PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę wybrać metodę wysyłki! Standard Shipping: PLN6.09 - Jak zmienic?



Michalo1994
31-07-2009, 23:23
Witam, kiedy klient cos zamawia, to 2 kork to metoda wysyłki:)
MAm tam takie coś:
Proszę wybrać metodę wysyłki!
Standard Shipping: PLN6.09\

Jak zmienić Standard Shipping na "wpłata na konto"
i dodać "za pobraniem"?
z góry dziekuje:)

idek
01-08-2009, 02:06
'ziomboy' nie będe ukrywał niechęci do odpowiadania na Twoje problemy, bo 99% z nich zostało już co najmniej dwukrotnie opisanych, zatem zainteresuj się tym, co zostało już napisane, zamiast pisać po to, by ktoś znowu musiał pisać...

http://wiki.joomla.pl/VirtueMart/Konfiguracja_-_Wysy%C5%82ka

(...) i nie grzesz więcej.. ;)

Michalo1994
01-08-2009, 10:41
to co mi dałeś już dawno czytałem, ale i tak się nie da zmienić nazwy:(
CZytałem a forum virtuemart że trzeba w bazie grzebac, nie chce mi się:(


W 4 kroku jest taki formularz:
Jeśli chcesz możesz zostawić dla nas notatkę dołączoną do zamówienia:

W którym to jest pliku, bo chciałbym to zmienic:)

Jola
01-08-2009, 17:34
Witam,
widzę, że próbujesz modyfikować zawartość Joomli na własny użytek ale nie za bardzo wiesz gdzie znaleźć potrzebne wpisy. Proponuję, jeśli nie masz, zainstalować lokalnie Joomlę z potrzebnymi dodatkami plus program, który oferuje przeszukiwanie plików (ja używam PSPad). Nie będziesz musiał czekać aż komuś się "zachce" zrobić to za Ciebie. PhpMyAdmin też oferuje możliwość przeszukiwania bazy w poszukiwaniu ciągu znaków.
Wyrażenie Standard Shipping: występuje w plikach wielokrotnie
Pozdrawiam

szczepes
16-08-2009, 01:02
nie zmieniasz tego. Aby ustawić możliwości wyboru formy wysyłki musisz (poza Standard Shipping ...) trzeba wprowadzić kilka ustawień (w panelu sklepu):
- w ustawieniach głównych jest zakładka "wysyłka", tam zaznaczasz tylko "Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !"- następnie w menu"wysyłka" wprowadzasz nazwy spedytorów (u mnie np. jest dwóch Poczta Polska i UPS).
- kolejny krok to stworzenie listy stawek wysyłkowych, w menu "wysyłka" znajdziesz "Utwórz stawkę wysyłkową" wykorzystujesz formularz, który tam znajdziesz (wprowadzasz własny opis stawki wysyłkowej, wybierasz spedytora, itp.) Ważne jest ustawienie przedziału wagowego tworzonej stawki i ceny wysyłki (paczka pocztowa 0,5 kg kosztować będzie mniej niż 2,5 kg).
- Na koniec trzeba pamiętać, że każdy produkt musi mieć wprowadzoną swoją wagę i ew. wymiar (tu też mogą być różne wartości kosztów wysyłki).
U mnie doskonale się spisuje taka konfiguracja, klient dodaje do koszyka itd. na koniec zamawiana ma do wyboru zawsze dwie opcje wysyłki (Poczta Polska lub UPS) ze wskazanym kosztem (zależnym od wagi)