PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść cały serwis o jeden katalog wyżej ?



norek123
31-07-2009, 02:47
Szukałem informacji na ten temat ale w większości bylo to przenoszenie z lokalnego komputera na serwer web. W moim przypadku zmiana dotyczy tylko przeniesienia z podkatalogu /joomla do głownego katalogu na lokalnym serwerze.
Czy jest jakaś prostsza metoda niż od nowa robienie instalki ?
Czy nawet jak już zrobie instalke przez .configure to czy nic mi sie nie posypie ?
I ostatnie pytanie jak zmienic domena.com.pl na www.domena.com.pl w joomli bo tylko głowna strna chodzi mi jako www.

Przelraszam za banalne problemy ale niestety siedzę parę godzin w tym i nie moge rozgryźć tematu a boje sie przenosić serwis w obawie o utrate kilku dni pracy.

PeFik
31-07-2009, 09:41
w przypadku joomla 1.5.x - wystarczyło skopiować pliki z folderu ABC do głównego. Możesz to zrobić sam za pomocą FTP, albo poproś admina, zrobi to w 45 sekund.

w przypadku joomla 1.0.x - to samo , ale trzeba zmienić ścieżkę w pliku configuration.ini

norek123
31-07-2009, 11:23
Mam problem ze zlokalizowaniem tego pliku. Chodzi o ten configuration.ini Konfiguracje o której mówiłem widze w pliki configuration.php. Czy ten plik miales na mysli ?

trzepiz
31-07-2009, 11:45
tak, ten plik miał na myśli :)

norek123
31-07-2009, 11:52
A w takim razie gdzie serwis trzyma informacje na temat bazy danych ? 1.5 trzymal wlasnie w configuration.php a tu tych informacji o bazie nie widzę

trzepiz
31-07-2009, 13:22
$mosConfig_host = 'localhost'; //serwer bazy danych
$mosConfig_password = 'haslo'; //hasło do bazy
$mosConfig_db = 'nazwa bazy'; // nazwa bazy danych
$mosConfig_user = 'użytkownik bazy'; //użytkownik bazy danych


o ile nic nie pomieszałem ...

alex51
31-07-2009, 13:46
Przenosząc serwis na inne miejsce na tym samym serwerze nie musisz zmieniać wpisów dotyczących bazy danych, a jedynie ścieżki dostępu w pliku configuration.php. Zwykle baza znajduje się w innym miejscu, niż pliki systemowe joomla. Użyłem określenia "zwykle", bo dotyczy to większości płatnych serwerów, jako, ze jest to bezpieczniejsze i nie obciażające serwera rozwiązanie. Skoro przenosisz na localhoscie, to też bazy nie ruszasz, tylko pliki joomla.