PDA

Zobacz pełną wersję : Opóźnienie w wyświetlaniu zmian



QkiZ
04-08-2009, 19:33
Od pewnego czasu mam dziwny problem na swojej witrynie postawionej na Joomli 1.5. Kiedy dokonuje jakichkolwiek zmian w panelu admina np, dodaje zdjęcie do galerii, nie jest ono widziane od razu tylko po jakiś 10 minutach. Wszelkie zmiany pokazują się na głównej stronie po takim dużym opóźnieniu. Próbowałem już różnych sposobów, ale cały czas to samo. I dotyczy to tylko frontu (głównej strony) a nie panelu admina.

KYCu
04-08-2009, 21:20
A przypadkiem nie masz włączonej pamięci podręcznej?
Konfiguracja -> System -> Pamięć podręczna

Po wyłączeniu wykonaj jeszcze jej oczyszczenie.
Narzędzia -> Pamięć podręczna -> Zaznacz wszystko i usuń

Może pomoże ;)

QkiZ
04-08-2009, 21:46
wielkie dzięki. pomogło. po co w ogóle ta opcja jest skoro takie myki sie dzięją?

PeFik
04-08-2009, 21:52
do tego samego co masz cachowanie w przeglądarce, szybciej działa strona

KYCu
04-08-2009, 21:53
Szukamy i czytamy

www.pomoc.joomla.pl

Dynamiczne generowanie stron w Joomla! powoduje, że ilość zapytań kierowanych do serwera bazy danych jest ogromna. Każdy sposób zmniejszenia tej ilości powoduje wydatne przyspieszenie przesyłania stron do przeglądarek użytkowników i odciąża pamięć serwera. Jednym ze sposobów jest tzw. buforowanie danych - przechowywanie w specjalnym katalogu pamięci podręcznej na serwerze stron lub elementów stron, których zawartość nie zmienia się zbyt często.

http://wiki.joomla.pl/Dodatek_System_-_Pamięć_podręczna

QkiZ
04-08-2009, 22:00
no ok, ale jeśli strona mi się nie zmienia przez 15 to takie cachowanie traci sens. wiem, że mozna cachowac moduły, komponenty itd. jak ustawić tego cacha, żeby wykrywał zmiany w serwisie?

KYCu
04-08-2009, 22:14
jak ustawić tego cacha, żeby wykrywał zmiany w serwisie?
Wyłącz pamięć podręczną. Chyba o to Ci chodzi aby witryna wyświetlała aktualizacje na bierząco? ;)

QkiZ
05-08-2009, 09:56
Twoja odpowiedź nadaje się do demotywatorów;)

Jdwind
05-08-2009, 16:02
A przeczytałeś chociaż to, co Ci podał KYCu w linkach? Masz chyba jasno napisane, że możesz zmieniać czas cache'owania.

QkiZ
05-08-2009, 16:08
czas nie wiele tu zmienia skoro mam elementy na stronie które są losowo wyświetlane. całe szczęście problem rozwiązany. można zamknąć temat. dzięki za pomoc.

thordur
03-12-2009, 00:43
Ja nie miałem włączonej Pamięci podręcznej od samego początku (5 miesięcy), a mam podobny problem z opóźnieniem 10-15 minutowym na stronie frontowej od kilku dni. Co może być tego przyczyną?

QkiZ
03-12-2009, 08:57
Tylko pamięć podręczna generuje takie opóźnienia. Najlepiej wziąć czyszczenie pamięci po zmianach.

thordur
03-12-2009, 12:30
I gdzie to się da włączyć w joomli, chyba że chodzi o przeglądarke?
Mam też sporo plików w Narzędzia/Pamięć podręczna w Grupa Pamięci Podręcznej. Mam to usunąć?