PDA

Zobacz pełną wersję : komentarz CHMOD przy instalacji



boskoff
04-07-2006, 00:07
Witam, podczas instalacji Joomla! 1.0.10 na ekranie instalatora pojawia się komentarz przy liście Dostępu do katalogów i plików:


Aby Joomla! działała poprawnie, musi dokonywać wpisów w pewnych katalogach i plikach.
Jeżeli widzisz gdzieś uwagę, że zapisywanie katalogu jest niemożliwe, musisz zmienić prawa dostępu do tego katalogu (np. korzystając z klienta FTP ustaw CHMOD na 0707)
Jednak, aby zaznaczenie zmieniło się na zielone należy zmienić CHMOD na 777.

Po wybraniu angielskiego języka instalacji w tym komentarzu jest wymieniona opcja 777.

Może to nie jest super istotne, jednak może niektórym sprawić problem.

dar_o
21-07-2006, 15:08
A jak w ogóle to zmieniac ? gdzie I jak wejsc ? bo nie wiem ;/ ..a potrzebuje :)

zwiastun
21-07-2006, 15:32
Oj!, tyle co odpowiadałem w innym wątku. Dokładnie na to samo!

dar_o
21-07-2006, 15:33
Hehe
mi :P ...ale i tak mi sie nie wyjasnilo nic , bo ja dopiero skopiowalem pliki na dysk i chcialem zacząc instalację :) wiec to nie joomlaXplorer pomoze - bo do jomli nei wejde...
;/

zwiastun
21-07-2006, 16:10
Cała Polska czyta dzieciom, jak pisze Rybik, a dzieci nie chcą chyba czytać tylko oglądają. W instrukcji dotyczącej instalacji napisano, że joomla się zainstaluje i wówczas, gdy prawa do tych katalogów będą, jakie są.

Ustawienie 777 z instrukcji angielskiej jest niepoprawne, daje niepotrzebny dostęp wszystkim świętym i nieświętym.

dar_o
21-07-2006, 16:33
Cała Polska czyta dzieciom, jak pisze Rubik, a dzieci nie chcą chyba czytać tylko oglądają. W instrukcji dotyczącej instalacji napisano, że joomla się zainstaluje i wówczas, gdy prawa do tych katalogów będą, jakie są.

Ustawienie 777 z instrukcji angielskiej jest niepoprawne, daje niepotrzebny dostęp wszystkim świętym i nieświętym.

No i się instaluje- swietnie .... ale nie mogę zmienić atrybutów katalogów bez względu na to ile czytam...
wskazany program nie zainstaluje sie bo nie moge zapisac w katalogu media nic ;/

Rybik
21-07-2006, 20:28
jak sie klientem ftp nie da zmieniac chmodow to wyjasnic z adminem serwera ... i do czasu wyjasnienia jakie masz uprawnienia i jakie ma ustawienia serwer (warto zapytac o zablokowane funkcje zeby sie nie rozczarowac) wstrzymac sie z instalacja, bo potem szkoda waszych nerwow w domu i naszych przy odpowiadaniu na posty, ktore nie dotycza bezposrednio Joomla a ustawien serwera.

dar_o
21-07-2006, 22:10
jak sie klientem ftp nie da zmieniac chmodow to wyjasnic z adminem serwera ... i do czasu wyjasnienia jakie masz uprawnienia i jakie ma ustawienia serwer (warto zapytac o zablokowane funkcje zeby sie nie rozczarowac) wstrzymac sie z instalacja, bo potem szkoda waszych nerwow w domu i naszych przy odpowiadaniu na posty, ktore nie dotycza bezposrednio Joomla a ustawien serwera.
No tak,,, te nerwy... ale ja się właśnie pytam - czy problem leży po stronie joomli - (ktorej nei znam i stad moja obecnosc na tym forum), czy serwera - ktorego adminowi placę za utrzymanie strony ( i jak mi cos ogranicza, to mnie to wkurza...)

zwiastun
21-07-2006, 23:56
Z tego, jak pytasz, to wynika tylko to, o co pytasz. Odpowiedź padła. Rozumiem, że pewne rzeczy nie muszą być oczywiste.
Ale tez napisałem wcześniej, że to nie jest forum dla administratorów serwerów. Ponadto wystarczy przejrzeć wątki na forum na temat praw dostępu, by objaśnić sobie prawie wszystko, co trzeba.

dar_o
22-07-2006, 17:15
Juz po problemie. Okazało się, ze wystarczylo zmienic tryb w TC :) z pasywnego na aktywny - i moglem zmieniac uprawnienia do katalogow.
pozdrawiam, Daro