PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz test z wynikiem



indego
02-08-2009, 16:24
Czy jest możliwośc stworzenia przy pomocy BreezingForms formularza w ktorym jest mozliwośc zaznaczenia poprawnych odpowiedzi, a na koncu otrzymać wynik? Chodzi mi o stworzenie testu z języka angielskiego, w ktorym można sprawdzić swoją wiedzę. Proszę o wskazówki, ew. o przesłanie linka do instrukcji (moze byc po angielsku). Niestety na temat BreezingForms w sieci jest niewiele informacji.
Chyba, że znacie inne komponenty lepiej nadające się.

zwiastun
02-08-2009, 16:35
Na temat tego komponentu na stronie projektu jest informacji i materiałów jak rzadko na której.
Proponowałbym raczej poszukać komponentu do quizów

indego
03-08-2009, 11:50
Dziekuje za naprowadzenie, faktycznie komponent do quizów jest najbardziej odpowiedni. Pobrałem z zasobów joomla.pl com_quiz (http://www.joomla.pl/component/optio...258/Itemid,66/) ale niestety nie wyświetlają się w nim polskie znaki, a w ich miejsce pojawiają się �
Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

big_krzysiek
03-08-2009, 11:57
zobacz tez program hot potatoes (http://hotpot.uvic.ca/), nawet ciekawy...:-)...

zwiastun
03-08-2009, 12:12
com_quiz był napisany do Joomla 1.0. Nawet nie wiem, czy działa na Joomla 1.5. Poszukaj czegoś nowocześniejszego.

indego
03-08-2009, 17:31
big_krzysiek, program ciekawy, wolalbym jednak komponent, ktory bedzie zainstalowany w PA Joomli, strone nie robię dla siebie, wiec mogloby to byc utrudnieniem dla osoby ją obslugujacej. ale dziekuje za link, program z pewnoscia mi sie przyda na przyszlosc

zwiastun, com_quiz działa pod 1.5 i nawet fajnie działa i najwazniejsze ze komponent jest w naszym ojczystym jezyku, szukałem czegos innego, ale com_quiz najbardziej przypadł mi do gustu. Czy istnieje jakas mozliwosc zamiany kodowania, tak zeby polskie znaki wyswietlaly sie poprawnie. Problemem zapewne jest to, że spolszczenie jest w pliku php, a nie w ini

zwiastun
03-08-2009, 17:46
Wystarczy przekodować na utf = jest zapewno w ISO 8859-2

indego
03-08-2009, 18:23
Bardzo proszę o naprowadzenie jak dokonać zmiany tego komponentu z iso na utf, strasznie mi zalezy na tym komponencie. Przegladnalem forum pod kontem przekodowania, ale nie znalazłem konkretów, tzn. jest tego strasznie dużo, ale nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego. Jeśli ktoś zna post z podobnym problemem to proszę o podanie linka.

zwiastun
03-08-2009, 18:28
No, wiesz co!!! Gżegżółka lub jakikolwiek edytor, który potrafi odczytać i zapisać w różnym kodowaniu!

indego
03-08-2009, 18:51
Nie sądziłem ze to bedzie takie proste. Dziękuję.