PDA

Zobacz pełną wersję : modyfikacja template



headu
05-08-2009, 21:12
Witam serdecznie!
mam kilka pytań do mądrych głów :) bo w tej dziedzinie cieniutki jestem :D
1 czy po zainstalowaniu templatki mogę ją troszeczkę zmodyfikować (http://www.templates.next-level-design.de/?template=nld_038_15_v2)
chciałbym ustawić kolor templatki na czerwony i usunąć możliwość zmiany koloru oraz wielkości czcionki
2 jeżeli tak to czy ktoś mógłby podsunąć pomysł jak to zrobić :D
serdecznie dzięki za pomoc :)

Bazyl
05-08-2009, 21:26
1. Możesz. Tak mi się wydaje, to nie po naszemu...;)
2. Edytując pliki css oraz index.php - szablonu.

A J! to masz 1.5.14 chyba...

headu
05-08-2009, 21:28
czego w tych plikach szukać - jeżeli przypuszczacie jak może być wers nazwany to sobie odnajde - gapię się w template red .php inie moge tego wypatrzeć

Bazyl
05-08-2009, 21:35
Sorki, ale w red.php nic nie znajdziesz.

firebug
wiki.joomla.pl
kurs css i html

Masz przed sobą duuużo czytania... :)

headu
05-08-2009, 21:42
index tej templatki zawiera tyko to -
<html><body bgcolor="#FFFFFF"></body></html>
pozatym są właśnie pliki .php z nazwą koloru to według mojego pokrętnego rozumowania trzeba coś zmienić w poszczegulnym pliku PHP danego koloru

Bazyl
05-08-2009, 21:45
Sorki, ale w red.php nic nie znajdziesz.

firebug
wiki.joomla.pl
kurs css i html

Masz przed sobą duuużo czytania... :)

Powtórzyłem, bo chyba nie przeczytałeś.

headu
05-08-2009, 21:54
przepraszam bazylu że drąże ale wiem że są kursy na necie cssa itd tylko myślałem że ktoś przerabiał to i nie będe musiał kilkunastu godzin poświęcić na czytanie także jeżeli ktoś tu zajrzy jeszcze i bedzie mieć pomysła lub przerabiał tą templatke to bardzo wdzięczy będe za podpowiedź a tobie drogi bazyli i tak dziękuje za podsunięcie linka - jeżeli nie będzie innego wyjścia to będe czytać

indego
05-08-2009, 22:20
Templatke mozesz modyfikowac na wszystkie sposoby. Rozpakuj sobie ta templatkę na swoim komputerze i zagladnij do folderu images, pozniej porownaj te pliki z templatką i zorientuj sie gdzie się znajdują. Poprzerabiaj wg potrzeb, lub dodaj wlasne podmieniajac standardowe (nazwę pliku pozostaw starą).
Zablokowanie mozliwosci zmiany kolorów i wielkosci czcionki powinno znajdowac sie w panelu administracyjnym Rozszerzenia-Szablony-/templatka którą chcesz zmienic/ a jesli nie ma tam tej opcji to powinna byc w mozliwosc konfiguracji w pliku index templatki.
jesli nie znasz css'a to zainstaluj sobie wtyczkę do firefoxa o nazwie Firebug, pomoze Ci troche, ale bez podstawowej znajomosci css'a wątpie aby Ci się udało coś zdziałac