Zobacz pełną wersję : Adsmanager + gmap problem
Witam,
Joomla v1.0.15 i zainstalowany Adsmanager v2.5RC2 (http://joomlacode.org/gf/project/adsmanager/frs/?action=FrsReleaseView&release_id=10369) razem z pluginem Gmap. Wszystko chodzi bardzo elegancko, aczkolwiek mam problem z mapką google'a właśnie. Niby działa odpowiednio, jednak przy dodawaniu ogłoszenia, do bazy zapisuje mi szerokość i długość geograficzną jako wartości całkowite. Po prostu tak jakby zaokrąglał :/ Nie jest to dobre, ponieważ nie mogę ustawić miasta w Polsce, bo zawsze zaokrągla do całych wartości. Jak ręcznie zmieniłem w bazie współrzędne przy jednym ogłoszeniu, to wyświetliło elegancko. Nie mam po prostu pojęcia, dlaczego nie zapisuje wartości dziesiętnych do bazy, pola są typu text, powinno normalnie przyjmować :/ W załączniku załączam plugin gmap, może ktoś miał podobny problem?
Z góry dzięki za pomoc.
Paweł
Witam,
możesz spróbować dodać do każdego:
marker.getLatLng().lat() i marker.getLatLng().lng()
marker.getLatLng().lat().toFixed(4)
marker.getLatLng().lng().toFixed(4)na podstawie tego materiału (http://gmapsapi.com/poradnik/003_wyswietlanie_wspolrzednych_myszy.html)
Pozdrawiam
Witam,
Witam,
możesz spróbować dodać do każdego:
marker.getLatLng().lat() i marker.getLatLng().lng()
Cytat:
marker.getLatLng().lat().toFixed(4)
marker.getLatLng().lng().toFixed(4)
na podstawie tego materiału (http://gmapsapi.com/poradnik/003_wyswietlanie_wspolrzednych_myszy.html)
PozdrawiamNie pomogło mi, czy byłby Pan w stanie odpłatnie pomóc mi z poprawną obsługą tego? Włączyłem debug mode joomli i jakieś warningi wyskakują, myślę, że to może być problem.
Proszę o odpowiedź,
Paweł
Jako "Pan" Ci niestety nie pomogę. :)
Mogę, będąc we własnej skórze - zainstaluję i przyjrzę się temu.
Podaj jakie komunikaty pojawiają się u Ciebie.
Problem był z zapytaniem SQL, 59 linijka skryptu:
"WHERE fieldid = $field->fieldid AND contentid = $contentid";
zamieniłem na:
"WHERE fieldid = $field->fieldid AND contentid = 1";
Ponieważ, przy dodawaniu ogłoszenia, contentid jest nieokreślony i zapytanie było niepełne. Wyeliminowałem tym samym syntaxa w zapytaniu do bazy, ale skrypt nadal nie zapisuje wartości przecinkowych, wszystko jest typu integer :/
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
Pozdrawiam,
Paweł
Zainstalowałam komponent i dodatek gmap - wszystko działa prawidłowo. Bez żadnej modyfikacji zapisuje lat i lng z dokładnością do 7 miejsc po przecinku. Trudno w tej sytuacji odpowiedzieć co jest przyczyną błędu, może jakiś włączony dodatek. Ja przynajmniej, bez dostępu do plików nie potrafię rozwiązać tego problemu.
Pozdrawiam
Witam,
wszystko działało prawidłowo na wersji 1.5.12, a w przypadku wersji 1.015 pojawiają się, opisane przez Pawła, kwiatki.
Problemem jest niepotrzebne przetwarzanie wartości lat i lng przez funkcję mosGetParam(). Rozwiązanie:
plik plug.php funkcja: onFormSave() (zapis lat lng uzytkownika) jest:
$lat = mosGetParam($_POST,"gmap_lat$fieldid",0);
$lng = mosGetParam($_POST,"gmap_lng$fieldid",0);zamienić na:
$a = "gmap_lat".$fieldid;
$b = "gmap_lng".$fieldid;
$lat = $_POST[$a];
$lng = $_POST[$b];funkcja saveFieldOptions() (zapis konfiguracji) jest:
$gmap_lat = mosGetParam($_POST,"gmap_lat",0);
$gmap_lng = mosGetParam($_POST,"gmap_lng",0);zamienić na:
$gmap_lat = $_POST["gmap_lat"];
$gmap_lng = $_POST["gmap_lng"];U mnie działa.
Pozdrawiam
vBulletin® v4.2.5, Prawa przedruku © 2024 vBulletin Solutions, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tłumaczenie: Polskie Centrum Joomla!