PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana logo Joomla



alja9
28-07-2009, 23:49
Proszę o pomoc: jak poprawić fakt, ze nie mogę zmienić logo Joomla na moje, tworząc stronę bezpośrednio na serwerze, w szablonie rhuk_milkyway (opieram sie o pomoc ze strony http://wiki.joomla.pl/Rhuk_milkyway/Jak_zamieni%C4%87_logo podczas gdy udawało mi się to bez trudu na Mov'amp.
Dodam, ze nie mam problemów z dodawaniem artykułów, nowego użytkownika czy zdjęć (jak na moje skromne potrzeby dotyczące zbudowania prostej witryny) ale gdy wchodzę na css.template i dopisuję swój obrazek na miejsce dawnego logo, to po zapisaniu szablon pozostaje jednak NIEZAPISANY( chociaż zmiana została dokonana, zapisana i wygląda tak:

div#logo {
position: absolute;
left: 0;
top: 0;
float: left;
width: 298px;
height: 75px;
background: url(../images/renologojoom.png) 0 0 no-repeat;
margin-left: 30px;
margin-top: 25px;Czy mam zainstalować Joomla od początku i coś ustawić podczas instalacji, czy tez jest jakaś inna rada, której bez waszej mądrej pomocy nie znajdę.
Wygląda bowiem na to, ze mam jedynie prawo do czytania css anie do zapisywania zmian. "Lecture seule" - co się tłumaczy:tylko do czytania pokazuje się także po zmianie w css :confused: buu
Dziękuję za sugestie.

s87
29-07-2009, 00:07
Adres strony?

Zainstaluj Xplorer i bedziesz mogl sobie edytowac pliki css i nie bedzie problemu z zapisaniem zmian.

alja9
29-07-2009, 20:01
Dziękuję za podpowiedz na temat Xplorera. Przyda mi się z pewnością poznać tego menadżera plików, bo moja przygoda z Joomla dopiero się zaczyna i wciąga mnie coraz bardziej.
Jednak z powyższym problemem poradzilam sobie inaczej. Okazało się bowiem, po badaniach, że za każdym razem, kiedy wgrywałam logo na serwer za pomoca klienta, to zwiekszało ono objętosc wielokrotnie i to byl powod, ze nie mogłam go zmienic pozniej w szablonie. Dopiero wczytanie obrazka przez bazę mysql, dało odpowieni rozmiar i co za tym idzie - dalo rezultat.
Nie umiem powiedziec (jeszcze) dlaczego tak się działo (używam filzilla client) ale jestem dosc dumna z siebie, że udało mi się problem rozwiązac:p

idek
29-07-2009, 20:20
Dopiero wczytanie obrazka przez bazę mysql

ŁAŁ! jak to zrobiłaś? :eek::eek::eek:

alja9
29-07-2009, 20:45
Nie użyłam FTP ale bazy plesk-mysql, mojego dzierżawionego serwera. Wcisnęłam guzik "wczytaj" dodając nowy image do katalogu mojego szablonu
i się wczytało... :)

idek
30-07-2009, 00:41
W ramach ścisłości:


Plesk to graficzny interfejs znany ze swojej prostej obsługi, służący do zarządzania mailami, domenami, bazami danych oraz hostingiem...

Więcej informacji o PLESK : swsoft (wersja angielska) (http://www.parallels.com/products/plesk/)
Demo interfejsu : http://www.parallels.com/products/plesk/demo/

źródlo: ovh.pl


co nie zmienia faktu, że sobie poradziłaś, za co gratulacje i słowa uznania, tym bardziej, że (nie dyskryminując nikogo) płeć za tym nie przemawiała ;)
pozdrawiam

zwiastun
30-07-2009, 03:05
@Idku, ale to jest właśnie dyskryminacja! :)
Co ma płeć do radzenia sobie z problemami w prowadzeniu stron. Bez obrazy, ale przykładów durnoty panów zajmujących się tą zabawą mam o wiele więcej, niż podobnych u pań.

alja9
30-07-2009, 08:28
:D Dyskryminuje mnie jedynie moja własna niewiedza bo poza tym:
- jestem kobietą,
- jestem blondynką,
- jestem ze wsi i .... uwielbiam to :)

zwiastun
30-07-2009, 12:35
ooooooooooo! Odrobina lansu nie zaszkodzi? To brakuje jeszcze, że jesteś sexy!
I jak rzekłby nieobecny @Stasio: a gdzie fotka?

alja9
30-07-2009, 17:26
:p oczywiście ze jestem sexy!!!! a fotka... będzie jak zacznę studiować wstawianie avatara!:D