PDA

Zobacz pełną wersję : problem dość nietypowy...



astrajos
29-07-2009, 22:48
Przedwczoraj próbowałem zaktualizować Joomlę 1.5.11 do 1.5.12 a potem 1.5.13. W trzech serwisach www. A potem zaczęły się cyrki z edytorem TinyMCE (np. po kliknięciu w artykuł celem edycji wyświetlała się w przeglądarce biała strona, bez niczego, nawet komunikatu o błędzie). Zresztą pewnie znacie temat, bo już się tu nieraz pojawiał. Ale nie w tym rzecz.

Dziś wieczorem admini mojego serwera przywrócili mi pliki na serwerze z backupu sprzed 2 dni. Wszystko pięknie, znowu mam Joomlę 1.5.11, niby jest ok. Tyle że jest ustawiony w trybie No Editor, a kiedy próbuję zmienić na TinyMCE (wersję sprzed update'u Joomli, działającą mi do poniedziałku świetnie), to mi wyskakuje coś takiego:



Delete failed: 'e00eb22e9855a8685c1b86b946a68d1d'
Delete failed: '5f1a0410e09e14912d0d424e5f6592e8'
Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego

Co mam teraz zrobić? :( Nie ukrywam, że bardzo mi zależy na czasie, strona mojej firmy jest przez ten bug totalnie zablokowana, to samo ze sklepem internetowym (który miał ruszyć w tym tygodniu) i portalem :/ Być może to jakiś banał, o którym nie pomyślałem, sam już nie wiem, po 30 godzinach ręcznego grzebania w plikach Joomli mam już dość i chcę wrócić do "normalnej" pracy (mam teraz przez to wszystko straszne opóźnienie), a nie mogę :(

Wyedytowałem pod TC/N++ plik configuration.php - w 4. linijce mam:


var $editor = 'tinymce';

tak, jakby wszystko było w porządku. Tymczasem uparcie w konfiguracji wyświetla mi,że mam No Editor :/ No i ten biały ekran się pojawia. Nie dość, że nie mam możliwości edycji już istniejących artykułów, to jeszcze nie mogę dodawać nowych :( Stoję z robotą na maxa, pomóżcie proszę :/