PDA

Zobacz pełną wersję : JPG duże a wgrywa się małe, problem!!!



guina
02-08-2009, 18:27
Witam!!!
Mam wgrana galerię w html, pliki mam wgrane na serwer przez joomle, problem następujący, część z wgranych wcześniej plików była z rozszerzeniem JPG(DUŻE LITERY) gdy wgrywam kolejne pliki na podmiankę z dużym JPG, niestety wgrywa się małe jpg przez co nie działa mi galeria :/
mam html kody całych galerii. ale nie mam pojęcia gdzie się podstawia html ze zmianami, więc musze podmienić wcześniej wgrane zdjęcia, wiem zamotane to i osioł jestem;)
POMÓŻCIE!!!

http://www.ladamlatea.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=80

galleryjka moja taka, pomóżcie bo nie ma kto :(

nikszal
02-08-2009, 21:06
Galeria działa. Brakuje jedynie jednego pliku k4.JPG.

guina
02-08-2009, 21:17
Galeria działa. Brakuje jedynie jednego pliku k4.JPG.

ale cześć tych zdjęć chce wyrzucić, i wstawić inne, wszystkie stare zdjęcia maja rozszerzenie JPG, gdy wgrywam nowe zdjęcia usuwając stare, z tą sama nazwą z dużym JPG, wgrywa się ono jako małe jpg przez co właśnie plik k4 nie działa.

i to tez problem, czemu wgrywając duze JPG wgrywa się małe jpg? i nie mogę podmieniać zdjęć:(

nikszal
02-08-2009, 21:26
W jaki sposób wgrywasz pliki graficzne?

guina
02-08-2009, 21:30
W jaki sposób wgrywasz pliki graficzne?

W dziale WITRYNA->MEDIA ( i tam na dole, przeglądaj i wczytaj), i tam właśnie przerabia mi się z JPG na jpg.

nikszal
02-08-2009, 21:36
U mnie wielkość liter rozszerzenia pliku (*.jpg, *.JPG) nie ma znaczenia. Grafiki wyświetlają się jednakowo.

guina
02-08-2009, 21:47
U mnie wielkość liter rozszerzenia pliku (*.jpg, *.JPG) nie ma znaczenia. Grafiki wyświetlają się jednakowo.

ale ma to znaczenie gdy galeria jest w html a pliki tam zapisane są jako duże JPG. niestety nie mam możliwości podmienienia html <bezradny>

nikszal
02-08-2009, 22:01
To wgraj pliki przez FTP i ewentualnie popraw rozszerzenie na duże litery.

guina
02-08-2009, 22:04
To wgraj pliki przez FTP i ewentualnie popraw rozszerzenie na duże litery.

oo to poproszę instrukcję gdzie to FTP, i gdzie tam można edytować, bo tak jak wcześniej wgrywałam, nie doszłam do opcji edycji plików :/

big_krzysiek
02-08-2009, 22:48
program total commander , filezilla...lub kilka podobnych... sciagnij, zainstaluj, podaj dane do serwera, wgraj pliki odznaczajac w ustawieniach opcje "zamien nazwy na male litery"

guina
02-08-2009, 22:53
dziękuję :*
Zobaczę co z tego wyjdzie :)