PDA

Zobacz pełną wersję : Kropki przy odnośnikach



curt
04-08-2009, 19:57
Witam,

robię stronę opartą na Joomla i mam problem, na stronie http://aintgotinaplane.yoyo.pl/ przy odnośnikach w menu pojawiają się czarne kropki, co zrobić, żeby je usunąć?

Pozdrawiam.

Jola
04-08-2009, 20:20
Witam,
bo to lista i domyślny styl dla listy to "kropki" z przodu.
Tylko nie pytaj jak się tego pozbyć w css, skoro chcesz sam robić stronę.

curt
11-08-2009, 12:30
Tak, zauważ, że nie mam pojęcia który styl za to odpowiada, jestem początkujący, to mój pierwszy design pocięty w xHTML i dlatego pytam, to chyba normalne?

zwiastun
11-08-2009, 13:15
To, że pytasz, to rzeczywiście normalne. Ale też skoro się zabierasz za projektowanie szablonu, to normalne powinno być również to, że masz przynajmniej podstawową wiedzę o elementach Joomla! czy umiejętność korzystania z narzędzi projektanta, takich np. jak Firebug. Nie mówię już o zwyczajnym podglądaniu źródła.

curt
11-08-2009, 13:31
No ok, nie chcecie to nie musicie pomagać, szkoda bo stworzyć szablon w css jako tako mi się udało, a brakuje tego jednego szczegółu...

zwiastun
11-08-2009, 13:41
Co znaczy, nie chcemy pomagać?
Czytasz, co Ci piszemy?

curt
11-08-2009, 14:35
No, do tej pory jedyna pomoc to to, że skoro robię szablon to już powinienem to znać

zwiastun
11-08-2009, 14:45
Wybaczy, ale jeśli nic Ci nie mówi stwierdzenie, że źródłem "kropek" jest domyślny styl listy, to jesteś na etapie przedszkola w HTML i CSS, a wówczas nie u nas szukaj pomocy. Jeśli nazwa programu Firebug nie skłoniła Cię do znalezienia informacji na jego temat i zastosowania, to również nie na tym forum szukaj pomocy.

piotrgredowski
13-03-2010, 15:05
gdyby ktoś spotkał się znów z tym problemem to oczywiście do jego rozwiązania przyda się podstawowa podstawa html i css.

Jeżeli nie uda mu się go samemu rozwiązać to wystarczy, że wejdzie i edytuje template.css i tam "background: url(../images/bullet.gif)" usunie w dwóch miejscach, w których ta sentencja występuje. (na podstawie szablonu Ja Purity II) Zmieniamy wtedy po prostu technikę listowania przez szablon.

zwiastun
13-03-2010, 15:30
@piotrgredowski: Chwała Ci, że chcesz być użyteczny, ale...
Jeśli wcześniej nie było objaśnienia, to nie dlatego, że nam się nie chciało, że chcieliśmy zrobić na złość, że... że... że...
To jest naprawdę elementarz. I tego elementarza trzeba się nauczyć - jeśli ktoś chce - z kursów HTML i CSS, a nie z odpowiedzi na forum Joomla!
Tobie też - jak widać z próby odpowiedzi - przydałoby się poznać ten elementarz, zwłaszcza, gdy chcesz innym pomagać.

Twoją podpowiedź można by obrazowo przedstawić tak: aby usunąć klucz z zamka w drzwiach, weźmij siekierę i wyrąb zamek.