PDA

Zobacz pełną wersję : Zarządzanie użytkownikami - problem



johnybyk
04-07-2006, 09:42
Witam wszystkich.
Mam następujący problem. Umieściłem na mojej stronie komponent submit 2.1 PL, który umożliwia pisanie artykułów widocznych tylko dla użytkowników zarejestrowanych (w menu dałem odnośnik do tegoż komponentu z uprawnieniami registered ). I teraz moja koncepcja: chciałbym żeby artykuły napisane przez użutkownika załóżmy Stefan były widoczne tylko dla niego oczywiście po zalogowaniu). Nadmienię, że dla każdego z użytkowników chcę założyć osobne kategorie, które będą przyporządkowane do jednej sekcji. Czy wie może ktoś jak to zrobić. Ewentualnie może zna ktoś inne rozwiązanie (może jakiś komponent), gdyż ich wpisy nie muszą mieć wcale formy artykułów.

Reasumująć potrzbny mi tak jakby system komunikacji między userami a mną. Ważne jest to żeby to co napisali userzy było widoczne tylko dla nich (po zalogowaniu). To tak jakby prywatna skrzynka nadawcza.

Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Dylek
04-07-2006, 11:29
A Missus (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,90/) na przyklad Ci nie podpasuje?

johnybyk
04-07-2006, 13:35
Dzięki za linka. Jeszcze nie sprawdzałem jak to wygląda, ale myślę, że da radę :D. Jeżeli nie osiągne zamierzonego efektu to spróbuje inaczej. Opiszę jak, może komuś się przyda. Otóż jeżeli mamy submita i doinstalujemy komponent do zarządzania użytkowników CBuilder. Gdy już go mamy to po zalogowaniu użytkownika pod jego prfilem są artykuły właśnie jego i tylko jego. Wystarczy tylko dać linka do komponentu CBuilder i ewentualnie zedytować plik komponentu (żeby od razu bezpośrednio z niego był link do Submita (nowy artykuł). Może się komuś przyda.

Dylek
Ja akurat skorzystam chyba właśnie zMissusa bo akuratnie raczej o takie rozwiązanie mi chodziło.

Pozdro

johnybyk
04-07-2006, 14:33
A jednak missus nie da rady zresztą tak samo jak myPMS II ponieważ obydwa nie mają opcji przeglądania wysłanych wiadomości. Może ktoś ma inną koncepcję?

Rybik
04-07-2006, 17:26
dla malej grupy osob mozna:
zainstalowac proste zintegrowane forum typu joomlaboard, wydzielic forum wewnetrzne tylko dla zarejestrowanych, wszystkie kategorie udostepniac tylko dla administratorow i kazdemu Stefanowi (sorki Zwiastun ;) ) dac moderatora do jednego forum. kategorii czy jak to tam jest

sprecyzuj dokladnie cel zebysmy nie bladzili, czy to musza byc artykuly czy jak ?

johnybyk
07-07-2006, 16:23
Zrobiłem forum bo nie chciało mie się bawić zbtnio w edycje modułów.

Rybik dzięki

Pozdro