PDA

Zobacz pełną wersję : $ag_colcat i divided by 0



kiubik
21-07-2009, 23:49
jestem załamany - przejrzałem już wszystko, co mogłem i dalej nie mam odpowiedzi na pytanie.

miałem PG 1.0, postanowiłem ją zupgrade'ować do 2.5, wyeksportowałem tabele z bazy, odinstalowałem 1.0, zainstalowałem 2.5 i... nic.

cały czas otrzymuję komunikat:
Warning: Division by zero in /public_html/set/components/com_ponygallery/ponygallery.html.php on line 101


if ( !$rows == NULL ) {
$num_rows = ceil(count($rows ) / $ag_colcat );
$index=0;
$line=1;

kiedy ręcznie nadałem $ag_colcat jakąkolwiek wartość (1, 3, $ag_colcat+2, cokolwiek), to listuje mi tylko pierwsze 10 kategorii.

Mam prawie 600zdjęć, w 80kategoriach - bardzo mi zależy, żeby nie musieć wrzucać ich ponownie ręcznie.
tym bardziej, że w zakładce KONFIGURACJA Pony widzi i wszystkie zdjęcia, i wszystkie kategorie.
więc, wnioskuję, że problem leży gdzieś indziej.


aha, po przejściu bezpośrednio do obrazka, np. www.set.poznan.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=49&func=viewcategory&catid=34
wyskakują:
Warning: Division by zero in /public_html/set/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 243

Warning: Division by zero in /public_html/set/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 244

Warning: Division by zero in /public_html/set/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 371

co z kolei wskazuje na:

$subgesamtseiten=floor( $count3 / $ag_subperpage );
$subseitenrest=$count3 % $ag_subperpage;

Wersja serwera: 5.0.32-Debian_7etch10-log
Wersja klienta MySQL: 5.0.32

z góry dziękuję za każdą podpowiedź!

kiubik
27-07-2009, 19:10
zastanawiam się, czy podać jakieś dodatkowe infromacje, szczegóły, jakieś logi, jeśli da się je zrobić?

oczywiście przeczytałem zapis w regulaminie o nieprzyspieszaniu potencjalnych odpowiedzi (nawet po tygodniu), ale może przynajmniej uda się utrzymać temat na wierzchu ;)

nadal będę wdzięczny za pomoc!

zwiastun
27-07-2009, 19:56
W konfiguracji nakaż wyświetlanie paska nawigacyjnego.
W pliku konfiguracyjnym określ tę wartość (powinna się zapisać, ale może masz jakiś błąd).
A swoją drogą - spójrz na stronę JoomGallery - PG już nie będzie rozwijane.