PDA

Zobacz pełną wersję : Read more przestał działać



wuzel_77
03-08-2009, 15:46
Witam,
i z góry przepraszam, że pierwszy post i od razu problemy :)

Mam "mały" problem z przycikiem "Read more" w edytorze artykułów. Przestał mi działać - jak na niego najadę kursorem, to wyświetla się link http://adres/administrator/# (przerzuca na główny panel admina) (adres to oczywiście adres strony).
Nie ma przy tym znaczenia używany język backendu czy szablon. A najśmieszniejsze, jak postawiłem nową stronę, golutką 1.5.14, to jest to samo - czyli to także nie jest winą zainstalowanych dodatków.
Wrzucanie tagu
<hr id="system-readmore" /> też nic nie daje i jestem w kropce.
W istniejących już artykułach, wstawiony wcześniej readmore działa, póki nie próbuję edytować artykułu. Wtedy zwykle przestaje on działać, choć raz zdażyło mi się, że cały artykuł został zastąpiony słowem "undefined".
Tak jak pisałem, joomla 1.5.14 plus pakiet językowy z joomla.pl, na serwerze php 5 i sql 5.
Wie ktoś, jak z tym sobie poradzić? Z góry wielkie dzięki.

ksiadz
07-08-2009, 01:08
mam ten sam probelm:/

idek
07-08-2009, 08:50
i zapewne panowie używają JCE? on ma własny przycisk znajdujący się chyba całkowicie na końcu paska narzędziowego, jak najedziecie na niego, pokaze się tooltip, to poczytajcie... :)

żeby uprzedzić, że zaraz nie działa guzik do grafiki, to powiem, że JCE ma także swój przycisk i jest chyba 3 czy 4 od końća :)

wuzel_77
07-08-2009, 09:13
No właśnie nie. Używam TinyMCE (to co się defaultowo instaluje z joomlą). Od wszystkiego przejrzałem wszystkie przyciski (panel extended) i nie ma w nim innego przycisku do tego.
Instalnę tego JCE i zobaczę jak to tam będzie wyglądało.

EDIT: W JCE działa, i rzeczywiście przycisk jest inny. Natomiast w tinymce dalej nic :(

artmajster
09-08-2009, 14:59
co właściwie dzieje się z tymi przyciskami i dodatkowymi oknami

u mnie nie działa ani wstawianie obrazka ani więcej ze standardowych przycisków na dole

z tego co widzę to sporo ludzi ma z tym problem a rozwiązania brak :(

KYCu
09-08-2009, 15:11
Moja propozycja:

* jeżeli używasz FireFox, wyłacz AdBlock bądź dodaj administrowaną witrynę do wyjątków
* Jeżeli używasz innych programów do blokowania reklam (np AdMucher), wyłącz je przed zalogowaniem sie do PA bądź jak w przypadku FireFox, dodaj administrowaną witrynę do wyjątków

Już dawno zauważyłem problem, że Joomla źle reaguje na różne tego typu programy / pluginy. Obecnie używam różnych przeglądarek, a w każdym programie / pluginie do reklam, w wyjątkach mam dodaną każdą witrynę, którą administruję i z edytorami Joomla nie mam problemów.

artmajster
09-08-2009, 16:36
Niestety to chyba nie w tym rzecz
okna pojawiają mi się na przyciemnionym tle wszystko jak należy
jednak nie można np. wstawić obrazka
załadować na serwer mogę, ale po wybraniu obrazka i kliknięciu wstaw nic się nie dzieje
natomiast jak kliknę na przycisk "Read more" przeglądarka niby zaczyna coś "ładować" ale to trwa w nieskończoność

myślę że to coś z systemem joomla tylko nie bardzo mam pomysł co :(