PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 RC 2.8.7.2 - Opcje rozszerzonego wyszukiwania



Olenka
05-08-2009, 22:40
Witam :)
Potrzebuję pomocy przy komponencie Sobi2 (wersja RC 2.8.7.2).
Podobają mi się w tej wyszukiwarce opcje rozszerzonego wyszukiwania, chciałabym zapytać w jaki sposób (dla mnie magiczny) zrobić tak, aby rozszerzone wyszukiwanie pojawiało się na samym wstępie zamiast wyszukiwania prostego, lub też jak samą opcję rozszerzonego wyszukiwania dodać np na stronie głównej.

Dylek
05-08-2009, 23:32
Jest juz 2.9.2.2 tak przy okazji mowiac...

Olenka
05-08-2009, 23:36
Tak wiem, że jest aczkolwiek komponent, który mnie interesuje nie działa w wersji 2.9, albo źle zrozumiałam, że nie działa. Pisząc jaką mam wersję chciałam własnie unikąc tego typu pomocnych (sic!) odpowiedzi. Zadałam konkretne pytanie, nie pytałam o nowsze wersje a o coś innego.

Dylek
05-08-2009, 23:50
Nie mialem na celu czynic Ci zlosliwosci, a jedynie po prostu w nowszych wersjach czesto jest duzo wiecej opcji dodanych i czasem zwykla aktualizacja umozliwia cos, czego wczesniej nie bylo lub rozwiazuje problem, ktory istnial w poprzedniej wersji.

indego
05-08-2009, 23:58
W konfiguracji menu wybierasz Search function, a w komponencie w Konfiguracja-Konfiguracja ogólna-Opcje wyszukiwania zaznaczasz NIE przy "Przycisk uzyj rozszerzonych opcji wyszukiwania". Wowczas powinny Ci sie pokazac opcje wyszukiwania zaawansowanego, a przycisk zostanie ukryty. Wyszukiwanie zaawansowane jest rowniez konfigurowalne, mozesz wybrać pola, ktore maja sie pojawiac.
I olenko nie denerwuj sie tak na przyszlosc.

Olenka
06-08-2009, 10:51
Nie mialem na celu czynic Ci zlosliwosci, a jedynie po prostu w nowszych wersjach czesto jest duzo wiecej opcji dodanych i czasem zwykla aktualizacja umozliwia cos, czego wczesniej nie bylo lub rozwiazuje problem, ktory istnial w poprzedniej wersji.

Widzę, że mogłam także zaznaczyć, że nowszą wersję sprawdziłam zanim zadałam pytanie na forum.


indego bardzo dziękuję za pomoc :)