PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja i spolszczenie 1.5.10 do 1.5.13



kameleon1
23-07-2009, 23:31
Witam

Mam problem ze spolszczeniem mojej joomli. Posiadam wersje 1.5.13(dotychczas była1.5.0 ale dziś zmieniłem na lepszy model). Wgrałem najnowszy pakiet aktualizacyjny ze strony http://www.joomla.pl/ - zrobiłem to wypakowując archiwum i wgrywając (nadpisując) pliki na serwer.Pojawiła sie informacja w prawym górnym rogu panelu,ze jest już wersja 1.5.13.Następnie chciałem podobnie postąpić z pakietem językowym bo angielski czas juz zmienic.Zgrałem więc kompletny pakiet języka polskiego dla wersji 1.5.13 i wgrałem na serwer. W opcji language manager zaznaczyłem opcję j.polski jako domyślny (żółta gwiazdeczka sie pojawiła zarówno w zakładce site i administrator, ale nie widze,żeby mi tu cokolwiek spolszczyło. Czy ktos mi moze wyjasnić o co chodzi?Czy nie powinno mi spolszczyć chociażby menu:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx /usunąlem zwaistun Czy trzeba cos jeszcze gdzies dopisać, włączyć?

wojsmol
24-07-2009, 06:10
Witam
@kameleon1 mam 2 pytania do Ciebie:
Jaki dokładnie pakiet aktualizacyjny wykorzystałeś przy aktualizacji swojego Joomla! (podaj linka lub dokładna nazwę).
2. Czy przy wgrywaniu pakietu języka polskiego przez FTP zachowałeś odpowiednią strukturę folderów i czy napewno użyleś właściwego pakietu, bo do Joomla! 1.5.13 jest ich kilka (podaj dokładną nazę lub linka).
Pozdrawiam

alex51
24-07-2009, 08:31
Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że używałeś dotychczas angielskiej wersji językowej. Skoro zdecydowałeś się na spolszczenie, to powinieneś taki pakiet języka polskiego zainstalować w następujący sposób:

Po zalogowaniu się na zapleczu wybierz z menu Extension -> Install/Uninstall {Rozszerzenia - Instalator], przejdź do sekcji -> Upload Package File [Wczytaj paczkę] , wskaż na dysku swojego komputera pakiet instalacyjny, a następnie naciśnij Upload File & Install [Wczytaj plik i instaluj].
Obawiam się, że tylko wgrałeś odpowiednie pliki na serwer, pewnie przez ftp, a to nie wystarczy do poprawnej instalacji polskiego pakietu językowego. W ten sposób się tylko aktualizuje kolejne wersje "spolszczenia"

kameleon1
24-07-2009, 20:28
Dziękuje za zainteresowanie i pomoc wojsmol i alex. Udało mi sie wgrac j. polski .Początkowo podczas próby wczytania poprzez "install" paczki wyskakiwał błąd :
It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file: /var/www/virtual/strazst.cba.pl/tmp/install_4a69f1455a81b/site/pl-PL.xml to /var/www/virtual/strazst.cba.pl/language/pl-PL/pl-PL.xmlale po usunieciu wczesniej wgranych katalogów instalacja sie powiodła.

Niestety zauważyłem, że po upgreadowaniu do 1.5.13 moja joomla straciła zamiast zyskać kilka opcji(prawie o połowę mniej ikonek w edytorze artykułów).Osobiscie nie przeszkadza mi to bo te opcje, które pozostały mi w zupełności wystarczają. Jednak występuje oprócz tego poważny bląd. Wprowadzam na mojej stronie artykuły,które maja stałą formę (tekst po lewej i miniaturka po prawej stronie) www.strazst.cba.pl (http://www.strazst.cba.pl) .Po zmianie joomli nie mogę zmienić własciwości miniatury.Precyzyjniej chciałbym ja ustawić z prawej strony ,żeby z lewej oblewał ją tekst. używam do tego celu ikony insert/edit image , której to dotychczas używałem i wybieram tam opcję right.Wszystko jest pięknie, miniatura ustawi sie po prawej stronie tak jak powinno być , ale gdy wciskam save lub apply zmiany te sie nie zapisują i miniatura jest ciągle w tym miejscu gdzie została wczytana. W czym tkwi błąd ? Czy to błąd joomli czy może jakis mój błąd (choć wątpię bo dotychczas jakos mi sie udawało pisac w ten sposób). Jak ewentualnie sobie z tym poradzić? Dodam ,że ponownie wgrałem aktualizację 1.5.0 do 1.5.13 bo nie wiedzieć czemu wersja joomli zmieniła mi sie na 1.5.0 (ale po ponownym wgraniu znowu w p[rawym górnym rogu jest 1.5.13).
Teraz to naprawdę potrzebuję pomocy ...

wojsmol
24-07-2009, 21:56
Witam
@kameleon1 odnośnie kłopotów z brakiem opcji TinyMCE zapoznaj się z tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=29800) tematem.
Pozdrawiam

kameleon1
24-07-2009, 23:07
Dzięki wojsmol.Rozwiązałeś mi problem z dodatkowymi funkcjami edytora i jednoczesnie z oblaniem obrazka tekstem :) .
Tu problem tkwił w tym ,że była ustawiona w edytorze Tiny opcja czyszczenia jakichś danych.Przestawiło się to podczas upgradowania. Gdyby ktoś miał z tym jeszcze jakis problem to temat był już poruszony i rozwiązany :
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=30134&highlight=edytory+tekstu
:D. Na szczęscie sie na niego natknąłem w porę bo byłem juz w trakcie instalacji joomli na kolejnym serwerze, ufffff.