PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie reklam smartcontext



kryshak
24-07-2009, 14:17
Hej!
Dziś otrzymałem kod od smartcontext [reklama kontekstowa] do dodania go na stronę. W Instrukcji pisze, że mam go umieścić między tagami <body>.
Jak to zrobić w Joomla? Czy wystarczy stworzyć moduł html, wkleić tam tekst i upublicznić go na całej witrynie?
Dziękuję i pozdrawiam.

zwiastun
24-07-2009, 14:31
Można. Można też bezpośrednio w pliku index.php szablonu

kryshak
24-07-2009, 14:38
Dzięki za pomoc :)

kryshak
25-07-2009, 13:22
Title:
Img:
Link:
onClick:

Title:
Img:
Link:
onClick:

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak usunąć te reklamy z nagłówków/menu? Chodzi mi o to, żeby wyświetlały się one tylo w treści artykułu.
Mogę upublicznić moduł z kodem na wszystkich stronach poza główną, ale to i tak nie rozwiązuje problemu.

I jeszcze jedno pytanko :) Czy znacie jakiś plugin, który automatycznie dodaje kod przed i po artykule? Na 100% kiedyś coś takie miałem, ale już nie pamiętam nazwy :)

Dziękuję.

zwiastun
25-07-2009, 13:58
Sprzątnij śmieci, które wklejasz nie wiadomo po co w pierwszych linijkach po raz już kolejny.
I doczytaj regulamin. Pomyliłeś forum z gadu-gadu

kryshak
25-07-2009, 14:32
A trochę grzeczniej nie potrafisz?

Te śmieci wstawiają się automatycznie, gdy korzystam z firefoxa i TYLKO na tym forum. Poprzednio z 5 razy edytowałem post, aż doszedłem do wniosku, że pewnie tylko mi się one wyświetlają. Teraz piszę z Opery.

Tak, czytałem regulamin. Prosiłbym Cię, żebyś był trochę bardziej domyślny OK? Pytam o plugin, ponieważ w nim mogę ustawić kod od reklam tak, aby tylko w obrębie tego kody wyświetlane były reklamy, a nie w menu czy też tytułach. Czyż nie o to się pytałem w poprzednim poście?

Poza tym skoro jestem uprzejmy, dziękuję w każdym poście za pomoc, to również "przyjaznego" podejścia oczekiwałbym od Ciebie. No ale w końcu czego ja wymagam...

zwiastun
25-07-2009, 15:00
Sam się zachowuj grzeczniej:
a) wklejasz śmieci, które ja sprzątam (conajmniej w 5 postach już czyściłem - sądzisz że nie mam co robić?). Jakoś nikomu się nie wkleja, a Tobie się wkleja!
b) umieszczasz w jednym wątku więcej niż jeden temat.
c) dodajesz nowy temat w wątku poświęconym czemu innemu, który zresztą sam założyłeś.
Nie za dużo tego naraz?!
Nie odpowiada Ci mój sposób rozmowy, możesz nie rozmawiać! To nie ja korzystam z Twoich usług, ale Ty z moich!

kryshak
25-07-2009, 19:03
O ile mam ogromny szacunek do Ciebie z racji Twojej wiedzy nt. Joomli [czytam posty na tym forum od dawna], to MOIM ZDANIEM, zupełnie nie potrafisz rozmawiać z Użytkownikami, nie tylko ze mną. Ale masz rację. To ja korzystam z Twoich usług, więc tu piszę, co jednak udowadnia, że akceptuję Twój sposób rozmawiania, bo przecież nie od dziś wiem, jak Ty się wypowiadasz.

a) Powtarzam, nie ja to wklejam, a przynajmniej nie z własnej woli. Dopiero dziś mi uświadomiłeś, że reszta ludzi też widzi te bzdury. Szczerze zatem wszystkich za to przepraszam. Natomiast zaręczam Cię, że to się dzieje tylko na tym forum i tylko przy użyciu Firefoxa.

b) Czyż nie wyjaśniłem Ci tego w poprzednim wątku? Chodzi o ten sam problem. Wybacz, prościej nie potrafię.

c) Czy tu nie chodzi o to samo, co w punkcie b? Oo, ja myślałem, że trzeba przeczytać posta zanim się go wyśle i dokonać ewentualnie poprawek, żeby to nie wyglądało jak notatka gimnazjalisty pisana na kolanie 5 minut przed lekcją. Ale widzę, że Ciebie to nie dotyczy.

Też pozdrawiam.

PS Jeżeli ta dyskusja dalej ma się tak toczyć, to chyba lepiej skończyć ją już teraz, nieprawdaż? Więc albo zacznijmy rozmawiać na temat albo ją usuń.

Powtarzam więc pytanie. Czy zna ktoś sposób, aby umieścić reklamy kontekstowe tylko w określonych miejscach?
Dziękuję.

Bazyl
25-07-2009, 19:18
1. Własny moduł, który przypisujesz do określonych podstron.
2. W artykule. Ja nie używam edytora. Dzięki temu w każdym momencie mogę wstawić diva z dowolną treścią... Dodaję tylko style w css.

kryshak
25-07-2009, 19:21
1. Hmm tak tak, ale to też nie do końca rozwiązuje sprawę, bo moduł upubliczniony na jednej podstronie wpływa na jej całą zawartość, niezależnie od tego, gdzie go umieszczę, tak? Chyba że coś źle rozumuję.

2. Ale jeżeli strona zawiera sporo newsów, to takie rozwiązanie jest męczące :(

Bazyl
25-07-2009, 19:28
1. Albo ja coś źle rozumuję, albo ty źle opisujesz problem, albo nie do końca wiesz, czego chcesz, albo... :)
2. Jak zrozumiałem, tak odpowiadam.

Może nadpisywanie szablonów może pomóc?

kryshak
25-07-2009, 19:40
Najprawdopodobniej źle opisuję problem.
Pokombinuję dziś jeszcze z tym publikowaniem modułu na stronie i poszukam tego pluginu.
Jak się nie uda, to się odezwę i postaram się lepiej wszystko opisać.

Dzięki i pozdrawiam.

zwiastun
25-07-2009, 19:41
Dziękuję za uznanie. Gdybyś się skupił na problemie, a nie na osobie, pewno miałbyś już pomocną podpowiedź, ale skoro wolisz wycieczki personalne, to czekaj milszego pomocnika.