PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla nie widzi bazy danych



von_scheisse
26-07-2009, 17:53
Witam,
Moja strona stojąca na Joomli 1.5.10 została zaatakowana przez robala, który zaczął dopisywać do różnych plików linie tekstu, uniemożliwiając działanie strony. Podjęliśmy decyzję o usunięciu plików i zainstalowaniu od nowa CMS-u. Jednak po instalacji strona (a instalowałem wtedy wersje 1.5.13) nie widzi bazy MYSQL, choć dane są wpisywane tak jak było to poprzednio, a i baza nie była ruszana. Wie ktoś może, co może być tego przyczyną?

Proszę o podpowiedzi jak najbardziej zrozumiałe dla niewtajemniczonego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady.

malkowitch
26-07-2009, 18:03
Po pierwsze sprawdź czy napewno masz dobrze podany serwer SQL. Nie zawsze jest przecierz localhost.

Po drugie zmieniłeś hasło FTP po robalu?

zwiastun
26-07-2009, 18:04
Co to znaczy "niewtajemniczonego"?
Co to znaczy, że po instalacji strona nie widzi bazy danych - a w trakcie instalacji widziała? Co zrobiłeś, że przestała widzieć?

von_scheisse
26-07-2009, 18:12
Po pierwsze sprawdź czy napewno masz dobrze podany serwer SQL. Nie zawsze jest przecierz localhost.

Mam dobre, bo wpisuję dokładnie to, co dostałem od administratora serwera :).



Po drugie zmieniłeś hasło FTP po robalu?

Tak



Co to znaczy "niewtajemniczonego"?

Hmm - może "początkujący" jest tu lepszym słowem :)


Co to znaczy, że po instalacji strona nie widzi bazy danych - a w trakcie instalacji widziała?

Po zainstalowaniu Joomli łączy się z bazą, ale wyświetla tylko pusty szablon bez danych z bazy.

malkowitch
26-07-2009, 18:12
Dlaczego ja mam wrażenie, że on zainstalował stronę używając starej bazy?

von_scheisse
26-07-2009, 18:14
Dlaczego ja mam wrażenie, że on zainstalował stronę używając starej bazy?

Bo jestem początkującym ;>??

malkowitch
26-07-2009, 18:15
To powiem Ci jak najpewniej było:
Usunąłeś pliki systemu.
Wrzuciłeś od nowa instalkę.
Przeszedłeś instalkę podając dane bazy danych itp tak?

PeFik
26-07-2009, 18:15
1) skasuj zawartość serwera bo nie wiadomo do jakich plików ci się robactwo doczepiło
2) przywróć pełną kopię - przecież masz, nie byłeś na tyle głupi, prawda
2b) sprawdź czy działa i czy jest "czysto"

3) aktualizuj do 1.5.13

zwiastun
26-07-2009, 18:18
Rozbrajające! Początkujący coraz częściej oznacza: Nie mam pojęcia co i po co robię, ale robię, a jak sknocę, to zapytam na forum!

To może Waść początkujący najpierw zapozna się z materiałami na temat instalacji Joomla oraz z materiałami na temat odzyskiwania witryny po udanym ataku bandziorków!
Wątek zamykam. Pisanie po sto razy w kółko tego samego sensu nie ma żadnego!