PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł wypisania się z listy mailingowej Acajoom



sylwekb
27-07-2009, 22:02
Joomla 1,015 + Acajoom News 2,06. Tak szukam i nie mogę nigdzie znaleźć dodatku, który umożliwiłby wypisanie się z listy mailingowej. Czy może ktoś natrafił na taki dodatek?

PeFik
28-07-2009, 09:26
1) po pierwsze jest już Acajoom 4.0
2) po drugie nie wiem czy widziałeś newsletter który generujesz?
bowiem jest tam opcja wypisz się z newsletter'a, a osobnego modułu/dodatku, no cóż niestety nie ma. Może ktoś ci napisze za $$$

sylwekb
28-07-2009, 12:20
Wiem, że jest już wersja 4,0 lecz nie aktualizuję do najnowszej wersji mam zbyt dużo użytkowników zapisanych i obawiam się, żeby coś się nie posypało.
Chyba już niedowidzę bo nie mogę nigdzie przy newsletterach ani tej subskrypcji znaleźć opcji wypisywania się z listy o której piszesz, to faktycznie całkowicie rozwiązałoby sprawę i niepotrzebny byłby dodatkowy moduł.

PeFik
28-07-2009, 12:41
niestety nie mam aż tak starej wersji komponentu jak ty, nie wiem czy najstarsi górale ją nawet pamiętają. Może twoja wersja jeszcze tego nie miała.

Ja bym spróbował:
1) pełny backup
2) odinstalować starą wersję
3) zainstalować nową (już raz to robiłem) i dane zostały zachowane.
4) jakby było źle... zawsze możesz wrócić do wersji z dnia (1)

sylwekb
28-07-2009, 12:57
Dzięki tak zrobię jak napisałeś bo faktycznie wersja jest mocno zabytkowa :-)
Ale właśnie patrzymy u kolegi na wersji Acajoom News 3.2.0 i też jakoś nie możemy tego znaleźć. To powinno być coś takiego jak unsubscribe ale nigdzie tego nie widzimy.

sylwekb
28-07-2009, 14:25
Udało się, tak jak pisałeś. Tylko jedna niedogodność stronę mam w UTF-8, a język Acajoom 4,0 jest iso 8859-2, przekonwertowałem gżegżółką na UTF-8 jednak nadal są krzaki zarówno w Acajoom w panelu administracyjnym jak i modułu subskrypcji. Co może być jeszcze nie tak?

sylwekb
29-07-2009, 13:42
Problem z polskimi czcionkami w najnowszym Acajoom rozwiązałem dzięki instrukcjom http://forum.joomla.pl/archive/index.php/t-17071.html
Jak widać w najnowszej wersji 4 tego nie poprawiono i każdy użytkownik musi samodzielnie to poprawić.