PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł Kursy Walut



curt
28-07-2009, 23:59
Witam,

bardzo potrzebuję na stronę moduł, który wyświetłałby kursy walut powiedzmy w prawym menu na stronie, wiem, że jeset taki do starszej wersji JOOMLA, ale niestety aby działał on w nowszej trzeba dać System Legacy Enable, a gdy to robię, to nie wyświetlają mi się żadne linki. Czy jest jakiś inny sposób żeby działał ten moduł, albo jest już może napisany do nowej wersji?

Bardzo Proszę o pomoc

seba.adm
29-07-2009, 00:06
>>Zobacz Tutaj<< (http://extensions.joomla.org/extensions/search/1/exchange%20rate/) i np wypróbuj >>Ten Moduł<< (http://extensions.joomla.org/extensions/financial/currency-&-exchange/5566/details)

curt
29-07-2009, 00:19
no ten moduł jest trochę brzydki, ale w sume jak ne bedze innego to ten wezme, a nie ma mozliwosci zeby byl modul powiedzmy podobny do tego polskiego z NBP? Bardzo on mi sie podoba...

seba.adm
29-07-2009, 00:42
Podając te linki, wskazałem gdzie szukać potrzebnego modułu, a ten wskazałem jako przykładowy. Przecież wcale nie musisz z niego korzystać i możesz skorzystać z innych dostepnych.

prince15
29-07-2009, 09:28
Ja korzystam z wlepek ze strony http://stooq.pl/pp/ - istnieje możliwość modyfikacji poprzez CSS, do wyboru są waluty, notowania GPW oraz światowe wraz z wykresem.

curt
29-07-2009, 10:08
@prince15

no ten skrypt bardzo mi się podoba, ale jak go dodajesz? Ja chciałem dodać go do kodu mojej templatki, style które były do wklepania dałem do mojego ogólnego pliku ze stylami, javascript do sekcji head, a skrypt z kursami do prawego menu i nic nie wyświetla, dlaczego?


/// problem rozwiązany

curt
29-07-2009, 10:48
kolejny mój problem: jak zmienić, żeby ta tabelka z kursami była wyrównana jako "center" w poziomie? albo chociaz ustawic marginesy?

prince15
29-07-2009, 10:56
Ja bym Ci radził wstawić kod do modułu, a nie bezpośrednio do templatki.

Co do wyśrodkowania to najlepiej ustaw sobie swoje klasy za pomocą css, ewentualnie skorzystaj sobie z tych co są dodawane do skryptu (odpowiada za to #pp_t i wklej sobie margin: 0 auto; powinno pomóc).

zwiastun
29-07-2009, 12:20
@prince: to wcale nie jest lepiej. Oczywiście, szablon staje się trochę rozbudowany, ale zmniejszasz ilośc wykonywanych na serwerze operacji. Umieszczenie niektórych rzeczy wprost w szablonie to jeden ze sposobów optymalizacji strony.

prince15
29-07-2009, 13:50
@prince: to wcale nie jest lepiej. Oczywiście, szablon staje się trochę rozbudowany, ale zmniejszasz ilośc wykonywanych na serwerze operacji. Umieszczenie niektórych rzeczy wprost w szablonie to jeden ze sposobów optymalizacji strony.
Zwiastun zgodzę się z tobą jak najbardziej, jednak jeżeli chodzi o różnego rodzaju wstawki na stronę to mam z tym spore doświadczenie.
Wszystko jest ok dopóki taka wstawka działa, problem pojawia się wtedy gdy np. serwer, z którego pobieramy dane miał awarię i jest niedostępny. Najczęściej co się wtedy dzieje z szablonem - nie chce się odpalić lub wyskakują błędy. Z doświadczenie wiem, że takie wstawki umieszczone w module, minimalizują ryzyko związane z uruchomieniem strony.
Zasugerowałem to tylko ze względu na to, żeby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji (a z tym jest różnie). Ale mamy tyle rozwiązań, że każdy na pewno wybierze te najlepsze.:)