PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa adresu podczas przekierowania



tratatatata90
01-08-2009, 10:50
Witam!

Mam problem dotyczący adresu do mojej strony. Przeszukałem forum i nie znalazłem do końca odpowiedzi.

Kiedy wchodzę na adres mojej domeny mojastrona.pl, to automatycznie przenosi mnie na adres stronki w moim hostingu, w tym przypadku: mojastrona.freecp.net/joomla/
Kiedy przejdę np. do podstrony "kontakt", to mój link wygląda tak: mojastrona.freecp.net/joomla/kontakt.html
Czy jest możliwość osiągnięcia takiego adresu: mojastrona.pl/kontakt.html ?

Korzystam z Joomli 1.5.12. W innym temacie dowiedziałem się, że w starszej wersji Joomli takie rzeczy zmienia się w configuration.php. Próbowałem u siebie, ale nie wiem dokładnie gdzie to jest.

Czy wie ktoś jak to zmienić? Da się w ogóle tak?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Bazyl
01-08-2009, 11:00
Przeczytaj u hostingodawcy o podpinaniu domen.

indego
01-08-2009, 11:05
W konfiguracji serwera, w opcji ustawienia domeny na serwerze musisz ją przekierowac na katalog /joomla

tratatatata90
01-08-2009, 11:37
Dziękuję za pomoc
Może wyjaśnie to dokładniej na moim przykładzie.

Po wejściu na stronę trombonastic.pl przekierowuje mnie tak jak chciałem na stronę trombonastic.freecp.net/joomla/

Chodzi mi tylko o to, żeby zamiast adresu trombonastic.freecp.net/joomla/, wyświetlało trombonastic.pl

Wtedy jeśli np. wejdę w podstronę "kontakt", to link wygląda tak:

trombonastic.freecp.net/joomla/kontakt.html

a mnie chodzi o uzyskanie takiego efektu:

trombonastic.pl/kontakt.html

i analogicznie do każdej podstrony (repertuar, galeria itd.)


Czy da się tak w ogóle ustawić? Jeśli tak, to w jaki sposób?
W managerze firmy u której kupiłem domenę, czy może cPanelu mojej firmy hostingowej lub w Joomli?

Chcę uzyskać taki efekt bez korzystania z subdomen (czyli nie tak: kontakt.trombonastic.pl)

Z góry dziękuję

-------------------------------------------------------------

Wszystko już działa. Musiałem przenieść joomlę do głównego katalogu. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

gripsy
07-08-2009, 17:22
Pewnie istalowałeś z trombonastic.freecp.net/joomla
Dlatego zmień w configuration.php zmienną livesite z trombonastic.freecp.net/joomla/ na trombonastic.pl
Nie zapomnij modemę trombonastic.pl przekierować na folder /joomla/