PDA

Zobacz pełną wersję : WAP4Joomla! Tłumaczenie i dostosowanie.



xanos
30-11-2005, 22:48
Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, pojawia się tu ponieważ nie zauważyłem stosowniejszego działu. Miło mi znaleźć się wśród tak licznych użytkowników i aktywnych developerów świetnego systemu CMS jakim jest Joomla! Od razu przechodzę do rzeczy i wychodzę z pierwszym pomysłem. Otóż natknąłem się na świetny komponent o nazwie „WAP 4 Joomla!”. Tak, tak dokładnie! Nazwa mówi wszystko. Chodzi o komponent wapujący wybrana cześć strony i umożliwiający okazanie jej użytkownikom telefonów komórkowych. Zauważyłem, iż pomysł jest świetny, a komponent funkcjonuje bez zarzutów. Szczegóły i download: http://www.media-finder.co.uk/. Na stronie można przetestować te ciekawe rozwiązanie specjalnym emulatorem WAP. Przechodzę już do kwestii podstawowej, a mianowicie tłumaczenie i problematyka braku polskich czcionek w wielu komórkach. Jakie widzicie możliwości? Jakie mogą pojawić się problemy? Niemcy mają już własną wersje tego komponentu. Wap na Joomli! będzie mi potrzebny do nowopowstałego serwisu, więc oferuje także swoją pomoc np. w translacji. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.;)

zwiastun
01-12-2005, 00:04
Zanim ktoś odpowie, przejrzyj wątek na temat wap na mambopl.net, dotyczy mambo, ale różnice jak wiesz, na razie niewielkie

tompra
02-12-2005, 00:16
Komponent (no nie taki całkiem :-)) bardzo miły, co do polskich ogonków myśle sobie że najszybciej byłoby wstawić procedure filtrowania polskich ogonków nie zależnie od strony kodowej w której chodzi joomla na znaki bez ogonków - myśle że nie byłoby to specjalnie skomplikowane (skrypt Wap4Joomla pobiera każdorazowo zawartość bazy i ją wyświetla). Tak sobie myśle, ale może się mylę ?
Pozdrawiam, Tompra

xanos
03-12-2005, 18:29
Więc mamy już pewien pomysł. Ktoś ma jeszcze jakieś uwagi? Ktoś przyglądał się sprawie bliżej?

jacaka
03-12-2005, 20:32
mam uwage ;)
szybciej kupie sobie telefon z normalna przegladarka html niz otworze jakas stronke w WAP :D
inaczej.. droga donikad i zmarnowany czas
lepiej juz zamawiane rssy wysylac subskrybentom na maila

xanos
04-12-2005, 12:49
mam uwage ;)
szybciej kupie sobie telefon z normalna przegladarka html niz otworze jakas stronke w WAP :D
inaczej.. droga donikad i zmarnowany czas
lepiej juz zamawiane rssy wysylac subskrybentom na maila
Nawet zlosliwe, czy krytyczne uwagi powinny byc jakos uzasadnione. Wap na mojej stronie jest strzalem w dziesiatke, tutaj nie chodzi o czytanie serwisow, tylko o mobilny dostep do informacji. Skoro w Niemczech Wap4Joomla funkcjonuje i zbiera pozytywne opinie, w Polsce sprawdzi sie tym bardziej. Chyba, ze zakladasz, iz tutaj kazdy obywatel posiada telefon komorkowy z przegladarka... Wap jeszcze dlugo nie wypadnie z uzycia! Pozdrawiam.

jacaka
04-12-2005, 13:00
jakos nie widze zeby w polsce rozwinal sie jakos szczegolnie WAP
poza tym zapominasz ze polacy od zawsze sa lepsi od niemcow w tzw nowinkach technicznych
u nas nie bylo na chleb ale tv color wideo i talerz na dachu mial kazdy
nieraz sie niemcy dziwili skad u nas takie bogactwo ;)
WAP nie ma przyszlosci z kilku powodow
a najwazniejszym jest chyba to ze tworzenie serwisu pod WAP jak na razie pozostaje w zasiegu profesjonalistow,
tak wiec wiekszosc stron domowych i firmowych po prostu nie bedzie nigdy miala WAPa
Tak samo jak kiedys bylo kilka lepszych systemow od Windozy ale Windoza miala latwiejsza obsluge, reklame i sie przyjela
nie ma szans nawet najlepszy wynalazek jezeli trzeba sie uczyc jego skomplikowanej obslugi drogi kolego
Ty juz dzis nie wiesz jak zrobic serwis w WAP a myslisz ze klient wogole wie ze ma cos takiego w komorce?
a moze jeszcze bedziesz szkolil kazdego usera z obslugi na jego patefonie WAPu ? ;)

poza tym trzezwo myslacy zernie do googli i co widzi?
WAP ma ledwo 30 mln wynikow
a taki html ponad 4 miliardy

PS pokaz mi gdzie w niemczech WAP jest taki popularny skoro tak twierdzisz?
bo ja widze w wynikach WAP poland 3 miliony
WAP deutsch 2 miliony ;)
i to jeszczy my mamy ich gonic? a zapytam a w czym?

PS2 a pochodz jeszcze po forach na temat komorkowcow i poczytaj te "pochlebne" opinie o WAP
i popatrz w jaka strone sie kieruja 'trendy'
dzis juz kolorowe html na komorce nie sa hitem
teraz pluginy pod Flasha przezywaja rozkwit i gierki JAVA,
no ale coz ... niektorzy jeszcze sa w WAPie ... jak twierdzisz

xanos
04-12-2005, 13:20
no ale coz ... niektorzy jeszcze sa w WAPie ... jak twierdzisz

Jedna wiadomosc wczesniej:



szybciej kupie sobie telefon z normalna przegladarka html

No coz widocznie jednak jeszcze niektorzy sa skazani na WAP'a i nie posiadaja komórek, z jak to napisales bajerami, flashami, a nawet jesli maja tym lepiej dla nich jest strona wiec nie widze problemu. Skoro Polacy z Wapem sa do przodu przed Niemcami to mi to tym bardziej tut turu! Pozatym nie rozumiem, po co ta dyskusja, przeciez ten komponent nie jest obowiazkowy. Jesli Cie temat WAP'u nie interesuje nie widze problemu by tu nie zagladac...:cool:

kirov
19-08-2007, 19:40
Szukałem dobrego programisty PHP, który pomógłby mi rozwiązac problem z sekcjami. Niestety nie znalazłem, a że potrzebowałem pilnie coś podziałać więc wypracowałem własny patent - zmianę zapytania do bazy danych. Logujemy się do bazy danych, w kategoriach, które nas interesują w "params" wpisujemy wap. Modyfikujemy /onews/index.php, gdzie:

$result = mysql_query("SELECT * FROM ".$dbpre."categories where section='1' and published=1 ORDER BY ordering"

na

$result = mysql_query("SELECT * FROM ".$dbpre."categories where params='wap' and published=1 ORDER BY ordering"

Cieszymy się dowolnymi kategoriami :) Ot! I cała filozofia :)

Maveriq (aka Kirow aka mambojoe)

--
film.mocny.com - teraz również kino w sieci WAP :)

dkint
19-08-2007, 23:15
Witam

Kirov twój wap nie ma polskich czcionek zmień sobie kodowanie w plikach na
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2" ?>

pozdrawiam
Krzysiek

Chris
20-08-2007, 16:22
nie ma sensu uzywac PL znakow na WAP. Wierz mi - od 2001 tworze tego typu strony ;) Owszem polski WAP (ten niekomercyjny) ostatnio slabnie, ale pojawia sie coraz wiecej stron WAP roznych portali - onet, wp, gazeta, telepolis.

kirov
24-08-2007, 16:17
Ok. Dzięki, Krzychu!

Pozdro - M.