PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery - różne kategorie (moduł a komponent)



arthe
27-07-2009, 14:31
Witam. Chciałbym ustawić sobie taką opcję, że w module JoomGallery wyświetlane są zdjęcia z Kategoria_1, ale w głównej Galerii (link w menu bezpośrednią podpięty pod joomgallery) będzie wyświetlać wszystkie kategorie prócz właśnie tej.

Konkretnie:

Mam kategorie z wydarzeń, kategorie ze zdjęciami do artykułów i kategorię z partnerami. Chcialbym by w głównej galerri nie było kategorii ze zdjęciami do artykułów i partnerami tylko z samymi wydarzeniami. Jak można coś takiego ustawić?

Po ustawieniu by kategoria była nie opublikowana kategoria w module nie chcę się wyświetlać, więc innych pomysłów nie mam.

Dziękuje z góry za pomoc.

rajdon
03-09-2009, 12:06
Widzę, że nikt Ci nie pomógł,
mam ten sam problem,
jak sobie z nim poradziłeś?

Jola
03-09-2009, 20:53
Witam,
o który moduł chodzi?

rajdon
03-09-2009, 20:55
Chodzi o najnowszą wersję JoomGallery, to komponent.

Jola
03-09-2009, 20:57
"że w module JoomGallery wyświetlane są zdjęcia z Kategoria_1" - ponawiam pytanie - więcej nie zapytam.

rajdon
03-09-2009, 22:36
Oj, w takim razie ja pytam o komponent JoomGallery.
Czy istnienie taka możliwość, aby jakaś kategoria (np. zdjęcia do artykułów) była niewidoczna w ogólnym widoku galerii (po podłączeniu linku z menu do JoomGallery), ale jednocześnie można było wstawiać z niej podjedyncze fotki do artykułów?
Jak się wyłączy publikację jakiejś kategorii, to automatycznie przechodzi to na fotki.

arthe
04-09-2009, 17:13
Ja kombinowałem na wszystkie sposoby i chyba musimy poczekać aż ktoś to napisze, bo to dosyć istotna funkcja.

Jola
05-09-2009, 01:20
Witam panowie, możecie czekać aż ktoś to napisze. Może ten ktoś nie będzie potrzebował żadnych informacji o używanych wersjach Joomla , komponentu, modułów. Ja lubię znać szczegóły ;).
@arthe - zadałam pytanie pytanie o moduł (bo wystarczy modyfikacja wewnątrz modułu), którego używasz - odpowiedzi brak.
@rajdon - to, co chcesz uzyskać wymaga modyfikacji w kodzie komponentu. Zastanów się nad użyciem innego dodatku wyświetlającego obrazki w artykule.
Pozdrawiam

rajdon
07-09-2009, 10:30
Ok, w takim razie ja poproszę odpowiedź na pytanie jak ukryć jedną z kategorii, co zmienić w kodzie.
Moje wersje to:
Joomla! 1.5.14 Stable
JoomGallery Version 1.5.0.3

Pozdrawiam!

arthe
09-09-2009, 08:53
Witam panowie, możecie czekać aż ktoś to napisze. Może ten ktoś nie będzie potrzebował żadnych informacji o używanych wersjach Joomla , komponentu, modułów. Ja lubię znać szczegóły ;).
@arthe - zadałam pytanie pytanie o moduł (bo wystarczy modyfikacja wewnątrz modułu), którego używasz - odpowiedzi brak.
@rajdon - to, co chcesz uzyskać wymaga modyfikacji w kodzie komponentu. Zastanów się nad użyciem innego dodatku wyświetlającego obrazki w artykule.
Pozdrawiam

Chodzi konkretnie o moduł 'joomimg' czyli moduł komponentu JoomGallery

Jola
09-09-2009, 21:13
Witam, odułów komponentu JoomGallery jest co najmniej kilka i może ich być coraz więcej.
Odszukaj plik helper.php w modules/mod_joomimig/
linię 225 :

$query .= " WHERE c.published='1' AND c.access<=".$user->get('aid')."\n"zamień na

$query .= " WHERE c.access<=".$user->get('aid')."\n"Po takiej modyfikacji moduł będzie mógł wyświetlać kategorie również nieopublikowane.
Nie instalowałam komponentu ani modułu ale myślę, ze powinno pomóc.
Pozdrawiam

szoszon1
12-09-2009, 16:18
Witam
Mam pytanie odnośnie joomgallery.
Zainstalowałem ją a także spolszczenie , jednak w panelu admina mam wszystko po angielsku , gdzie zmienić na język polski ?

szoszon1
13-09-2009, 09:34
Czy jest już wogóle spolszczone to menu joomgallery w panelu admina ? Proszę o odpowiedź

zwiastun
13-09-2009, 13:26
Jest, ale ciągle w opracowaniu. Tymczasem możesz skorzystać z niewielkiego, ale zawsze to coś, a pomocnego zestawienia w poradniku:
http://wiki.joomla.pl/Joomgallery

szoszon1
14-09-2009, 06:12
Właśnie korzystałem z tego poradnika instalując ten dodatek i w nim widziałem że jest to opisane po polsku :) , dzięki @zwiastun za informacje ;)

seweryn
01-11-2009, 20:54
Witam. Chciałbym ustawić sobie taką opcję, że w module JoomGallery wyświetlane są zdjęcia z Kategoria_1, ale w głównej Galerii (link w menu bezpośrednią podpięty pod joomgallery) będzie wyświetlać wszystkie kategorie prócz właśnie tej.

Konkretnie:

Mam kategorie z wydarzeń, kategorie ze zdjęciami do artykułów i kategorię z partnerami. Chcialbym by w głównej galerri nie było kategorii ze zdjęciami do artykułów i partnerami tylko z samymi wydarzeniami. Jak można coś takiego ustawić?

Po ustawieniu by kategoria była nie opublikowana kategoria w module nie chcę się wyświetlać, więc innych pomysłów nie mam.

Ja się podepnę z pytaniem jeśli można.
Czy można ustawić tą samą funkcję w odniesieniu do dodatku (pluginu) JoomPlu?
Pozwoliłoby to na umieszczanie w bardzo prosty sposób fotek w artykułach.
Pozdrawiam

rajdon
01-11-2009, 21:04
Jak widać nikt jeszcze nie znalazł takiego rozwiązania. Ja sobie darowałem. Fotki do artykułu wrzucam za pomocą JCE, po parę sztuk, a galeria galerią. Choć wiadomo, że byłoby to bardzo użyteczne.

szymekbe
12-11-2009, 10:51
Witam. Chciałbym ustawić sobie taką opcję, że w module JoomGallery wyświetlane są zdjęcia z Kategoria_1, ale w głównej Galerii (link w menu bezpośrednią podpięty pod joomgallery) będzie wyświetlać wszystkie kategorie prócz właśnie tej.

Konkretnie:

Mam kategorie z wydarzeń, kategorie ze zdjęciami do artykułów i kategorię z partnerami. Chcialbym by w głównej galerri nie było kategorii ze zdjęciami do artykułów i partnerami tylko z samymi wydarzeniami. Jak można coś takiego ustawić?

Po ustawieniu by kategoria była nie opublikowana kategoria w module nie chcę się wyświetlać, więc innych pomysłów nie mam.

Dziękuje z góry za pomoc.

Jeśli dobrze zrozumiałem problem to rozwiązanie jest następujące:

1. wchodzimy do zakładki moduły w panelu administracyjnym
2. następnie konfigurujemy nasz moduł (chodzi o joomgallery) klikając na niego
3. po prawej stronie w konfiguracji mamy jedną zakładke "PARAMATRY MODUŁU"
4. następnie wpisujemy NUMER, NUMERY kategorii którą/e chcemy wyświetlać (w polu categories) To ważne żeby podać numer a nie nazwę (numer sprawdzamy wchodząc do widoku kategorii w panelu adm. joomgallery)
5. następnie mamy Ignore or show categories, czyli ignoruj albo pokaż kategorie.
6. Wybieramy np ignore i wtedy numery kategorii podane przez nas będą ignorowane. Wybierając opcje show, moduł joomgallery będzie wyświetlał tylko podane przez nas numery kategorii.

To byłoby na tyle :)

coliberek1
13-11-2009, 01:59
Czy jest już wogóle spolszczone to menu joomgallery w panelu admina ? Proszę o odpowiedź

A ja wlasnie juz widzialam zainstalowane po polsku - ale po reinstallu Joomli teraz nie mogę dojść gdzie zmienic język menu na polski.

Czy Ktoś mogłby szepnąć gdzie to zmienic?:D Bo już mi oczy puchną po calym dniu... hii

kowal_naklo
01-03-2010, 12:06
Jeśli dobrze zrozumiałem problem to rozwiązanie jest następujące:

1. wchodzimy do zakładki moduły w panelu administracyjnym
2. następnie konfigurujemy nasz moduł (chodzi o joomgallery) klikając na niego
3. po prawej stronie w konfiguracji mamy jedną zakładke "PARAMATRY MODUŁU"
4. następnie wpisujemy NUMER, NUMERY kategorii którą/e chcemy wyświetlać (w polu categories) To ważne żeby podać numer a nie nazwę (numer sprawdzamy wchodząc do widoku kategorii w panelu adm. joomgallery)
5. następnie mamy Ignore or show categories, czyli ignoruj albo pokaż kategorie.
6. Wybieramy np ignore i wtedy numery kategorii podane przez nas będą ignorowane. Wybierając opcje show, moduł joomgallery będzie wyświetlał tylko podane przez nas numery kategorii.

To byłoby na tyle :)

Witam. Odświeżę temat...
Nie bardzo można to w ten sposób to zrobić tak jak piszesz bo ja np. mam:
Joomla! 1.5.15 Stable oraz
JoomGallery Version 1.5.0.4
i nie mam JoomGallery w modułach tylko w menu Komponenty... a tak nie bardzo mogę odszukać możliwość takiego ustawienia o jakim piszesz, a nie ukrywał bym że tez urządziło by mnie możliwość zrobienia sobie jednej kategorii która nie byłaby widoczna w głównym oknie galerii a z zdjęcia z tej ukrytej kategorii mógłbym umieszczać w artykułach...

Liczę na jakąś pomoc.
pozdrawiam