PDA

Zobacz pełną wersję : Kolory czcionek w JA Purity



marcin.szary
28-07-2009, 16:01
Witam
Buduję stronę i niestety nie jestem specjalistą w tym temacie. Przeglądam szukam czytam ....i niestety nie mogę znaleźć rozwiązania.
Mianowicie o ile kolor w treść artykułów mogę sobie zmienić ręcznie (html) natomiast nie mam pojęcia gdzie jest plik i parametr odpowiadający za kolory tytułów artykułów tu dzież tytułu na stronie głównej "Witam ...." ewentualnie plik i parametr odpowiadający za kolor wszystkich czcionek :)
Domyślnie jest czarny #FFFFFF a ja potrzebuje białego #000000.

proszę o rzetelną odpowiedź
strona którą buduje :) http://www.mb-tech.pl
i tak myślę że sporo udało mi się samodzielnie zrobić ale nad tymi czcionkami siedzę i siedzę :mad:
dziękuje z góry za pomoc

Pozdrawiam
Marcin Szary

idek
28-07-2009, 16:11
ja_putity/css/template.css (wiersz 628)

marcin.szary
28-07-2009, 22:02
niestety w podanym wierszu znajduje się :
wiersz 628 .componentheading {
wiersz 629 font-size: 200%;
wiersz 630 font-weight: bold;
}
dzięki ale to nie to :( ale może ktos wie więc poprosze o podpowiedź z góry dziękuje
Marcin Szary
mój plik: http://www.mb-tech.pl/template.txt

Bazyl
28-07-2009, 22:13
Właśnie: dopisz color: red. :)

marcin.szary
28-07-2009, 22:27
dzięki właśnie przedcwilą do tego doszedłem :) dzięki piękne
a jeszcze gdzie można znaleść parametr odowoadający za kolor tekstu artykułów :)??
dzięki z góry
Marcin Szary
ps. Bazyl niestety nie wszycy potrafią tego magicznego słowa użyć :)

s87
28-07-2009, 22:47
Z tego co się orientuję to byś musiał dopisąc nową klasę w stylu CSS,bo jak zmienisz teraz kolor tekstu artykułu to zmieni się też napis MAIN MENU.

marcin.szary
29-07-2009, 08:56
to akurat by mi nie przeszkadzało :) to gdzie można zmienić ten kolor czcionki :) artykułów i MAIN MENU
Pozdrawiam i dzięki
Marcin Szary

Bazyl
29-07-2009, 09:29
Firebug (http://wiki.joomla.pl/Narz%C4%99dzia_projektanta/Firebug_dla_ka%C5%BCdego_projektanta) dla FF.
Polecam...

marcin.szary
29-07-2009, 09:57
Fajne :) ale nie mogę znaleźć tego koloru czcionki zdefiniowanych dla wszystkich artykułów :(

dzięki program na pewno się przyda :)

marcin.szary
29-07-2009, 10:06
Problem polega na tym iż jak wprowadzę artykuł w zapleczu i zdefiniuje za pomocą html kolor dla danego artykułu na biały to niestety ale na zapleczu kolor czcionki zleje się z kolorem tła nie mówiąc o dodatkowej pracy którą tzreba wykonać do zmodyfikowania koloru czcionek w artykule
pozdrawiam Marcin Szary

marcin.szary
29-07-2009, 10:23
Z tego co się orientuję to byś musiał dopisąc nową klasę w stylu CSS,bo jak zmienisz teraz kolor tekstu artykułu to zmieni się też napis MAIN MENU.

z tego co zauważyłem to dodanie w ../nazwa szablonu/CSS/template.css wiersza nr 631 color: #FFF daje poza zmianą koloru tytułów artykułów także zmianę Tytułu "MAIN MENU"

marcin.szary
29-07-2009, 22:14
rozwiązanie znalezione :) mam nadzieję że przyda się innym nowicjuszom :) w .../templates/ja_purity/css/template.css wiersz 96:

p, pre, blockquote, ul, ol, h1, h2, h3, h4, h5, h6 {
margin: 1em 0;
padding: 0;
color: #FFFFFF /* kolor czcionki artykułów oraz MAIN MENU*/
}

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc
Marcin Szary

atomas
21-12-2009, 18:00
ja z kolei nie mogę zmienić koloru aktywnych odnośników w modułach. Np koloru nazwy aktualnie wyświetlanej strony w menu albo aktualnie odwiedzanej w ścieżce powrotu. Już raz mi się udało (przez przypadek) a teraz siedze i nic nie moge wymyślić

POMOCY GONI MNIE TERMIN