nich odpowiednio pliki z readmore.
F) Oglądasz pliki w edytorze i znajdujesz, że na dole - wszędzie w podobny sposób, umieszczone jest, co Cię męczy i co trzeba zmodyfikować.
Dopisujesz kawałeczek kodu odczytującego Twój obrazek, kopiujesz, wklejasz w to samo miejsce do pozostałych dwóch plików, sprawdzasz i stawiasz zwiastunowi piwo

sh0tek
21-07-2009, 14:47
hm dzięki za szczegółowy opis ale poddałem się :))

Znalazłem generalnie miejsce w którym miałem dodać coś żeby pojawiła się grafika którą chciałem.... ale wracając do mojego problemu chciałem aby dla danego artykułu pojawiała się grafika ( dla każdego inna ) bądź też nie pojawiała się.

Wiem że mógł bym napisać to jakoś w php... stworzyć sobie choćby pliczek na serwerze w którym miał bym tytułu i wartości.
Gdyby tytuł był taki sam jak w pliczku na serwerze wtedy pojawiał by się obrazek...
Taki miałem plan

ale z natury jestem leń :) może niedługo wrócę do tego pomysłu...

Filipxxx
28-02-2012, 10:32
Trochę odkopię ten temat ;p

Zwiastun wielkie dzięki za tak przejrzystą instrukcję ;) parę minut i efekt jest ... To ja mogę to piwo postawić ;)