PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon - separator miedzy newsami, kolor czcionki dla tabeli, kolor menu rozwijanego



Jox
04-08-2009, 14:44
http://lgdw5.matrix.inten.pl/nowyserwis1.5/templates/themza_j15_09/css/manutd.css

http://lgdw5.matrix.inten.pl/nowyserwis1.5/templates/themza_j15_09/css/template.css

U góry są dwa pliki .css : -)
A teraz do rzeczy. Adres strony: http://lgdw5.matrix.inten.pl/nowyserwis1.5/
1) Pojecią bladego nie mam jak zrobić separator miedzy newsami - chociażby zwyklą kreche

2) Kiedy klikniemy w link "O drużynie" chciał bym by nie otwierało środa strony po lewej : ) Tylko żeby rozwijało sie menu samo.

3) Kiedy kliknę w link "O drużynie" na zielono zaznacza mi sie całe podmenu "O drużynie"...A chodziło mi o efekt żeby tylko samo "O DRUŻYNIE" mi sie zaznaczało : )

4) Chyba nasmieszniejsze w całej sytuacji : ) Prawa kolumna (granatowa). Ustawiłem sondzie przyrostek _rightcolumn bo inaczej mi sie ona rozjeżdzała...Niestety o ile mod loginu działa (słowa są na biało) o tyle w w module sondzie jak na stronie. Czarne słowa. Ten sam problem tyczy sie linków w prawej kolumnie z tym ze z nimi nic nie kombinowalem bo kompletnie nie wiem o co biega.

Czy może ktoś z tutejszych przybyszy zna odpowiedźi na nurtujące mnie pytania ? : ) Walczyłem ale poniosłem porażkę : ) Po 3 dniach poddaje sie z tymi "problemami" : )

Z góry dziękuje za pomoc i mam nadzieje ze nie złamałem żadnego z regulaminów czy tez prawa zwyczajowego ; -)

Widziałem w prawdzie ten przyklejony temat :) Ale np. z poll (sonda) nic nie dziala :>

Paweł

Bazyl
04-08-2009, 17:15
Złamałeś, złamałeś...

Firebug - lekarstwo na wszystko... Podglądasz kod, zmieniasz ustawienia na żywo, uzupełniasz arkusz css...

KYCu
04-08-2009, 22:39
Złamałeś, złamałeś...

Firebug - lekarstwo na wszystko... Podglądasz kod, zmieniasz ustawienia na żywo, uzupełniasz arkusz css...
Pomagamy :p

Jox

ad 1 w pliku template.css dodaj chociażby

.article_separator {
border-top:1px solid silver;
}

ad 2 poszukaj modułu menu na extensions.joomla.org

ad 3 ... jak ad 2 + dostosuj css ;)

ad 4 do template.css dodaj

.poll_rightcolumn,
#rightcolumn a {
color:white;
}

Jox
04-08-2009, 23:23
Aj myślałem że sie bez modułu obejdzie.. No ale jak mus to mus :)

Co do ad 1 i ad 4
Jak na stronie...Rozwiązania połowiczne : )

Ad1 separator owszem pojawił sie w formie kropki :) starałem sie go widthem rozciagnac a potem poprzez border-right i owszem rozciąga sie : ) ale w wysokości kreska ma przynajmniej z 10 - 20 px :> nie wiem jak ustawić by miała 1px

Ad4 no i tu też połowiczne rozwiązanie : ) linki sa białe :) niestety sonda ciemna : )

PS. przepraszam jeżeli złamałem jakiś punkt w regulaminie :) wydaje mi sie ze chodzi chyba o wielowątkowość w temacie

Dziękuje za dotychczasową pomoc i zainteresowanie.

Pozdrawiam
Paweł


//edit
AD4 naprawione. Nadałem samemu pollowi wartosc kolumny i skasowałem z PA z modulu _rightcolumn Dziekuje za inwencje
Jeszcze jakbyś mógł a propo separatora pomoc

KYCu
04-08-2009, 23:54
separator

span.article_separator {
display:block;
width:100%;
height:2px;
border-top:1px solid silver;
}

co do sondy, żeby się nie rozjeżdżała (mogę się mylić)

#rightcolumn table.poll {
width: (taki jak width rightcolumn)
}

lub

#rightcolumn form {
width: (taki jak width rightcolumn)
}

#EDIT

poprawka w span.article_separator
height:2px na height:2px; ... a różnica w wyniku poprawki kolosalna ;)

Jox
05-08-2009, 09:42
Dziękuje serdecznie :) Wszystko śmiga, aż miło popatrzeć : -)

Pozdrawiam gorąco
Paweł