PDA

Zobacz pełną wersję : Title dla strony wyszukiwania



articool
30-07-2009, 17:50
Witam wszystkich,

Chciałbym zapytać czy wie ktoś może w jaki sposób i w którym pliku dokonać zmian aby po wpisaniu jakiegoś szukanego wyrazu w wyszukiwarkę na stronie z wynikami osiągnąć inne title i description?

Obecnie wygląda to tak, że po wpisaniu w wyszukiwarkę szukanego wyrazu na stronie z wynikami mam:

Title: "nazwa strony" - szukaj
Descritpion: "Taki sam jak dla strony głównej"

Chciałbym żeby było np. tak:

Title: "szukany wyraz" | "nazwa strony"
Descritpion: Wyniki wyszukiwania dla "szukany wyraz"

Pozdrawiam.

malkowitch
06-08-2009, 00:50
Potrzebna Ci jest modyfikacja komponentu wyszukiwarki Joomla lub co łatwiejsze skorzystanie z Template Ovverrides:
http://wiki.joomla.pl/Beez/Przes%C5%82anianie_standardowych_szablon%C3%B3w

Jola
06-08-2009, 02:26
Witam,
za dodanie tytułu strony w komponencie com_search odpowiedzialny jest plik:
components/com_search/views/search/view.html.php
funkcja tam zastosowana to:

$document->setTitle( $params->get( 'page_title' ) );a zmienna przechowująca wyszukiwaną frazę to:

$searchwordPozdrawiam

articool
06-08-2009, 09:47
Dzięki za zainteresowanie i za odpowiedzi.

Mój błąd, że nie podałem wersji mojej J i myślę, że Jolaass podałaś rozwiązanie dla Joomla 1.5 a ja mam 1.0.15.

Idąc za Twoją podpowiedzią poszukałem i znalazłem jedynie coś takiego:

w pliku /components/com_search/search.php


// page title
$mainframe->setPageTitle( _SEARCH_TITLE );

Niestety, żadne zmiany w tej linijce nie są widoczne na stronie. Cały czas jest jak było :(

Jola
06-08-2009, 19:14
Witam,
dział, w którym piszesz wskazuje na wersję 1.5.
Szukasz dobrze, ale nie do końca. W tym pliku są dwa miejsca gdzie występuje:
$mainframe->setPageTitle( _SEARCH_TITLE ); Zmiany zastosowane przy drugim wystapieniu przynoszą skutek. :)
Pozdrawiam

articool
07-08-2009, 09:08
Witam raz jeszcze,

Prawda nie doszukałem :) Udało mi się zrobić zmieniające title. Co prawda efekt nie jest do końca zadowalający, bo nie udało mi się uzyskać schematu "szukany wyraz" | "nazwa strony", a jedynie "nazwa strony" - "szukany wyraz", ale jak to mówią lepszy wróbel w garści... :)

Teraz pozostaje jeszcze description :)

articool
28-08-2009, 16:46
Obecnie w kodzie zrobiłem coś takiego:

$mainframe->setPageTitle( $searchword );
Sprawiło to, że tytuł mojej strony wygląda według schematu "nazwa strony" - "szukany wyraz"

Czy wie ktoś może jak powinienem przerobić tą linijkę aby otrzymać tytuły według schematu "szukany wyraz" | "nazwa strony" ?

Będę szczerze wdzięczny za pomoc :)

Jola
28-08-2009, 22:32
Witam,
jak kod na to wskazuje, rozwiązania trzeba szukać w funkcji: setPageTitle() (includes/joomla.php).
Jednak wprowadzone w niej zmiany będą miały skutek dla całej witryny.
Proponuję napisać - na podstawie setPageTitle() - nową zmodyfikowaną funkcję np. setPageTitle1() i ją wywoływać z komponentu com_search :
$mainframe->setPageTitle1( $searchword );
Pozdrawiam