PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja Joomla! w podfolderze, konfiguracja



pychu88
24-07-2009, 14:29
witam , siedze nad jedną sprawą w joomla od tygodnia i nadal nie moge dojsc do pewnej rzeczy, mianowicie mam zamiar postawic 2 serwisy oparte na joomli na jednym serwerze , z oczywistych wzgledow musza one byc w 2 roznych katalogach,

1.-domeneA wynajem mam przekierowana na adres IP
-domeneB dom-marzen mam przekierowana na ten sam adres IP
(dlaczego? poniewaz gdy przekieruje domene na podfolder np http://87.204.217.36/wynajem/ to automatycznie nie dziala mi poczta ktora stoi poprostu pod 87.204.217.36 , wiec prosze wziasc pod uwage ze nie moge przekierowac domen na podfoldery)
2.- sprawe przekierowania domen do odpowiednich katalogow zalatawiłem za pomocą nagłówków http, w IIS mozna sobie to wyklikac wiec poszlo latwo ALE

..ALE jest takie, ze joomla nie smiga, stronki .htm ladnie mi sie przelaczaja tak jak chce,natomiast Joomla "chcialaby" pobierac wszystko z katalogu glownego nas serwerze,
(gdy wczesniej mialem joomle tez w katalogu folderze głównym to poprostu joomla ktora miala byc z podfolderu zaciagala wszystko z katalogu glownego)

prosilbym o podanie odpowiedzi co nalezaloby zmienic w plikach konfiguracyjnych aby joomla wiedzial ze jest np w tym podfolderze /wynajem
configuration.php ? .htacces ? nie moge znaleźć konkretnych informacji po PL ani po ANG . czytanie configuration.php-dist tez nie pomoglo.
(niech was nie zmyli ze dopiero teraz sie zalogowalem, szukalem info juz pare dni wczesniej ;] )

big_krzysiek
24-07-2009, 14:35
na poczatek zobacz w configuration.php sciezke dostepu do joomli
var $live_site = co masz wpisane tutaj
i w edytorze jak ustalona masz sciezke dostepu do grafiki...

pychu88
24-07-2009, 15:44
var $live_site = ''
wpisac tam sciezke np
var $live_site = '/wynajem' ?
cały czas mam komunkiat na www
"No input file specified."

edit
rozumiem ze te katalogi zmienic w taki sposob ?
Katalog z mediami wynajem/images
Katalog z grafikami wynajem/images/stories

pychu88
24-07-2009, 16:25
zdaje mi sie jakos sobie poradzilem

PHP CGI with VirtualHosts.

This is what I found out while trying to get php to work as CGI with Apache VirtualHosts.

By enabling 'force-cgiredirects', you *must*:
1) set 'cgi.fix_pathinfo=1' in php.ini
2) leave doc_root commented out (php.ini also)

If you miss item 1, the apache logs will show 'unexpected T_STRING' in the php binary.
If you miss item 2, you'll only see 'No input file specified.', instead of the expected output.

You can then turn on the php support for a particular vhost by defining:

Action php-script /cgi-bin/php

inside the corresponding <VirtualHost> directive.
zrobilem tak jak tu napisane i zaczelo NAGLE wszystko smigac.. bede probowal dalje czy wszystko dziala ok, i zglaszal :o