PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart problem z rejestracją



Pajlok
03-08-2009, 14:08
Witam. Miałem problem z rejestracją użytkowników ponieważ gdy się ktoś zarejestrował to nie mógł wejśc w swoje konto i kupić coś. Chciałem posprawdzać w VirtueMart > ustawienia główne > wyświetl moduły ale teraz coś chyba nagrzebałem i jak wchodze na stronę i chcę się zarejestrować to mi pisze
"Error: You do not have permission to access the requested module."
Czy jest jakiś sposób żeby przeinstalować te moduły? Chodzi mi o te:
http://wiki.joomla.pl/VirtueMart/Modu%C5%82y
Proszę bardzo o pomoc bo teraz roz******ył mi się cały sklep i nie wiem jak to naprawić.
Virtuemart 1.1.3, Joomla 1.5.9

zwiastun
03-08-2009, 14:26
1. To nie są moduły Joomla!, co zresztą jest tam wyraźnie zaznaczone - to są elementy składowe Virtuemart
2. Co Ci ma dać "przeinstalowanie" tych modułów? Ćwierkasz, bo wydaje Ci się, że ladnie?
3. Nie rozumiemy, co to znaczy, że Ci się roz******ył cały sklep. Możesz dać ogłoszenie w dziale zleceń, by Ci ktoś naprawił albo zrobił od nowa.
4. Na przyszłość naucz się nie poprawiaj tego, co nie jest zepsute.

Pajlok
03-08-2009, 14:31
@edit
mam teraz ten sam problem co tutaj:
http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=53077.0
ale niestety nie znam angielskiego i nie wiem jak go rozwiązać, dokładnie też nie mogę wejść w stronę konta, a nowi kleinci są jako registred a nie są w żadnej grupie virtuemartu :/

@edit
naprawiłem, zainstalowałem sklep od nowa na movampie i ustawilem w moim moduly tak samo jak w movampie i dziala, temat do zamknięcia.

Tom:-)
01-04-2011, 16:36
Co może być przyczyną że podczas instalacji komponentu ukazuje mi się komunikat (przy imporcie przykładowych danych):
ERROR
You do not have permission to access the requested module.

nikszal
01-04-2011, 18:46
Sprawdź swoje uprawnienia do plików i katalogów.

Tom:-)
01-04-2011, 22:17
Chodzi tylko o to:
Upewnij się, że używane podczas instalacji katalogi są zapisywalne (administrator/components, /components, /modules, /plugins lub /mambots, /tmp, /media. W Joomla 1.5 informacje o prawach dostępu do katalogów znajdziesz na stronie Pomoc → Informacje o systemie → Prawa do katalogów. Jeśli standardowe ustawienie praw na 755 powoduje problem, na czas instalacji można dokonać zmiany na 777, np. posługując się komponentem eXtplorer. Po instalacji należy przywrócić ustawienie 755!

Jeśli tak to tak mam

nikszal
01-04-2011, 22:28
Menu Pomoc / Informacje o systemie / Prawa do katalogów - masz tam wszystko na zielono?

Tom:-)
02-04-2011, 01:18
Dokładnie tak... Wszystko jest zapisywane. Na świeżej instalacji J! chciałem postawić sklep i tu się ukazuje błąd. Wersja sklepu 1.1.8. Pobrana ze strony producenta

nikszal
02-04-2011, 13:59
A gdzie masz hosting? Strzelam - na home.pl ??

Tom:-)
02-04-2011, 15:41
Strzał poprawny. Może dlatego że z kalibru 9mm :-). A po za żartami to na home.pl nie miałem takich sytuacji. Ostatnio musiałem w plikach instalacyjnych bazy dokonać zmiany z: TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM w związku z aktu bazy

nikszal
02-04-2011, 16:20
Średnio co drugi post opisujący problemy związany jest z hostingiem na home.pl. To chwalebne, że ta firma dba o aktualizację oprogramowania serwerów, ale jednak rodzi się pytanie, czy nie za bardzo poszli do przodu. Więcej jest z tym problemów niż udogodnień.

Musisz liczyć na pomoc, tych którzy hostują na home.pl. Ja się do nich nie zaliczam. Wykupię konto na home.pl tylko wtedy, gdy zacznę cierpieć na chroniczny brak kłopotów. Tak dla rozrywki i podszarpnięcia zdrowia psychicznego.

Tom:-)
02-04-2011, 16:23
Czyli pozostaje modlitwa kilku mailowa do Admina?

nikszal
02-04-2011, 16:28
"Molestuj" go ile wejdzie. W końcu to on musi dbać o zadowolenie swych klientów.

Tom:-)
06-04-2011, 15:15
W pliku:
1. virtuemart.installation.joomla.sql trzeba zmienić wpis z TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM (plik znajduje się w archiwum: admin_files.tar)
2. W deklaracji tabeli :
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_vm_waiting_list` (
`notify_date` timestamp(14) NOT NULL,

usuń długość pola typu timestamp przechodząc do postaci:
`notify_date` timestamp NOT NULL
3. Instaluj komponent :DD