PDA

Zobacz pełną wersję : Forum pod stronę główną



bushaya
26-07-2009, 11:41
Witam
chciałbym założyć forum pod stronę główną w joomla. Komponenty forów dla joomli są słabe i nie wszystkie są spolszczone. Mam serwer 2 GB i Baza danych 1GB. Mam pytanie czy na tym samym serwerze idzie zainstalować jeszcze phpbb i podpiąć pod nie inną domenę np. www.forum.strona.pl lub www.strona.pl/forum ? boję się, że baza danych 1GB po jakimś czasie nie będzie wystarczać na 2 stronki. Ilu mniej więcej użytkowników pomieści moja baza danych?

PeFik
26-07-2009, 12:57
baza danych to jedno
a obciążenie serwera i ilość ruchu to drugie i trzecie b.wazne czynniki !

ile pomieści 1 GB - bardzo dużo !

p.s.
Skoro " Komponenty forów dla joomli są słabe i nie wszystkie są spolszczone" - to po co piszesz na forum.joomla.pl - napisz na forum innego skryptu zamiast marudzić

rajfur
26-07-2009, 13:28
Witam
chciałbym założyć forum pod stronę główną w joomla. Komponenty forów dla joomli są słabe i nie wszystkie są spolszczone. Mam serwer 2 GB i Baza danych 1GB. Mam pytanie czy na tym samym serwerze idzie zainstalować jeszcze phpbb i podpiąć pod nie inną domenę np. www.forum.strona.pl (http://www.forum.strona.pl) lub www.strona.pl/forum (http://www.strona.pl/forum) ? boję się, że baza danych 1GB po jakimś czasie nie będzie wystarczać na 2 stronki. Ilu mniej więcej użytkowników pomieści moja baza danych?
a które fora już przećwiczyłeś i które to nie było spolszczone?

bushaya
26-07-2009, 14:32
baza danych to jedno
a obciążenie serwera i ilość ruchu to drugie i trzecie b.wazne czynniki !

ile pomieści 1 GB - bardzo dużo !

p.s.
Skoro " Komponenty forów dla joomli są słabe i nie wszystkie są spolszczone" - to po co piszesz na forum.joomla.pl - napisz na forum innego skryptu zamiast marudzić

Bo stronę główną mam w joomli, więc ma to powiązanie.

Dylek
26-07-2009, 14:58
1. A kto Ci kaze miec strone glowna w Joomli i joomlowe (a nie inne) forum?
2. A kto Ci zabrania uzyc innego forum + pomost miedzy nim a Joomla?
3. A moze calkiem osobne forum?

Poza tym myslisz ze od razu bedziesz mial taki ruch na forum, ze Ci gigowa baza na wystarczy? Zycze Ci tego.

PS. Lada dzien wrzuce spolszczona Agore - moze nawet dzis jak sie zmusze :)

bushaya
26-07-2009, 15:15
w Takim razie poczekam i sprawdzę, dzięki