PDA

Zobacz pełną wersję : Brak prawidłowego wyboru strony kodowej



szpaks
03-07-2006, 18:03
Witam,
Do joomli 1.0.8 Stable zainstalowałem komponent JoomFish_1[1].7_PL . Na stronie głównej mam możliwość wyboru języka polskiego i angielskiego, domyślnie jest ustawiony język polski, ale mimo to wyłączone jest polskie kodowanie, automatycznie wybiera się Europa Środkowa (windows) zamiast ISO, przez co polskie znaki nie wyświetlają się prawidłowo. Czy JoomFish 1.7 nie dziala z wersją 1.0.8 ?

szpaks
04-07-2006, 11:01
Czy nikt nie wie, co zrobić, żeby strona kodowa witryna wyswietlała się prawidłowo? Wejdźcie na strone http://www.piston-rings.eu/ zeby zobaczyć o co mi chodzi.

szpaks
04-07-2006, 14:35
Już sobie poradzilem, po prostu zainstalowałem nową szatę graficzną i problem zniknął, pewnie w poprzedniej 247clean był jakiś błąd

Rybik
04-07-2006, 14:36
wiekszosc rodziny 247 cierpi na ten blad :)

prezes
21-07-2006, 23:48
hej i wie ktoś jak ten problem rozwiązać? IE czyta źle, Opera dobrze. Proszę o pomoc!

Rybik
23-07-2006, 07:24
a na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) byles ? o polskich znakach w templakach jest kilka artykulow

prezes
23-07-2006, 13:55
Już sobie poradzłem W CIEKAWY SPOSÓB: otórz otworzyłem Index templatki w Dreamweaverze (ten program to świetna inwestycja) i wziąłem opcję - Page properties - Encoding - Europa Środkowa ISO - OK, od tamtej pory templatka działa OK na wszystkich przeglądarkach (nie sprawdzałem Safari, ale pewnie jest OK). To dziwne, że działa, bo w kodzie templatki jakby się nic nie zmieniło, nie dodało(nie doszedł nowy wiersz języka). Ale ważne, że działa.

zwiastun
23-07-2006, 14:19
Tyle tylko, że wpisałeś "na sztywno" polskie kodowanie. A jeśli zechcesz prowadzić serwis wielojęzyczny, to tzw. DB

Rozwiązanie: podejrzyj kod jakiejkolwiek templatki (index.php) i wpisz deklarację kodowania tak, jak to tam jest zrobione.
Rybik Ci podpowiedział, że na www.joomla.pl/pomoc o szablonach pełno, w tym dokladne omówienie pliku index.php

Wbrew pozorom, administratorzy nie zbywają pytających skrótowymi odpowiedziami. Nie sposób dziesiątki razy powtarzać tego samego!

Rybik
23-07-2006, 15:09
tak, sposob jest o tyle ciekawy ze omija poprawne rozwiazanie opisane w pomocy ... chlopaq czytaj faq i nie roob na opaq

prezes
23-07-2006, 23:19
Macie rację, dzięki, znalazłem info w mig:)
Pozdrawiam